Aktuality

Odchovanec AS Monaco Yhoan Andzouana posilnil DAC

Dvadsaťtriročný krídelník a reprezentant Konga podpísal zmluvu do júna 2023.

Reprezentant Konga a odchovanec AS Monaco Yhoan Many Andzouana (nar. 13.12.1996) je najnovšou posilou DAC-u. Bývalý hráč španielskej Girony či belgického KSV Roeselare podpísal s naším klubom kontrakt na tri roky, do konca sezóny 2022/23.

Rodák z konžského hlavného mesta Brazzaville vyrastal v Paríži a v žiackej kategórii sa dostal do Monaca. V AS strávil šesť rokov a postupne sa prepracoval až do áčka. V jeho drese debutoval v semifinále francúzskeho pohára proti PSG. Nasledovali dva roky v Španielsku, kde hrával za Gironu a jej rezervný tím Peralada. Vlani na jeseň prestúpil do KSV Roeselare, za ktorý si v 21 zápasoch druhej belgickej ligy pripísal štyri góly a tri asistencie.

„Som veľmi rád, na podpis tejto zmluvy som čakal už dva-tri týždne. Videl som tréningové centrum, štadión, teraz som spoznal štáb aj nových spoluhráčov a som rád, že môžem byť súčasťou tímu. Chcem mu pomôcť dostať sa na vrchol. Rád spoznávam nové kultúry, rýchlo sa dokážem adaptovať. Preto som hral v Španielsku aj Belgicku a teraz som tu. Viem, že mužstvo v poslednej sezóne skončilo tretie. Verím, že v tej ďalšej sa umiestnime vyššie, prečo nie aj na prvej priečke? Zároveň by bolo pekné dostať sa do skupinovej fázy Európskej ligy. O sebe môžem povedať, že viac ako góly ma tešia asistencie. Rád z krídla prihrávam na góly strednému útočníkovi,“ povedal dvadsaťtriročný krídelníkpo podpise kontraktu.

Andzouana je v reprezentácii Konga spoluhráčom bývalého stredopoliara DAC-u Simona Pamboua. V najcennejšom drese debutoval v novembri minulého roka.

„V prvom rade som rád, že sa nám ho podarilo získať pre DAC. Je to veľmi inteligentný hráč, môže hrať na oboch krídlach, sprava aj zľava. Je veľmi rýchly, dobre dribluje a vyniká v hre jeden na jedného. Som presvedčený, že bude posilou a môže nám pomôcť,“ vyjadril sa k novej akvizícii DAC-u tréner Bernd Storck.

Súvisiace správy

Aktuality