|
| ut 7.4.2015, Vrábeľ Milan
'
'

Prvý zápas najlepšej štvorky v Slovnaft Cupe sme vyhrali gólom Štepanovského z 13. minúty. Aj uprostred týždňa si našlo cestu na štadión vyše dvetisíc divákov, ktorí vytvorili výbornú atmosféru. DAC načal na domácom ihrisku novú sériu neporaziteľnosti.

Prvý semifinálový zápas proti Senici sme začali veľkolepo. Počas celého prvého polčasu mal DAC prevahu a vytvoril si množstvo šancí. Prvú mal už v druhej minúte Sarr, jeho strela z nebezpečnej pozície skončila tesne vedľa. V 9. minúte Brašeň vysunul do rýchlej kontry Szarku a ten vypálil nad. V 13. minúte na konci kolmej akcie na jeden dotyk Sarr z prvej nahral zo stredu ihriska na pravý kraj Štepanovskému, ktorý brilantne obišiel brankára Šullu a z uhla zakončil do prázdnej brány - 1:0. O dve minúty sme svoj náskok mohli zvýšiť, Štepanovský bol však v poslednej chvíli zablokovaný. V 23. minúte pálil aj Seničan Hlohovský z hranice pokutového územia, no Polaček bol pozorný. Akcia vedená Sarrom po polhodine hry zaváňala faulom v šestnástke, avšak rozhodca mal iný názor a ponechal výhodu, na konci ktorej tvrdá strela Ljubičića išla nad. O dve minúty center Szabóa poslal Štepanovský z nádejnej pozície vedľa. V 35. minúte zahodil ďalšiu z množstva šancí Brašeň, po jeho strele pár metrov od brány podržal Senicu Šulla. Horváth nepochodil v 38. minúte, keď minul senickú svätyňu.

Druhý polčas prebiehal v podobnom duchu ako prvý. Hru sme tvorili my, mali sme niekoľko nebezpečných šancí, avšak gól sme už nepridali. V 56. minúte musel tréner Marić nútene striedať, zraneného Majerníka nahradil Tóth. Rohový kop zahraný Horváthom v 57. minúte predĺžil Tóth na Sarra, ktorý z gólovej pozície hlavičkoval vedľa odkrytej brány. Tempo hry v druhom polčase bolo slabšie, hra sa viac kúskovala a preto sme sa ďalšej šance dočkali až v 78. minúte, keď Hlohovský zahral priamy kop z 25 metrov nad. V 83. minúte dostal Majtán do šestnástky loptu presne na hlavu, avšak bránu netrafil. O dve minúty neskôr poslal Szarka prikrátku prihrávku a tak nevyužil možnosť vysunúť Brašeňa do gólovej príležitosti. V 88. minúte sa Černák pohral s obranou hostí, pripravil si palebnú pozíciu a následne aj tvrdo vypálil, Šulla opäť podržal svoj tím.

Pred peknou kulisou sa zrodilo zaslúžené víťazstvo nášho „žlto-modrého“ tímu. Odvetný zápas v Senici je naplánovaný presne o dva týždne. V prípade postupu nás čaká finálový zápas 1. mája v Poprade. DAC sa najbližšie predstaví v sobotu 11. apríla v Ružomberku.

Tomislav Marić, DAC: „S výsledok sme spokojní. V prvom polčase sme mali veľa gólových šancí, ale nevyužili sme ich. Teraz sme však len v polčase. Vieme, že nás čaká veľmi ťažký odvetný zápas, ale od zajtra sa sústreďujeme na víkendový duel.“

Jozef Kostelník, Senica: „Myslím si, že sme videli dobrý pohárový zápas vo výbornej atmosfére. Pre nás je výsledok 1:0 prijateľný. Pred zápasom nám vypadli dvaja hráči: Kalabiška a Čermák a mali sme o deň na regeneráciu menej. Aj preto je to pre nás priaznivý výsledok. V odvete budeme doma silní.“