Aktuality

Prvá zimná posila: András Schäfer

Dvadsaťročný maďarský stredopoliar prichádza na hosťovanie do konca sezóny, s opciou na trvalý prestup.

Prvou zimnou posilou DAC-u sa stal 20-ročný maďarský stredopoliar András Schäfer, ktorý k nám prichádza na polročné hosťovanie z talianskeho prvoligového FC Janov.

Rodák zo Szombathelyu (nar. 13.4.1999), ktorý od pätnástich pôsobil v MTK Budapešť, debutoval v najvyššej súťaži našich južných susedov NBI deň pred osemnástimi narodeninami práve proti klubu z rodného mesta. Aj svoj prvý ligový gól za A mužstvo MTK strelil do siete Haladásu.

Veľký talent maďarského futbalu prestúpil pred rokom v zime do tímu Serie A FC Janov, kde hrával za dorast a v niekoľkých zápasoch najvyššej súťaže sa objavil aj na lavičke áčka. Jeho dres si obliekol v príprave, proti Lyonu sa napríklad zaskvel asistenciou na víťazný gól.

Počas jesene 2019 Schäfer hosťoval v Chievo Verona, kde sa mu v širokom kádri prvého tímu neušlo miesto a hrával za juniorku. Popritom si vybojoval miesto v novo sa tvoriacej maďarskej dvadsaťjednotke, pripravujúcej sa na domáci európsky šampionát v roku 2021, za ktorú od septembra odohral 6 zápasov. Predtým nastupoval aj vo výberoch do 18 a 19 rokov.

„Už vlani v lete sme sa snažili priviesť Andrása do nášho mužstva, pre rôzne komplikácie sa nám to vtedy nepodarilo. Samotný hráč však prejavil záujem o príchod, keďže videl, ako sme pomohli Kalmárovi a dvom Vidovcom dostať sa medzi desiatku najlepšie hodnotených hráčov Fortuna ligy. Veríme, že rovnaký proces sa nám podarí spraviť aj v prípade Schäfera,“ vyjadril sa športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

András Schäfer sa k novým spoluhráčom pripojil dnes.

„Som veľmi šťastný, mám pocit, že som prišiel do skutočne profesionálneho klubu. Už na prvý pohľad vidno, že sú to výborné podmienky. Verím, že dokážem pomôcť mužstvu, chcel by som odohrať čo najviac minút,“ povedal krátko po podpise zmluvy najnovší prírastok do nášho kádra.

Súvisiace správy