Aktuality

Poďme spolu na DAC: Ďalší krok bližšie k športu!

Poďme spolu na DAC: Ďalší krok bližšie k športu!

A-TÍM
|
Aktuality
| št 9.3.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András
article_banner
article_banner
article_banner

Prečítajte si, ako sa u nás cítili žiaci z Detského domova v Dunajskej Strede a ako môžete do projektu „Poďme spolu na DAC!“ prihlásiť vašu organizáciu!

Na poslednom domácom stretnutí DAC-Skalica sme prvýkrát v jarnej časti sezóny privítali návštevu v rámci projektu Poďme spolu na DAC! Našimi hosťami boli deti z Centra pre deti a rodiny v Dunajskej Strede. Ich ďakovný list si môžete prečítať nižšie.

Následne sme deti privítali aj v MOL Akadémii, kde mali možnosť stretnúť trojicu hráčov Kalmár, Petráš, Niarchos, porozprávať sa s nimi, získať autogramy a spoločné fotografie. Fotogalériu z tejto milej udalosti nájdete tu.

Pri príležitosti rizikového derby DAC-Trnava bude projekt pauzovať, ale počas jari sa ešte naskytne príležitosť registrácie. Najbližšie to bude na stretnutie 3. kola nadstavby proti Žiline v sobotu 1. apríla 2023. Sledujte náš web pre informácie ohľadom registrácie!

DAC-Skalica: zážitky a reakcie, Centrum pre deti a rodiny Dunajská Streda

„Veľkým zážitkom bolo pre deti z Centra pre deti a rodiny v Dunajskej Strede zúčastniť sa futbalového stretnutia DAC-u so Skalicou. Úplne ich očarila atmosféra počas celého zápasu. Veľmi sa im páčila aj možnosť navštíviť MOL Akadémiu, stretnúť sa so svojimi idolmi, porozprávať sa s nimi a pozrieť sa do zákulisia futbalového sveta. Pre deti bolo toto stretnutie veľmi inšpirujúce a motivujúce a vďaka nemu urobili ďalší krok bližšie k športu. Veľké ďakujeme!“ Deti z CDR Dunajská Streda

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Projekt je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény. Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia autobusu, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu.

DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie:

- vyzdvihnutie žiakov v mieste školy/organizácie (2 hodiny pred zápasom, max. 40 km v okolí Dunajskej Stredy)
- doprava na zápas autobusom
- odovzdanie suvenírov
- návšteva zápasu DAC
- stretnutie a fotenie s hráčmi DAC
- návrat autobusom po zápase

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!

article_bannerarticle_banner