Aktuality

Posila do obrany: Niklas Sommer

Posila do obrany: Niklas Sommer

Aktuality
| ut 22.9.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

22-ročný odchovanec Norimbergu podpísal zmluvu na rok s ročnou opciou.

DAC získal ďalšiu posilu: dvadsaťdvaročný krajný obranca Niklas-Wilson Sommer (nar. 2.4.1998) sa dohodol s naším klubom na ročnej zmluve, s následnou opciou na ďalšiu sezónu.

„V prvom rade som veľmi rád za túto novú skúsenosť a krok vpred v mojej kariére. Bude to moje prvé pôsobenie mimo rodného Nemecka. Verím, že dokážem pomôcť mužstvu, aby sa mu naďalej darilo a mali sme úspešnú sezónu. Chcem zažiť so spoluhráčmi veľa pekných momentov a zisk trofejí“ povedal najnovší prírastok do nášho tímu tesne po podpise kontraktu. „Na trávniku idem od prvej do poslednej minúty vždy naplno. Milujem víťazstvá, nenávidím prehry, to je moja mentalita.“

Rýchlonohý pravák začínal s futbalom ako štvorročný na poste útočníka. Postupne sa stiahol do stredu poľa, neskôr hrával aj ako stopér a od sedemnástich je jeho miesto na pravej strane ihriska. Začínal tam ako krídlo, v posledných rokoch však hrával na poste pravého obrancu.

„Strávil som desať rokov v mládežníckych tímoch 1. FC Norimberg, odkiaľ sa mi podarilo prepracovať aj do reprezentačných výberov. Nasledoval prechod do VfB Stuttgart, kde som dostal prvý profesionálny kontrakt. Po roku som prešiel do SG Sonnenhof Grossaspach, ktorý pôsobí v tretej Bundeslige. A teraz som tu. DAC je veľký klub, páči sa mi jeho nastavenie a túžba vyhrávať. Počul som aj o fantastických fanúšikoch a teším sa na nich,“ doplnil 179 cm vysoký hráč.

„Niklas je veľmi zaujímavý hráč pre nás. V minulej sezóne hrával tretiu nemeckú bundesligu, predtým vyrastal v akadémii Norimbergu. Tam získal výborné základy pre hru na poste pravého obrancu. Je to veľmi mladý hráč a myslím si, že má pred sebou peknú budúcnosť,“ povedal tréner Bernd Storck na adresu rodáka z Dessau.

Niklas Sommer bude u nás nastupovať s číslom 2. Trénerom bude k dispozícii už aj pre štvrtkový duel Európskej ligy proti LASK Linz.