Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Mosonmagyaróvár

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Mosonmagyaróvár

Preview
| pi 24.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V sobotu doobeda nás čaká tretí duel letnej prípravy, v ktorom žlto-modrí privítajú v MOL Akadémii nováčika maďarskej NBII. Vstup je voľný.

article_bannerarticle_banner

Po zápasoch s Pohroním (3:1) a Slovanom (0:0) bude MOL Akadémia dejiskom už tretieho zápasu DAC-u v rámci letnej prípravy. Súperom žlto-modrých bude MTE 1904 Credobus Mosonmagyaróvár, nováčik maďarskej druhej najvyššej súťaže NBII.

Klub z 34-tisícového mesta ležiacom zhruba 70 km od Dunajskej Stredy bol založený takisto v roku 1904. Modro-bieli, na ktorých lavičke už piaty rok sedí tréner László Varga, vyhrali suverénne západnú skupinu NBIII, keď z 38 zápasov vyhrali až 32. Získali 100 bodov, dosiahli skóre 114:20 a utrpeli len dve prehry. Ich najlepší strelec Gábor Boros nastrieľal 27 gólov. Po vlaňajšom striebre teda nikoho nenechali na pochybách, že tentoraz je ich jednoznačným cieľom postup.

Druhá liga nie je v Mosonmagyaróvári žiadnou novinkou, naposledy v nej hrali v sezóne 2019/20. Najlepšie umiestnenie klubovej histórie dosiahli v ročníku 1959/60, keď v NBII obsadili 6. priečku.

V aktuálnom kádri nájdeme aj brankára Krisztiána Bénesa, odchovanca nášho klubu a mladšieho brata reprezentanta László Bénesa, čerstvej posily Hamburgu. V klube nedávno pôsobil ako tréner brankárov Ján Novota.

Credobus začal prípravu na nový ročník pred týždňom, v piatok 17. júna. Zajtrajší bude ich prvý prípravný zápas z plánovaných šiestich. Druhá liga odštartuje 31. júla.

DAC zajtra zakončí druhý týždeň letnej prípravy, pričom tréner Adrian Guľa má všetkých hráčov k dispozícii od stredy. Ako poslední sa po reprezentačných povinnostiach a krátkej dovolenke pripojili Davis, Blackman, Ciganiks a Krstović, ktorí do stredajšieho zápasu proti Slovanu ešte nezasiahli. Pre zranenie či chorobu chýbali v súboji s majstrom aj Ricardo, Rymarenko, Balić, Pinto, Bögi, Kalmár a Szendrei. S mužstvom od včera trénuje 21-ročný Ammar Ramadan, sýrsky ofenzívny hráč ferencárosu, ktorý v minulej sezóne hosťoval v Trnave.

„Teším sa, že chlapci sú takmer v plnom počte. Reprezentanti doniesli tú správnu energiu, čo je pre nás výborné a už aj s nimi pracujeme na taktických veciach. Tímový duch je pre nás veľmi dôležitý. Chcem vidieť navrátilcov v zápase, ale individuálnu minutáž si ešte prekonzultujeme s kondičnými trénermi. Dúfam, že aspoň polčas môžu absolvovať všetci. Sú to kvalitní futbalisti, ale potrebujeme aj na nich preniesť naše princípy a dostať ich do spolupráce v samotnom zápase. Verím, že budeme pokračovať v intenzite, ktorú sme ukázali proti Slovanu aj napriek tomu, že aj do zajtrajšieho stretnutia ideme z plného tréningu. Po zápase proti belasým sme pokračovali v procese dvojfázovými tréningmi. Chceme vidieť mentalitu hráčov, ako pracujú po plnej záťaži a samozrejme aj túžbu po víťazstve. V poslednom stretnutí sme dosiahli remízu, ale aj v prípravných zápasoch treba hrať na víťazstvo, aby mužstvo nazbieralo sebavedomie do ďalších dní,“ skonštatoval tréner Adrian Guľa.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - MTE 1904 Credobus Mosonmagyaróvár má výkop v sobotu 25.6.2022 o 11.00 hod, rozhodujú Malárik - Straka, Lauer.

Informácie pre fanúšikov

Zajtrajší zápas sa uskutoční na trávnatom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, vstup je voľný.

Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili vyznačené parkovisko bývalého cukrovaru na Viedenskej ceste, prípadne státie pozdĺž Viedenskej cesty - sledujte pokyny usporiadateľov.

Vstup do areálu je možný cez rampu pri hlavnom vchode, otvárame 45 minút pred úvodným výkopom, t.j. o 10.15 hod.

V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Novinkou je, že pri príležitosti zajtrajšieho stretnutia bude od 10.30 h otvorený Bufet Kukkonia.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.