Aktuality

Poďme spolu na DAC: Neskutočná atmosféra

Poďme spolu na DAC: Neskutočná atmosféra

A-TÍM
|
Aktuality
| ne 28.5.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Prečítajte si, ako sa u nás cítili deti ZŠ s VJM v Tomášove a čo všetko sme absolvovali v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“ počas uplynulej sezóny!

Stretnutím DAC-Banská Bystrica sme pred týždňom zamávali na rozlúčku ligovému ročníku 2022/23. Zároveň to bol siedmy duel v sezóne, na ktorom sme privítali návštevu v rámci projektu Poďme spolu na DAC! Našimi hosťami boli deti zo Základnej školy s VJM v Tomášove. Ich zážitky si môžete prečítať nižšie.

Náš úspešný projekt, ktorý sme prvýkrát spustili v roku 2017, bol vlani na jeseň obnovený a odvtedy k nám zavítali deti zo siedmych inštitúcií. Postupne to boli žiaci zo ZŠ v Šamoríne, Veľkom Mederi, Topoľníkoch, Žihárci, Jelke a Tomášove. Medzitým si zápas DAC-u naživo pozreli aj obyvatelia detského domova v Dunajskej Strede. Deti mali možnosť stretnúť hráčov nielen na štadióne, ale aj vo svojom prostredí, kam sme ich chodili navštíviť.

Okrem uvedených inštitúcií poslali registráciu aj ďalšie, a pre ne ako aj pre ďalších záujemcov tu máme skvelú správu - v tomto úspešnom projekte budeme pokračovať aj v novom školskom roku 2023/24! Sledujte náš web pre informácie ohľadom registrácie!

DAC-Banská Bystrica: zážitky a reakcie, ZŠ s VJM v Tomášove

„Pozitívny šok sme zažili, keď nám oznámili: naša škola bola vybraná na záverečný zápas sezóny DAC-u v MOL Aréne! Menoslov bol hotový za pár minút, pretože išlo o náš obľúbený šport a NÁŠ tím!
A ako bonus sme sa pred zápasom mohli stretnúť so Zsoltom Kalmárom a Milanom Dimunom! V stredu sa nikto neponáhľal domov, ešte aj o štvrtej poobede bola v telocvični nezvyčajná tlačenica žiakov prvého aj druhého stupňa, ktorí si od dvojice hráčov pýtali autogramy a spoločné foto. Niektorí brali domov aj viac podpisových kariet, pre otca, dedka či kamaráta, ktorí tiež patria medzi fanúšikov.
Na sobotňajší zápas sme cestovali presvedčení, že DAC určite vyhrá! V Aréne sme dostali do daru žlto-modré klubové šály a hneď sme sa pripojili k nadšeným fanúšikom. Atmosféra pred výkopom bola neskutočná: aj my sme kričali od radosti pri rozdávaní strieborných medailí.
Spoločne sme si zaspievali klubovú hymnu, boli sme súčasťou oslavujúceho davu. Slovami ťažko opísať pocity, ktoré sme prežívali. Jednu vec sme vedeli naisto: v tomto zápase vyhrá naše mužstvo! A hráči nás nesklamali!
A aby nám zážitok vydržal čo najdlhšie, cestou domov sme si ešte raz zaspievali klubovú hymnu Nélküled...
Ďakujem za zážitok!“
9.A trieda

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Projekt je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény. Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia autobusu, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu.

DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie:
- vyzdvihnutie žiakov v mieste školy/organizácie (2 hodiny pred zápasom, max. 40 km v okolí Dunajskej Stredy)
- doprava na zápas autobusom
- odovzdanie suvenírov
- návšteva zápasu DAC
- stretnutie a fotenie s hráčmi DAC
- návrat autobusom po zápase

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!