REPORTÁŽ: Nitra - DAC 0:1 (0:0)

|
| so 21.11.2020, Milan Vrábeľ

Nebolo to síce jednoduché a vôbec nie jednoznačné, no najdôležitejšie je, že sme dnes v mrazivých podmienkach nestratili ani jeden bod. Nesmierne defenzívni domáci tím sa postaral o minimum gólových príležitostí, prevaha bola jednoznačne na našej strane. Slovan hrá až v nedeľu, a tak sa minimálne na deň vraciame na čelo tabuľky.

Po reprezentačnej prestávke sa aj naši nakazení hráči vrátili späť. Na trávniku sme tak opäť mohli vidieť Davisa, Blackmana, Balića a ligovú premiéru v základnej jedenástke si odkrútil Nebyla. Na lavičke pre zmenu skončili Sommer, Mendez, Fábry a zranený je Njie. Už v druhej minúte Divković šikovne prešiel do útoku po pravom krídle, dostal sa až k strele, no z ponúknutej pozície nemieril presne. O sedem minút sa Balić pri snahe prihrať pošmykol, no o to lepšie sa lopta dostala k Schäferovi, netradične ľavačkou získal len roh. Horúco bolo aj v štrnástej minúte, Kalmár nacentroval loptu na Schäferovu hlavu, no po jemnom centri Šípoš kvalitným zákrokom podržal svoje mužstvo. Na druhej strane o minútu z rohu zakončoval Faško, asi meter vedľa. Aj keď bol nádejnejší prienik po krajoch aj v strede ihriska z našej strany, tak polčas sa veľmi jasne dal prirovnať k zápasu s Pohroním. Pritlačili sme až v závere, kedy po rohovom kope loptu predĺžil Kružliak a v gólovej pozícii sa Ramirez trestuhodne zle trafil. V pokračujúcom útoku sa k strele dostal aj Nebyba, no v tomto prípade ju domáci gólman vyprevadil z ihriska. Po polčase, s minimom gólových príležitostí a s prevahou na našej strane, sme sa museli zmieriť s bezgólovou remízou.

Druhé dejstvo začalo bez zmien v zostavách. Odštartovali sme v podobnom duchu, ako sa hralo predošlé stretnutie, no v tomto smere si Divković našiel z ničoho nič streleckú príležitosť, loptu poslal k ľavej žrdi, kde rovnako nečakane skončila za Šipošovým chrbátom - 0:1. O šesť minút mohol náš náskok zvýšiť Ramirez, strela z pravej strany a zároveň z ostrého uhla bola tečovaná tesne vedľa. Parádičkou sa zase v 59. minúte predviedol Ramirez, po našej štandardke sa lopta dostala na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ „nožničky“ neskončili v priestore troch žrdí. V 65. minúte vystrelil z ostrého uhla Záhumenský, Jedlička si však svoje miesto zastal. V 73. minúte si Ramirez po vhadzovaní Davisa spravil parádny priestor na strelu, samotný pokus nebol zlý, no skončil len na bočnej sieti. O dve minúty poslal z priameho kopu parádny center Fabiš, do bezpečia ju poslal Davis až krkolomným zákrokom. V závere stretnutia sme súpera nepúšťali k našej bránke a naopak sme sa snažili definitívne rozhodnúť z niektorého z nádejných protiútokov. Gól sme už síce nepridali, ale víťazstvo sme si vziať nenechali.

Desiata výhra v sezóne z trinástich zápasov pre nás znamená výstup na vrchol tabuľky minimálne na deň. Po nešťastnej remíze s Pohroním sa však po dnešnom trojbodovom zisku môžeme pokojne pripravovať na záver jesennej časti. Posledná reprezentačná prestávka v roku 2020 skončila, a preto nás po Nitre hneď o týždeň v sobotu 28.11. o 16:15 čaká krajské derby so Spartakom a opäť na jeho pôde.

Bernd Storck, DAC: „Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali zápas. Vedeli sme, že to nebude jednoduché, že nás čaká úplne iná Nitra oproti augustovému stretnutiu, kedy sme vyhrali 6:0. Videli sme ju hrať so Slovanom a Žilinou, preto sme očakávali, že to bude náročné. Prvý polčas sme kontrolovali, mali sme aj šance, no nedokázali sme ich využiť. Do druhého dejstva sme mali už aj gólový vstup, potom sme síce troška stratili organizáciu, ale mali sme viacero dobrých protiútokov. Snažili sme sa dať ďalší gól, čo sa však nepodarilo. Celkovo ale môžem povedať, a súhlasil s tým aj domáci kouč, že sme vyhrali zaslúžene. Ideme teda domov spokojní, s troma bodmi. Bolo náročné vysporiadať sa s tým, že sme dva týždne nemali väčšinu kádra k dispozícii, keďže boli vo svojich reprezentáciách. Teraz sa už môžeme pripravovať spoločne, čo ma veľmi teší.“
Ivan Galád, Nitra: „Aj keď mám na sebe rúško, tak sa pod ním usmievam napriek prehre. Podarilo sa nám zdolať silné mužstvá ako Slovan, Žilina, či Trnava a chceli sme zdolať aj Dunajskú Stredu. Viete, aký sme mali týždeň s koronou a aká je situácia v krajine a vo svete, neobišlo to ani nás, no na to sa vyhovárať nechceme. Hráči túžili bodovať, no nepodarilo sa im to. Neboli sme však takým smiešnym súperom ako v auguste. Teraz sme boli dobrým tímom a verím, že program, ktorý sme nastavili, nám bude robiť radosť.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Nitra - DAC kliknite SEM!!!

FC NITRA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)