Ozveny po remíze s Ružomberkom

|
| po 20.10.2014, Nagy Krisztián

Trojica hráčov z rôznych formácií hodnotí sobotňajší remízový súboj proti Ružomberku.

Pavol Penksa: „Nebol to pekný zápas, stratili sme v ňom dva body. Podarilo sa nám dať vydretý gól, ale vzápätí sme inkasovali. Brašova malá domov nebola dostatočne prudká, snažil som sa vybehnúť, ale Zreľák ju vystihol. Je to veľmi rýchly hráč, reprezentant, trafil to popri mne do siete. Aj také góly padajú. Škoda, že to bolo za stavu 1:0 a nie 3:0. Žiaľ, taký je futbal, musíme dať hlavy hore a veriť, že to dokážeme otočiť. Diváci neboli spokojní, aj nám to dali pocítiť. Nemôžeme hrať úplne otvorený futbal, ale mali sme fázy keď sme súpera zatlačili, bolo treba ich doraziť. Niekedy dáme gól zo všetkého, niekedy to tam nepadne.“

Peter Štepanovský: „Podali sme najslabší výkon od môjho príchodu. Súper nehral vôbec pekný futbal a my sme sa prispôsobili. Keby bol silnejší súper, hráme aj my určite lepšie. Dlho sme čakali než začne zápas, možno nás rozhodili aj tie ceremónie. Dali sme vydretý gól a mali sme to udržať, ale spravili sme podobnú chybu ako so Slovanom, čo súper potrestal. Škoda, ale stáva sa. Určite sú to stratené body, musíme to v Košiciach napraviť a konečne zobrať body aj zvonku. Musíme však hrať úplne inak.“

Ottó Szabó: „Naša hra v prvom polčase nebola taká, ako sme sami očakávali. Snažili sme sa bojovať, ale tentoraz ani to nefungovalo, bolo tam veľa nepresností, hrali sme pomaly, chýbal nápad. Druhý polčas sme sa snažili zlepšiť, nebol to síce stopercentný obrat, ale bolo to lepšie. Tlačili sme, mali sme aj šance, ale premeniť sme dokázali len jednu. Keby bola hra aj v prvom polčase presnejšia, možno by sme vyhrali. Aj takéto zápasy sa dajú vyhrať, chvíľu to tak aj vyzeralo, ale žiaľ opäť sme spravili veľkú chybu a získali sme doma iba bod. Som sklamaný, ale verím, že v ďalšom zápase proti ťažkému súperovi sa nám podarí získať tri. Nemali sme dobrý deň, neboli sme v top forme. A hoci srdce nechýbalo ani teraz, nestačilo to. Srdce a hlava totiž musia spolupracovať, bojovnosť bola v poriadku, chýbali však správne rozhodnutia a riešenia. Pred nami je ešte dosť zápasov, chceme v nich získavať body a ukázať aj krajšiu hru.“