Aktuality

Plán letnej prípravy 2023

Plán letnej prípravy 2023

A-TÍM
|
Aktuality
| št 25.5.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner

Žlto-modrí odštartujú prípravu na nový súťažný ročník 2023/24 v piatok 9. júna.

V sobotu sme v zápase proti Banskej Bystrici dali víťaznú bodku za striebornou sezónou. Po následnej spoločnej večeri sa pre mužstvo začala dovolenka, ktorá potrvá takmer tri týždne.

Na prvom tréningu sa totiž žlto-modrí zídu v piatok 9. júna v DAC akadémii. „Niektorých hráčov sa bude týkať asociačný termín, na čo sme reagovali a budú mať niekoľko prvotných tréningov s loptou, aby nešli do reprezentácií rovno z dovolenky a z bežeckých cvičení. V úvode prípravy plánujeme otestovať hráčov, potom máme dohodnuté zaujímavé prípravné zápasy s mužstvami z rôznych krajín. Na novú sezónu chceme byť špičkovo pripravení,“ prezradil tréner Adrian Guľa.

Letná príprava bude prebiehať výlučne v domácom prostredí a práve tu odohráme aj všetkých päť plánovaných prípravných zápasov. Postupne v nich privítame Pohronie, Brno, Rapid Bukurešť a Wislu Plock. Generálku by sme mali odohrať v utorok 4. júla, v dohode s lukratívnym zahraničným súperom chýba dotiahnuť už len detaily.

Prvý súťažný odohráme 13. júla v 1. predkole Európskej konferenčnej ligy, odveta je na programe o týždeň neskôr. Súpera a poradie zápasov (doma-vonku) spoznáme v rámci žrebu v utorok 20. júna.

Nový ligový ročník 2022/23 odštartuje počas posledného júlového víkendu (28.-30. júla) a podľa rozpisu našej najvyššej súťaže v ňom začneme na pôde 10. tímu práve skončenej sezóny, teda v Michalovciach. Prvý domáci ligový duel absolvuje DAC počas prvého augustového víkendu (4.-6. augusta) proti nováčikovi z Košíc.

Plán letnej prípravy DAC 1904:

9. júna, piatok: začiatok prípravy, DAC akadémia
17. júna, sobota: DAC-Pohronie (DAC akadémia)
24. júna, sobota: DAC-Brno (DAC akadémia)
28. júna, streda: DAC-Rapid Bukurešť (DAC akadémia)
1. júla, sobota: DAC-Wisla Plock (DAC akadémia)
4. júla, utorok: súper v štádiu riešenia

article_bannerarticle_banner