Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FK Pohronie 1:0 (1:0)

|
| so 17.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Žlto-modrí dnes odohrali prvý zápas letnej prípravy, v ktorom gólom Leginusa porazili druholigové Pohronie.

V prvom zápase letnej prípravy sme dnes v našej akadémii privítali piaty tím druhej ligy, FK Pohronie. Tréner Adrian Guľa sa musel zaobísť bez viacerých hráčov.

Reprezentanti Kalmár, Krstović, Andzouana, Ramadan a Veselovský sa pripoja až v strede budúceho týždňa, kým Gavrić, Čermák a Csinger sa zotavujú zo zranenia. Menšie problémy hlásili aj Dimun a Niarchos, tréneri ich preventívne nechali oddychovať. Chýbal aj Kaša, ktorý spolu s M. Szolgaim začne trénovať s mužstvom až od pondelka.

Ako tréner Guľa viackrát naznačil, dnes dal šancu viacerým talentovaným mladíkom z projektu zahŕňajúceho našu akadémiu (Žiga, Demjanovič, Angyal, Fančovič, Zimáni, Kucman, Vidnyánszky, Lami), šamorínsku farmu (Csóka, Bahi) a Győr (Urblík).

Od prvého hvizdu sa hralo podľa našich nôt, súper sa len zriedka dostal cez poliacu čiaru a za prvých 45 minút si nepripísal ani jeden strelecký pokus. Naopak, pred bránkou Pohronia to neraz horelo, lenže naši mladíci z ofenzívy dlho nevedeli nájsť presnú mušku. Vo vyloženej príležitosti viackrát nepochodili Žiga, Csóka či Leginus. Napokon to bol práve Lukas Leginus, ktorý pár sekúnd pred polčasovým hvizdom obral o loptu chybujúceho brankára Danka a spoza šestnástky skóroval do prázdnej bránky – 1:0.

V aktivite a tlaku sme pokračovali aj po prestávke, viaceré sľubné príležitosti sme však nedotiahli do úspešného konca. Po početných striedaniach sa do šance dostali aj hostia, pozorného Veszelinova však neprekonali. Napokon sme zaknihovali zaslúžené víťazstvo, ktoré pri lepšej koncovke mohlo byť aj oveľa výraznejšie.

V letnom prípravnom období odohrá DAC ešte štyri stretnutia, v tom nasledujúcom si v sobotu 24.6.2023 o 11.30 hod v Mierove zmeriame sily so Zbrojovkou Brno.

DAC 1904 - FK Pohronie 1:0 (1:0)