Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Ferencvárosi TC 2:0 (2:0)

|
| st 19.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Zvládli sme aj druhý zápas zimnej prípravy, gólmi Krstovića a Ciganiksa sme porazili Ferencváros 2:0.

MOL Aréna bola dnes podvečer dejiskom futbalovej slávnosti, v ktorej sme si zmerali sily s 32-násobným majstrom Maďarska. Pre DAC to bol druhý, pre Ferencváros prvý duel zimnej prípravy.

Tréner Joao Janeiro sa aj dnes musel zaobísť bez viacerých hráčov svojho kádra. Davis a Blackman si naďalej plnia reprezentačné povinnosti, Kalmár, Szendrei, Schäfer a Fábry sú zranení a Vera chorý.

Naopak, prvýkrát sa dunajskostredskému publiku predstavil Alex Pinto, čerstvá posila DAC-u - 23-ročný portugalský pravý obranca nastúpil v druhom polčase. Platí to aj o 19-ročnom stredopoliarovi Győru Milanovi Vitálisovi, ktorý sa v tomto týždni pripravuje s naším tímom.

Od prvej minúty bol aktívnejší Ferencváros a v 6. minúte nás hneď dvakrát zachránila žrď - najskôr pri priamom kope Uzuniho a vzápätí po hlavičke Čivića. Hostia mali síce územnú prevahu, ale dobre sme bránili a nebezpečné boli aj naše protiútoky. V 17. minúte zahral Balić rohový kop na Krstovića, ten skrotil loptu a z otočky volejom napol sieť. Jeho pokus tečoval Dvali a Dibusz bol bez šance - 1:0. O jedenásť minút si čiernohorský útočník pripísal aj asistenciu, keď v šestnástke hostí nahral Ciganiksovi a jeho strela sa cez nohu Bešića dokotúľala do siete - 2:0. Potešil tímový duch, mužstvo sa po oboch zásahoch tešilo akoby išlo o súťažný duel.

Do polčasu ukázal ešte skutočne veľký zákrok Veszelinov, ktorý sa poriadne natiahol pri lobe Zubkova, stav sa však už nezmenil. Nie tak naša zostava, do ktorej cez polčas tréner Janeiro zasiahol až osemkrát. Naopak, debutujúci kouč Fradi Stanislav Čerčesov vymenil v prestávke len jedného hráča, potom ale postupne poslal do hry ešte ďalších sedem náhradníkov. Ani tréner DAC-u nenechal bez minút nominovaných futbalistov, a tak sa napokon obmenila kompletná naša jedenástka.

Veľkú zmenu v obraze hry neprinieslo ani druhé dejstvo, šance sme videli na oboch stranách. Vantruba ukázal dve bravúry, po Hahnovom centri zvonila konštrukcia aj na opačnej strane. Po strelách Dimuna a Moumouho sa predviedol tiež hosťujúci kapitán Dibusz, ale 1368 divákov už gól nevideli. DAC tak vyhral aj svoj druhý zápas v rámci zimnej prípravy.

Najbližšie tri prípravné stretnutia odohrá DAC už v rámci sústredenia v Turecku, na ktoré mužstvo odlieta v nedeľu. Naším prvým súperom v krajine polmesiaca bude srbský prvoligista FK TSC Bačka Topoľa, na ktorý narazíme vo štvrtok 27. januára.

DAC 1904 - Ferencvárosi TC 2:0 (2:0)
MOL Aréna, Dunajská Streda, streda 19.1.2022, 16.30 hod, jasno, chladné počasie, +3°C
Góly: 17. Krstović 1:0, 28. Ciganiks 2:0
Rozhodovali: Kišš - Pozor, Štofík, 1368 divákov
DAC: Veszelinov (46. Vantruba) - Andzouana (79. Vitális), Kružliak (46. Muhamedbegovic), Brunetti (84. Beskorovainyi), Ciganiks (46. Malý) - Balić (46. Nebyla), Njie (46. Dimun) - Sharani (46. Moumou), Veselovský (46. Bögi), Verlinden (46. Hahn) - Krstović (58. Pinto). Tréner: Joao Janeiro.
FTC: Dibusz - Wingo, Blažič (46. Botka), Dvali, Čivić (83. Cabraja) - Loncar (68. Csontos), Bešić (88. Nagy) - Uzuni (56. Marin), Mak (73. Gavrić), Zubkov (68. Szánthó) - Boli (57. Bassey). Tréner: Stanislav Čerčesov.