|
| so 26.10.2019, Milan Vrábeľ
'
'

Premiéra nových čiernych dresov pokrstená víťazstvom a novým klubovým rekordom v podobe štvrtého triumfu v rade na pôde súpera! Mimoriadne organizovanú domácu obranu v prvom polčase sme po striedaniach predsa len so zvýšenou aktivitou zaslúžene prekonali. Ďakujeme krásne za vypredaný sektor hostí, bez ktorého by už DAC nebol DAC-om!

Na pôde Pohronia nastala v základnej jedenástke oproti poslednému ligovému stretnutiu proti Zlatým Moravciam iba jedna zmena, keď Divkovića nahradil Ramirez. Nováčik sa do stretnutia pustil s obrovským elánom, a preto sme už v tretej minúte čelili nebezpečnému Tesákovmu centru, ktorý našťastie nikto nedokázal doraziť. Úvod stretnutia patril domácim, ktorí hrali s maximálnym nasadením. Na našej strane sme zase my produkovali množstvo zlých pasov, a tak hra prebiehala prevažne medzi šestnástkami. V 26. minúte letel zaujímavý rohový kop na nabiehajúceho Beskorovainyiho, kde chýbalo málo k nebezpečnému zakončeniu. Bolo evidentné, že náš bývalý kouč Radványi stavil na bránenie domácich minimálne s deviatimi hráčmi a zároveň na dlhé lopty na Zacharu. Dlhú dobu bola táto taktika bezchybná. V 38. minúte poslal Župa center do pokutového územia, ktorý prepadol až na Blahúta, nádejnú strelu z ostrého uhla Jedlička našťastie vytlačil na roh. Na druhej strane letel zaujímavý center na K. Vidu, bol však prinízky. O štyri minúty Šimčák, aj s menšou dávkou šťastia, prepasíroval pas na Ramireza, ktorého gólové zakončenie z piatich metrov bolo prekvapivo zablokované. Nevydarila sa mu ani následná hlavička z rohového kopu, a tak sa vyrovnaný polčas skončil zaslúženou bezgólovou remízou.

Po nepriaznivom polčase náš kouč striedal rovno dvakrát, dôveru vložil do Davisa a Kalmára. Zmeny v našom výkone bolo vidno okamžite. Už v 48. minúte sme sa predrali do šestnástky, kde práve novici mali hlavnú rolu, Kalmár nabil Davisovi, no náš obranca sa trafil zle. Na druhej strane horelo po Pellegríniho rohovom kope o dve minúty neskôr, Nosko ale z gólovej pozície hlavičkoval vedľa. V 57. minúte nám chýbalo naozaj málo k úvodnému gólu, Ronan z rohového kopu našiel nabiehajúceho Beskorovainyiho na vzdialenejšej žrdi, no on sa trestuhodne z bezprostrednej blízkosti hlavou netrafil. Po hodine hry si Kalmár vymenil loptu s Ramirezom, ten mu ju vrátil počas prebíjania sa do šestnástky, náš kapitán sa preštrikoval zahustenou obranou a nedal šancu domácemu gólmanovi – 0:1. V 67. minúte bol Kalmár naďalej pri chuti, „fintičkou“ sa dostával cez domácu obranu, no votrel sa mu do toho Ramirez stojaci v ofsajde, ktorý ani loptu do brány nedopravil. V 79. minúte nás poriadne preveril Zachara, ktorý doslova kúzlil medzi našimi brániacimi hráčmi, v nájazde na bránu bol zablokovaný až v hodine dvanástej. V 85. minúte sme definitívne rozhodli o víťazovi stretnutia, Ronan zahral rohový kop do šestnástky, kde sa stal kráľom vzduchu Kružliak a hlavičkou nedal šancu domácemu gólmanovi - 0:2. Záver už iba s menšími príležitosťami na skórovanie sa už iba pomaly dohral, o tri body nás už nikto nemohol obrať.

Deviate víťazstvo v ročníku pre nás znamená v nedohranom 13. kole posun na predbežnú druhú priečku. Ďakujeme domácemu klubu, ktorý našich fanúšikov privítal na ich štadióne nesmierne vrúcne. Šport a futbal má spájať a dnes tomu tak bolo! Po súboji s nováčikom už prelaďujeme na Slovnaft cup, kde v rámci šesťnásťfinále privítame v krajskom derby Spartak Trnavu v stredu 30. októbra o 18:00. Ligové pokračovanie je zase na programe o týždeň v sobotu, kedy k nám z kraja zavíta pre zmenu Sereď.

Peter Hyballa, DAC: „Po prvom polčase sa väčšinou bavíme o taktike, no teraz som bol po prvom dejstve veľmi nahnevaný. Boli sme príliš statickí bez lopty, do duelov sme nešli dostatočne razantne, súboje sme prehrávali. Chceli sme hrať na dve desiny, no skôr sme hrali s dvomi šestkami. Chcem dať kompliment súperovi, pretože sme radi, že po prvom polčase bolo 0:0. Domáci totiž hrali lepšie. Myslím si, že každý videl moju nespokojnosť. Po polčase prišli dvaja naši hráči, ktorí sú po zranení. Kalmár, ako kreatívny hráč, prišiel na pozíciu desiny, kým M. Vidu sme posunuli na pravú stranu. Mali sme tam totiž problémy. Abrahám veľmi dobre hlavičkoval, nevedeli sme ho odzbrojiť. Zároveň sme Blackmana chceli posunúť ako dribléra na pravom krídle. Práve on mal následne aj situáciu, kde sa možno mala pískať penalta. Čo bolo dôležité, bojovali sme, Ronan sa dostal ešte viac do hry. V druhom polčase sme boli lepší. Pri prvom našom góle sme videli spoluprácu Kalmára a Ramireza, kým pri druhom góle má odo mňa pochvalu môj asistent Admir Kozlič. On s hráčmi nacvičuje až do detailov štandardky a to bolo vidno nielen v obrane, ale prvky sme dokázali preniesť aj do útoku. Po Ronanovom dobre zahranom rohu predviedol Kružliak veľmi dobrý nábeh do šestnástky. Zhrnutie. Za prvý polčas dávam kompliment domácim, my sme nehrali nič. Druhý polčas sme už odohrali dobre, no nebol to náš najlepší polčas. Mužstvu aj napriek tomu gratulujem k víťazstvu, aj keď bolo škaredé. Teraz verím, že na najbližší domáci zápas s Trnavou bude vypredané, keďže vyhrávame zápasy a nechcem iba sedem, či osemtisíc fanúšikov, hráči si to zaslúžia.“

Mikuláš Radványi, Pohronie: „Najprv gratulujem súperovi k víťazstvu. Ako kolega povedal, tak prvý polčas bol z našej strany výborný. Takticky sme hrali dobre. Čo sme si povedali, to sme aj dodržali na ihrisku. Zápas proti tak kvalitnému mužstvu musíme v rámci šancí, či náznakov šancí odohrať inak. Musíme nejakú premeniť, pretože potom tak vyzerá druhý polčas ako vyzeral. Keď na druhý polčas nastúpili Kalmár s Davisom, tak sa hral hneď iný futbal. Vedeli sme, že majú veľmi dobrých hráčov a je ťažké sa cez nich presadiť. Mrzí ma, že gól padol cez stred, mali sme tam brániť lepšie. V 60. minúte som chcel striedať defenzívneho záložníka, no zranil sa Sedláček a nemali sme alternatívu. Potom sme sa pustili do rizika, inkasovali druhý gól, keď sme nevedeli udržať Kružliaka. Do hry som nasadil aj ďalšieho útočníka, no ani to nepomohlo. Cením si, že aj po inkasovanom druhom góle sme v závere bojovali a mali náznaky šancí. Verím, že v ďalších zápasoch nás súperi nebudú len chváliť, ale prídu aj tri body.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Pohronie - DAC kliknite SEM!!!

FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)