Preview

Pred zápasom Atromitos-DAC: Veriť a vyhrať!

Po domácej prehre 1:2 nastúpi DAC na odvetu 2. predkola Európskej ligy v náročnej situácii, ale s vierou a odhodlaním uspieť. Stretnutie Atromitos-DAC začína vo štvrtok o 19.00 h SELČ.

Viera v obrat

Pred týždňom vo štvrtok odohral DAC svoj tretí zápas v rámci 2. predkola Európskej ligy. Po vlaňajších prehrách 1:3 a 1:4 proti bieloruskému Dinamu Minsk sme podľahli aj do tretice, tentoraz aténskemu Atromitosu 1:2.

Po stretnutí v MOL Aréne sa z našich trénerov aj hráčov zračilo veľké sklamanie. Cítili totiž, že z prvej časti dvojzápasu proti štvrtému tímu vlaňajšej gréckej Superligy mohli a mali vyťažiť viac. Zároveň ale vyjadrili aj odhodlanie a presvedčenie, že o postupujúcom ešte nie je rozhodnuté a v odvete urobia všetko pre postup.

K tomu dnes večer potrebujeme vyhrať a streliť minimálne dva góly. V prípade nášho víťazstva 1:0 by postupoval súper, pri 2:1 pre DAC by nasledovalo predĺženie, všetky ostatné víťazstvá by posúvali do 3. predkola náš tím. Ostatné výsledky vyhovujú domácim.

Prípadný postup cez Atromitos by znamenal aj vytvorenie nového klubového rekordu, veď doteraz sme v európskych pohároch v jednej sezóne dokázali vyradiť maximálne jedného súpera.

Zverenci trénera Hyballu prileteli do Atén včera napoludnie tunajšieho času (v Grécku je o hodinu viac ako u nás) a domov sa vracajú ihneď po dnešnom stretnutí.

Organizátori očakávajú na štadióne v 130-tisícovej mestskej časti Atén Peristeri zhruba troj- až štvortisícovú návštevu, čo je výrazne nad vlaňajším ligovým priemerom na domácich zápasoch Atromitosu (len 785 na zápas). Na tribúnach bude určite počuť aj tých zhruba 200 až 250 žlto-modrých fanúšikov, ktorí merali dlhú cestu na juh Európy.

Doterajšia bilancia v európskych súťažiach (Európska liga, resp. jej predchodcovia - PVP/Pohár UEFA):

DAC: 17 5-3-9, skóre 24:29

Atromitos: 15 5-2-8, skóre 18:26

Víťaz dvojzápasu DAC-Atromitos si v 3. predkole zmeria sily s postupujúcim zo súboja Legia Varšava-KuPS Kuopio (prvý zápas v Poľsku skončil víťazstvom domácich 1:0, odveta je na programe dnes o 18.00 h). Prvé súboje 3. predkola sa hrajú už o týždeň vo štvrtok, odvety o ďalších sedem dní neskôr.

Pod švédskou taktovkou

Hlavným rozhodcom duelu v Aténach bude Mohammed Al-Hakim zo Švédska, 34-ročný rodák z Iraku. V škandinávskej krajine žije od svojich ôsmych rokov a od roku 2008 pôsobí ako profesionálny rozhodca. Na listinu FIFA bol zaradený v roku 2015, kedy získal aj ocenenie pre najlepšieho rozhodcu roka vo Švédsku. Zajtrajší bude jeho deviaty duel v európskych pohárových súťažiach. Na čiarach mu budú asistovať krajania Mehmet Culum a Fredrik Klyver, štvrtým rozhodcom je Victor Wolf. Delegátom stretnutia je Slovinec Danijel Jošt.

Odvetné stretnutie 2. predkola Európskej ligy Atromitos FC - FC DAC 1904 začína dnes o 19.00 hod SELČ. Sledovať ho môžete aj v priamom prenose na stanici RTVS 2

Súvisiace správy

Zápas
Rozhovor

Zacítili šancu

sobota 3.8.
Aktuality

Pozdrav z Grécka

streda 31.7.
Fanúšikovia
Fanúšikovia

S DAC-om do Grécka

piatok 26.7.