Aktuality

Regő Szánthó hráčom DAC-u

Regő Szánthó hráčom DAC-u

Aktuality
| ut 22.2.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V posledný deň prestupového obdobia nás posilnil maďarský stredopoliar Regő Szanthó, reprezentant do 21 rokov, ktorý prichádza na hosťovanie z Ferencvárosu.

article_bannerarticle_banner

Reprezentant Maďarska do 21 rokov Regő Szánthó je poslednou posilou DAC-u v zimnom prestupovom období. Náš klub sa dohodol s Ferencvárosom na jeho hosťovaní do 30. júna 2023, pričom sme získali aj opciu na jeho prípadný prestup.

Dvadsaťjedenročný rodák z Győru (nar. 22. novembra 2000) je odchovancom ETO FC, kde si prvýkrát zahral medzi dospelými. Debutoval v sezóne 2017/18 a celkovo za áčko Győru nastúpil v 59 zápasoch druhej najvyššej súťaže, pripísal si 10 gólov a 12 asistencií.

V januári 2020 sa stal hráčom Ferencvárosu, kde sa onedlho prvýkrát objavil aj v NBI a k obhajobe majstrovskej trofeje prispel jedným štartom. V priebehu jari 2020 pôsobil aj v Soroksári, farme FTC, kde zasiahol do 6 stretnutí druhej ligy, skóroval dvakrát. V lete 2020 si ho na rok požičal Zalaegerszeg, v jeho farbách si pripísal 27 prvoligových štartov a 10 gólov. V aktuálnej sezóne zasiahol vo Fradi do 6 ligových duelov a troch v európskych pohárových súťažiach: zahral si v play-off LM proti Young Boys Bern a v skupinovej fáze EL proti Celticu a Betisu, zakaždým ako striedajúci hráč. Celkovo má v NBI bilanciu 34/10, v NBII 65/12, v Maďarskom pohári 8/4 a v európskych pohároch 3/0.

Szánthó pôsobil v reprezentačných výberoch do 18 a 19 rokov, momentálne je členom výberu do 21 rokov. Vlaňajšie EURO, ktorého spoluorganizátorom bolo aj Maďarsko, vynechal pre koronavírus. V novembri strelil víťazný gól v stretnutí kvalifikácie ME proti Lotyšsku.

„Som veľmi rád, že sa podarilo zrealizovať tento transfer a dostávam príležitosť pôsobiť v Dunajskej Strede. DAC má dobré mužstvo, o čom sme sa presvedčili aj nedávno vo vzájomnom prípravnom, stretnutí, v ktorom vyhral nad Ferencvárosom. Rád by som sa prebojoval do základnej zostavy a zahral si aj na európskej pohárovej scéne. Viem, že prichádzam do prostredia, kde nebudem mať jazykovú bariéru a kde fanúšikovia majú radi svojich hráčov. DAC je jedným z najlepších klubov na Slovensku,“ povedal Szánthó Regő krátko po podpise zmluvy. Nosiť bude dres s číslom 74.

Szánthóa, ktorý nastupuje ako krídelník aj ofenzívny stredopoliar, mohli naši fanúšikovia vidieť aj v januárovom prípravnom stretnutí DAC-Ferencváros, keď v 68. minúte nahradil Zubkova.

„Ako ste už mohli počuť pred týždňom na tlačovej konferencii, Regő je jedným z tých talentovaných maďarských futbalistov, ktorých podrobne sledujeme. Od leta sme boli v kontakte s Ferencvárosom, hľadajúc riešenie. Sme veľmi radi, že sa nám v posledných hodinách zimného prestupového obdobia podarilo nájsť spôsob a získali sme ho na najbližší rok a pol, s možnosťou trvalého kontraktu. Myslím si, že je to výborné riešenie pre všetky zainteresované strany, pričom DAC získal veľmi motivovaného hráča, ktorý sa chce ukázať. Regő má kvality, vďaka ktorým je jedným z najtalentovanejších mladých hráčov NBI a zaujímalo sa o neho viacero klubov z Európy. Verím, že sa rýchlo adaptuje a želám mu veľa úspechov v našom drese,“ vyhlásil v mene klubu športový riaditeľ Jan Van Daele.