Aktuality

Nový domáci dres DAC-u je unikátny

Nový domáci dres DAC-u je unikátny

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 9.11.2021, DAC 1904
article_banner
article_banner

Tradičné farby a nový, elegantný dizajn hodný 21. storočia. Táto charakteristika azda najviac vystihuje náš nový dres, ktorý okrem jedinečného dizajnu poukazuje na budúcnosť aj vďaka svojmu zloženiu. Vyrobený je totiž zo 100% recyklovaného materiálu. Okrem nášho A-mužstva budú v nových dresoch nastupovať aj všetky tímy MOL Akadémie.

Netradične v priebehu sezóny pristúpil futbalový klub DAC 1904 k zmene zápasového dresu, ktorý dnes večer predstavil svojím fanúšikom. K tomuto kroku sme sa odhodlali z dôvodu, že klub kladie čoraz väčší dôraz na ochranu životného prostredia a tento svoj postoj chcel potvrdiť aj pri výbere nového zápasového dresu. 

Dresy z PET fliaš

Spoločnosť Macron, technický partner a dodávateľ oblečenia futbalového klubu DAC, nedávno vyvinula materiál pomenovaný Eco Fabrics, ktorý je vyrobený z recyklovaného plastu. Práve tento materiál bol použitý aj pri výrobe nového dresu DAC, ktorého materiál je zo 100% recyklovaného polyesteru. Na výrobu jedného dresu bolo použitých 13 pollitrových PET fliaš, čo znamená, že sada dresov pre celý 30-členný káder vznikla z 390 recyklovaných plastových fliaš. Pri výrobe z recyklovaných PET fliaš sa navyše spotrebuje oveľa menej energie, ako v prípade čistého polyesteru.

Od mladých až po dospelých

Prezentácia nového dresu je historickým momentom nielen z dôvodu environmentálneho povedomia. V histórii klubu sa totiž prvýkrát stalo, že súbežne s A-mužstvom mení svoje dresy aj všetkých 13 družstiev MOL Akadémie. Vďaka tomu už onedlho všetci hráči od U8 cez ženské družstvá až po dospelé áčko budú na zápasy nastupovať v novom a jednotnom oblečení.

Nové dresy uvidíte prvýkrát naživo v MOL Aréne

Nové dresy z recyklovaných materiálov uvidia fanúšikovia prvýkrát naživo na hráčoch dospelého mužstva DAC 1904, a to už pri príležitosti najbližšieho domáceho ligového stretnutia proti Senici, ktoré je na programe v sobotu 20. novembra.

Pokiaľ sa aj Vy túžite stať súčasťou tohto historického momentu, nový jedinečný dres si už teraz môžete zakúpiť na našom webshope a od zajtra bude k dispozícii aj v kamennej predajni DAC store!

article_bannerarticle_banner