Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Slovan

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Slovan

A-TÍM
|
Preview
| ut 21.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

V stredu o 17.30 h nás čaká druhý zápas letnej prípravy, v ktorom v našej akadémii nastúpime proti bratislavskému Slovanu.

Týždeň po príchode na Žitný ostrov povedie tréner Adrian Guľa žlto-modrých v druhom prípravnom zápase. Po sobotňajšom víťazstve 3:1 nad posledným tímom minulej sezóny FK Pohronie (góly Andzouana 2, Kružliak) nás tentoraz čaká majster. Aj s bratislavským Slovanom sa stretneme v našej akadémii, ale z bezpečnostných dôvodov a po dohode klubov sa tento súboj odohrá za zatvorenými bránami, bez prítomnosti divákov.

Stretnutie ale môžete sledovať v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.

Slovan po zisku rekordného štvrtého titulu v sérii a krátkej dovolenke odštartoval letnú prípravu v pondelok 6. júna. Úvodné dni absolvovali hráči bez trénera Vladimíra Weissa, ktorý mal pôvodne na lavičke mužstva skočiť, napokon sa však s vedením klubu dohodol na pokračovaní.

Belasí odohrajú 6. júla úvodný duel 1. predkola Ligy majstrov, v ktorom privítajú gruzínskeho majstra Dinamo Batumi. V rámci prípravy na nový súťažný ročník sa na desať dní presunuli na sústredenie do Rakúska, kde odohrali aj svoj prvý zápas. V sobotu vyhrali nad miestnym prvoligistom SV Ried 3:0 (góly Zmrhal, Križan, Dražič).

Po zápase s nami ich pred kvalifikáciou LM čakajú ešte dva zápasy s českými súpermi. V utorok 28. júna si zmerajú sily s majstrom Viktoriou Plzeň a v sobotu 2. júla s nováčikom Zbrojovkou Brno.

So Slovanom sme sa v prípravnom zápase naposledy stretli poriadne dávno, ešte v januári 2007. Na našej umelej tráve vtedy súboj druholigového DAC-u s prvoligovým Slovanom skončil víťazstvom hostí 1:0 (gól Poliaček). Pre zaujímavosť si pripomeňme zostavu nášho tímu: Kobr - Buka, K. Németh, Olejník, Károlyi - Jurčo (70. Mazić), Drobný (25. Čertík), Lelkes, M. Horváth - Bognár (46. Bögi), Čeredejev (46. Csölle).

„Martin Rymarenko zajtra pravdepodobne nebude k dispozícii, cítil problém s preťaženým kolenom, čo je škoda, ale verím, že na ďalší zápas bude pripravený. Tešíme sa z návratu Veszelinova, Njieho a Nebylu, ktorí od včera s nami trénujú. Dnes večer dorazia aj Davis, Blackman, Ciganiks a Krstović. Zajtra síce ešte nenastúpia, je však dobré, že budú v individuálnom tréningu a na sobotu môžu byť pripravení. V mužstve máme aj Milána Vitálisa z Győru. Je možné, že zajtra dostane šancu. Káder sa teda postupne dáva dohromady, máme priestor čoraz viac sa spoznávať. Do stretnutia so Slovanom, posledným majstrom, ideme z plnej tréningovej záťaže, čo je prirodzené, aj keď vieme, s kým máme do činenia. Bude to určite zaujímavý prípravný duel, v ktorom môžeme získať ďalšie veľmi cenné informácie. Našou motiváciou je vyhrať každý jeden zápas a zároveň chceme vidieť boj hráčov o miesto v zostave,“ priblížil situáciu v našom tíme tréner Adrian Guľa.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava má výkop v stredu 22.6.2022 o 17.30 hod, rozhodujú Kiss - Ferenc, Juhos.

Oznam pre médiá: vstup na stretnutie bude možný cez rampu pri hlavnom vchode po predložení novinárskeho preukazu.