Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Szombathelyi Haladás 4:2 (2:1)

|
Zápas
| so 3.7.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

DAC gólmi štvorice Rymarenko, Nicolaescu, Divković a Balić vyhral dnešný prípravný duel 4:2.

V treťom prípravnom pred novou sezónou sme v našej Akadémii privítali 11. mužstvo maďarskej druhej ligy. Tréner Antal Németh okrem reprezentantov (Eric Davis, Eric Ramirez, András Schäfer) a dlhodobo zranených (Zsolt Kalmár, Cesar Blackman) dnes nemal k dispozícii ani Dominika Kružliaka, ktorý je po vakcinácii. Pre drobné šrámy takisto chýbali Sebastian Nebyla a Brahim Moumou, kým Martin Jedlička dostal voľno. Naopak, premiéru v našej bránke si odkrútil Martin Vantruba, čerstvá posila zo Slavie Praha.

Napriek našej úvodnej aktivite išiel do vedenia súper, keď v 18. minúte M. Tóth pri prvej vážnejšej akcii hostí z vnútra šestnástky prestrelil Veszelinova - 0:1. Už o minútu bolo vyrovnané, keď Rymarenkova polostrela-polocenter z uhla skončila aj s prispením brankára Verpecza v sieti - 1:1. Do vedenia nás prvýkrát v tejto letnej príprave dostala 36. minúta a gól Nicolaescuho po krásnej kombinácii - 2:1.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie Haladás a v 59. min Horváth aj s dávkou šťastia (po odkope Vantrubu sa od Brauna odrazila lopta priamo pred neho) mieril do prázdnej bránky - 2:2. Horváth mohol onedlho aj otočiť skóre, ale v samostatnom nájazde volil namiesto strely nepresnú prihrávku na Csilusa. Trestali sme v 66. minúte, kedy Divković zakončil náš ďalší veľmi pekný protiútok - 3:2. konečnú podobu výsledku dal desať minút pred koncom dnešný kapitán Balić, ktorý premenil penaltu po faule na Taiwa - 4:2.

V letnom prípravnom období odohrá DAC ešte dve stretnutia, najbližšie si v piatok 9.7.2021 o 17.00 hod opäť v MOL akadémii zmeria sily s Vasasom Budapešť.

DAC 1904 - Szombathelyi Haladás 4:2 (2:1)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, sobota 3.7.2021, 17.00 hod, polooblačno, +27°C
Góly: 19. Rymarenko, 36. Nicolaescu, 66. Divković, 80. Balić (11 m) - 18. M. Tóth, 59. Horváth
Žlté karty: 51. Balić
Rozhodovali: Kišš - Štofik, Choreň, 125 divákov
DAC: Veszelinov (46. Vantruba) - Braun, Beskorovainyi (71. Njie), Malý - Rymarenko (71. Vera), Andzouana, Balić, Veselovský (60. Fábry), Brunetti - Sharani (46. Divković), Nicolaescu (60. Taiwo). Tréner: Antal Németh.
Haladás: Verpecz (76. Pataki) - Kállai (46. Doktorics), Mocsi, Németh (K), Debreceni (76. Tarjan) - Holdampf (46. D. Tóth), Csilus (84. Dezamits), Rácz (46. Horváth, 84. Illés), Szekér (46. Kiss) - M. Tóth (46. Hegedűs), Dragóner (73. Szijjártó). Tréner: Szabolcs Németh.