Aktuality

Poďme spolu na DAC z Jahodnej

Poďme spolu na DAC z Jahodnej

A-TÍM
|
Aktuality
| st 8.11.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Na sobotňajší zápas DAC-Ružomberok k nám v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“ zavítajú deti zo ZŠ Jahodná.

Zápasy proti Podbrezovej a Michalovciam boli prvé dva v aktuálnej sezóne, na ktorých sme privítali v MOL Aréne mladých návštevníkov v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“. V prvom prípade to boli deti zo ZŠ v Čenkovciach, v druhom z Dolného Štálu.

Projekt pokračuje pri príležitosti víkendového stretnutia DAC-Ružomberok (sobota 11.11.2023, 15.00 h), na ktoré sme spomedzi prihlásených subjektov vybrali Základnú školu s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským Jahodná. V prihláške uviedli, že sú síce malá škola, ale ich láska k futbalu je veľká. Niektorí ich žiaci už boli na zápase DAC-u, ale mnohí ďalší na takúto príležitosť zatiaľ len čakajú. Spoločné fandenie, atmosféra MOL Arény a návšteva hráčov priamo v škole sú aj samostatne veľkým lákadlom, no vďaka nášmu projektu majú možnosť toto všetko zažiť naraz.

Zaregistrovali sme aj ďalšie prihlášky, všetkým záujemcom ďakujeme. Projekt bude pokračovať pri príležitosti ďalšieho domáceho stretnutia proti Zlatým Moravciam v sobotu 25. novembra 2023. Sledujte náš web pre informácie ohľadom registrácie!

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Projekt je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény. Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia autobusu, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu.

DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie:
- vyzdvihnutie žiakov v mieste školy/organizácie (2 hodiny pred zápasom, max. 40 km v okolí Dunajskej Stredy)
- doprava na zápas autobusom
- odovzdanie suvenírov
- návšteva zápasu DAC
- stretnutie a fotenie s hráčmi DAC
- návrat autobusom po zápase

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!