Prvá jarná prehra, trenčiansky štadión pre nás naďalej zakliaty

|
| so 21.3.2015, Vrábeľ Milan
'

DAC nezvládol zápas na Sihoti proti mužstvu bojujúcemu o titul. Trojgólová prehra bola trochu krutá, ale spravodlivá. Trenčianska pôda je pre nás ako zakliata, ani v ôsmom zápase sme na nej nedokázali zabodovať. Zhruba 200 žlto-modrých divákov cestuje domov sklamaných.

Zápas na Považí začal strelou Szarku hneď v 1. minúte. Čögley však už o dve minúty našiel za obranou Van Kessela, ktorý nikým nebránený delovkou prekonal Polačeka - 1:0. V 8. minúte sme mali najväčšiu šancu prvého polčasu na vyrovnanie, Sesar poslal z priameho kopu tvrdú strelu na Šemrinca, ktorý zasahoval až v poslednej chvíli, keďže mu dobre bránil vo výhľade Szarka. V 13. minúte chýbal Mondekovi krok k zakončeniu do prázdnej brány. Už v 20. minúte musel náš tréner striedať Šnirca, ktorý sa necítil dobre a nahradil ho Ujlaky. V 30. minúte pálil Van Kessel z dobrej pozície nad. V 33. minúte sa po priamom kope lopta odrazila k Čögleyovi, ktorý z prvej pálil tesne vedľa pravej žrďky. Po Sesarovom priamom kope sa v 41. minúte v šestnástke najlepšie zorientoval Szarka, avšak jeho tvrdá strela z  uhla skončila v náručí domáceho gólmana.

Aj na začiatku druhého polčasu nás hneď v úvode schladil gól, v 50. minúte Mondek natiahol Polačeka, ktorý loptu poslal priamo na kopačky osamoteného Rabia a ten pohodlne zakončil do prázdnej brány - 2:0. V 56. minúte Rabiov center nebezpečne presvišťal pokutovým územím, kde ho našťastie nedokázal poslať do brány ani jeden hráč. Trenčín si priebeh hry majstrovsky dirigoval, púšťal nás len k strelám z diaľky, ako Ljubičića v 66. minúte, jeho pokus k žrdi vyrazil v poslednej chvíli Šemrinec. Sesar v 69. minúte majstrovsky po otočke našiel Sarra, ale zakončenie tento útok už neprinieslo. V 75. minúte predviedol ohromnú bojovnosť Turňa, keď sa prebil cez obranu, nahral Szarkovi a po jeho strele bravúrne hasil domáci gólman. O minútu bol pri nebezpečnej hlavičku Jaira pozorný Polaček. V 86. minúte sme dostali klinec do rakvy, Edmond si vymenil loptu s Koolwijkom, ktorý mu nahral naspäť krásnou pätičkou a striedajúci hráč osamotený poslal loptu do brány medzi nohy Polačeka - 3:0.

Prvá prehra v jarnej časti ligy bola aj prvou prehrou trénera Marića na lavičke DAC-u a zároveň siedmou v tejto sezóne. Odsunula nás v tabuľke o priečku dozadu, kýk Trenčín je minimálne do zajtra novým lídrom. Nasleduje reprezentačná prestávka, počas ktorej odohráme v piatok 27. marca priateľský duel na pôde Honvédu Budapešť. Ďakujeme skvelým fanúšikom, že aj do Trenčína merali cestu v hojnom počte a vytrvalo povzbudzovali počas celého duelu.

Tomislav Marić, DAC: „Gratulujem Trenčínu k víťazstvu. Veľmi skoro sme dostali gól v prvom polčase a rovnako rýchlo sme inkasovali aj na začiatku druhého polčasu. Potom je veľmi ťažké dostať sa do zápasu. Od dvadsiatich rokov som hral v profesionálnom futbale a teraz som trénerom. Spravil som analýzu hry Trenčína a povedali mi, že budeme hrať na umelej tráve. Toto však nemá s umelou trávou nič spoločné. Toto je obývačkový koberec. Trenčín má veľmi dobrých hráčov, ale musíme si položiť otázku: keď mužstvo získa doma výrazne viac bodov ako vonku, tak je to divné. Je ťažké prejsť z normálnej trávy na obývačkový koberec, ale Trenčín aj napriek tomu zaslúžene vyhral. Umelá tráva nie je proste výhovorka. Dnes sme neboli mentálne a ani fyzicky vhodne pripravený.“

Ivan Vrabec, Trenčín: „Myslím si, že sme videli dobrý zápas z oboch strán. Mali sme veľmi dobré vstupy do oboch polčasov aj s gólovým vyústením. Súpera sme okrem štandardiek do žiadnej šance nepustili. Mali sme prvého súpera, ktorý sa snažil hrať otvorený futbal na našom štadióne, no nikam sme ho nepustili, avšak vďaka tomu sme videli skvelý futbal. Mojim hráčom chcem za  výborný výkon poďakovať.“