Aktuality

Prvá letná posila: Martin Vantruba

Prvá letná posila: Martin Vantruba

A-TÍM
|
Aktuality
| so 3.7.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Dvadsaťtriročný brankár k nám prestupuje zo Slavie Praha.

Hlásime prvú posilu v letnom prestupovom termíne. Žlto-modrá kabína sa rozrástla o 196 centimetrov vysokého brankára Martina Vantrubu, ktorý k nám prichádza na prestup zo Slavie Praha. Dvadsaťtriročný (nar. 7.2.1998) bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska podpísal s naším klubom zmluvu na dve sezóny.

Martin Vantruba je odchovancom trnavskej Lokomotivy, z ktorej ako šestnásťročný prešiel do Spartaka a postupne sa prepracoval až na post brankárskej jednotky dospelého áčka. V sezóne 2017/18 sa podieľal na zisku majstrovského titulu Trnavčanov 11 nulami v 25 zápasoch. Následne prestúpil do pražskej Slavie, odkiaľ postupne hosťoval v Podbrezovej, Pohroní, Příbrami a naposledy v dánskom Nordsjaellande. V slovenskej Fortuna lige odchytal 49 zápasov.

„V prvom rade som veľmi šťastný, že sa uskutočnil môj prestup. Komunikácia medzi mnou a trénerom Martinom Raškom trvala už dlhšiu dobu, ale doteraz sa nám nepodarilo môj príchod dotiahnuť, aj jednania s klubmi boli celkom zložité. Prichádzam do klubu s najlepšími podmienkami na Slovensku, som veľmi milo prekvapený Akadémiou, štadiónom i celkovým prostredím. V poslednom čase som prešiel nie práve najlepším futbalovým obdobím, preto je mojou osobnou ambíciou dostať sa späť do sveta veľkého futbalu. Viem, že v Dunajskej Strede ma čaká každodenný kvalitný tréningový proces, preto verím, že sa budem neustále zlepšovať,“ vyhlásil najnovší hráč v našom kádri.

Martin Vantruba pôsobil aj v reprezentačných výberoch Slovenska, pravidelne nastupoval za tímy od 16 do 21 rokov.

„Po odchode Benjiho Száraza na hosťovanie do Michaloviec sme museli hľadať alternatívu, aby sme mali štyroch brankárov, veď okrem ligy musíme počítať s pohárom, so Šamorínom i so starším dorastom, odkiaľ máme mladého Attilu Horvátha. Hľadali sme brankára, ktorý by doplnil našu skupinu. V hre boli hlavne slovenskí gólmani a rozhodli sme sa pre Martina Vantrubu, ktorý podával veľmi dobré výkony v drese Trnavy v ich majstrovskej sezóne. Potom prestúpil so Slavie a v poslednej dobe pôsobil v Dánsku. Sledovali sme jeho kariéru, hlavne posledný rok. Boli sme v kontakte s jeho klubom z Dánska, ako aj s trénerom brankárov, kondičným trénerom, dokonca aj s hlavným koučom. Získali sme o ňom množstvo informácii. Martin tam chytal za B tím, takže mal zápasové zaťaženie. Jeho Nordsjælland sa snažil hrať podobným štýlom ako DAC, so zapojením brankára do zakladania útoku. Tým pádom Martin spĺňal všetky požiadavky a parametre, ktoré sme si nastavili pre výber brankára. V 23 rokoch je stále mladý a veľmi ambiciózny. Okrem brankárskeho umenia sa mi páči aj jeho povaha, sám mal veľkú chuť prestúpiť do DAC-u. Od začiatku som na ňom videl, že je to pre neho výzva. Hoci máme kvalitných brankárov, nebál sa prísť do Dunajskej Stredy a zabojovať o svoje miesto, čo tiež zavážilo v jeho prospech,“ povedal o svojom novom zverencovi tréner brankárov DAC-u Martin Raška.

Martin Vantruba bude v našom klube nastupovať s číslom 72. Vitaj, Martin a nech sa darí!