Prípravné stretnutie: PFK Kubaň Krasnodar - DAC 1904 1:0 (0:0)

|
| so 29.1.2022, Krisztián Nagy
'
'

V zápase so šancami na oboch stranách rozhodla jediná strela ruského súpera v druhom polčase.

Dva dni po remíze s Bačkou Topola nastúpil dnes DAC na druhý duel tureckého sústredenia a celkovo štvrtý v rámci zimnej prípravy. Súperom žlto-modrých bol 16. tím ruskej druhej ligy, PFK Kubaň Krasnodar.

Príchodom Alexa Pinta a Andrezinha sa káder trénera Joaa Janeira rozrástol na 23 hráčov, lenže k Dominikovi Kružliakovi pribudol na zoznam maródov aj Martin Vantruba.

Zo štvrtkovej základnej zostavy zostali dnes len Matúš Malý a Andrejs Ciganiks, kým trojica Zuberu Sharani, Thibaud Verlinden a Sainey Njie, ktorá vtedy striedala, dne haral od úvodnej minúty. Prvý zápas v novom drese absolvoval Andrezinho, čerstvá posila z Portugalska.

V prvom polčase ukázal Veszelinov niekoľko bravúrnych zákrokov, na opačnej strane sa Sharani pekne uvoľnil, namiesto strely však zvolil nepresnú prihrávku. Po obrátke boli blízko ku gólu Hahn, Pinto a Verlinden, nemierili však presne. Platilo nedáš - dostaneš, keď sa v 65. minúte dostal do pokutového územia Sidorov a strelou k bližšej žrdi prekvapil Veszelinova - 1:0. Bola to jediná strela ruského súpera v druhom polčase. Následne sa dostal do ďalšej príležitosti Hahn, neskôr mieril tesne vedľa aj Bögi, a tak tréner Joao Janeiro utrpel prvú prehru na našej lavičke.

O ďalšie dva dni, v pondelok 31. januára o 15.00 h odohrá DAC tretie a zároveň posledné prípravné stretnutie na sústredení v Beleku, v ktorom narazíme na srbského prvoligistu Čukarički Belehrad.

PFK Kubaň Krasnodar - DAC 1904 1:0 (0:0)
Papillon sports center, Belek, Turecko, sobota 29.1.2022, 15.30 hod, polooblačno, +12°C
Góly: 65. Sidorov
DAC: Veszelinov - Vera (46. Pinto), Malý, Muhamedbegovic, Ciganiks (65. Brunetti) - Njie, Bögi - Sharani (74. Veselovský), Andrezinho (57. Nebyla), Verlinden - Hahn. Tréner: Joao Janeiro.
Kuban: Nesterenko (46. Klimovich) - Lobkarev (46. Ivanteyev), Gritsaenko (46. Ediev), Karmaev, Vedernikov (46. Rybin) - Petrov (70. Meskhi) - Abdokov (46. Sidorov), Sušič (46. Dyshekov), Aleyinikov, Kulishev (46. Shalaev) - Lauk (46. Kozlov). Tréner: Robert Jevdokimov.