Reportáž: Banská Bystrica - DAC 1904 0:0

|
| so 2.12.2023, Milan Vrábeľ

Treskúca zima a poriadne podmočené ihrisko spôsobili, že sa hralo v náročných podmienkach a prevažne medzi šestnástkami. Napriek tomu sme mohli skórovať, ale rovnako aj inkasovať. Deľba bodov je tak spravodlivá. Ďakujeme všetkým 75 fanúšikom, ktorí nás celé stretnutie povzbudzovali aj v tomto nepriaznivom počasí.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu proti Zlatým Moravciam, v ktorom náš nový tréner Xisco Muňoz zaznamenal víťaznú premiéru, sme mali len jednu zmenu v základnej zostave, aj to nútenú. Pre zranenie z nej vypadol Čermák a namiesto neho nastúpil Káčer. K prvej vážnejšej príležitosti sa na veľmi ťažkom podmočenom teréne dostala Dukla. Napriahol Hlinka, ale Popović sa nenechal nachytať. Prvoradou úlohou oboch aktérov stretnutia bolo sa čo najrýchlejšie a čo najlepšie prispôsobiť náročným podmienkam na ihrisku. Tento proces trval dlho, a preto sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Zaujímavejšie boli tri naše rohy, či dve hlavičky Polievku. Všetky tieto šance však boli celkom ďaleko od gólu. Okrem toho ťažký terén priniesol aj zranenie na oboch stranách do polhodiny. Nútene šiel dole z ihriska Uhrinčať a na našej strane Goure. V 37. minúte sme mali hneď dve obrovské gólové príležitosti, ale ani jedna gólom neskončila. Najprv sa Káčer z ničoho nič ocitol v bezprostrednej blízkosti bránky, no Hruška mu výbehom dostatočne stihol znížiť strelecký uhol. Po následnom rohu zase Brunetti od vzdialenejšej žrde vrátil loptu späť pred bránku Barišićovi, ktorý bol v tutovke vychytaný. Na druhej strane zase hrozil Polievka, ale v poslednej chvíli sme ho zvládli zablokovať. Ani táto snaha gólom neskončila, a preto sa oba tímy pobrali do kabín za bezgólového stavu.

Druhý polčas už začal bez zmien na ihrisku. Úvod lepšie zachytila Banská Bystrica. Najprv Považancova polostrela takmer zapadla do bránky, následne ju Polievka takmer dorazil a museli sme sa brániť aj trom štandardkám súpera. Polievka bol aktívny aj v 54. minúte, kedy jeho dorážka po teči len tesne minula ľavú žrď. Po hodine zahral Banská Bystrica priamy kop z poriadne nebezpečnej vzdialenosti. Lopta však skončila len v žlto-modrom múre. Aj v druhom polčase hru oboch mužstiev výrazne ovplyvnilo nepriaznivé počasie, a preto sme nevideli veľa pekných momentov. V 67. minúte o sebe opäť dal vedieť Polievka, ktorý prudko vypálil k bližšej žrdi, ktorú si ale Popović postrážil. O tri minúty sa Herc ocitol vo veľkej gólovej príležitosti, no z hranice pokutového územia skončila je prudká strela tesne nad. Prakticky rovnakú šancu na gól mal Richtárech v 73. minúte, v ktorej z hranice pokutového územia minul našu bránku o vlások. V osemdesiatej minúte vyslal Willwéber skackavý ďalekonosný pokus na klzkom ihrisku, ktorý Popovićovi narobil problémy, loptu však za svoj chrbát nepustil. O šesť minút Popović pri výkope loptu nechcene poslal priamo na Považancove kopačky, ten sa pokúsil využiť opustenú bránku, no nebol presný. Viac sa už v stretnutí neudialo, a preto bol stav 0:0 aj konečným.

Pripísali sme si štvrtú remízu v ročníku, po ktorej sme sa zosunuli na 5. miesto nikéligovej tabuľky. Po premrznutí v strede Slovenska sa vraciame späť na domáci trávnik. V predposlednom jesennom kole privítame v nedeľu 10. decembra o 17:30 Trenčín.

Xisco Muňoz, DAC: „Bola to dobrá hra z oboch strán. Nechýbala jej intenzita. Šance sme videli na oboch stranách. Pri väčšom šťastí mohli padnúť góly. Vieme, na čom máme ďalej pracovať. Dnes sme sa predstavili proti dobrému tímu s dvoma veľmi kvalitnými útočníkmi. Domáci vedia, čo a ako chcú hrať. Hralo sa v ťažkých podmienkach pre oba tímy. Napriek tomu sme sa snažili hrať futbal, čo bolo náročné. Išli sme však na 100 percent. Uhrali sme ďalšiu nulu vzadu, no potrebujeme neustále pracovať na zlepšení.“
Mário Auxt, Banská Bystrica: „Súhlasím s kolegom. Zápas sa hral na skutočne ťažkom teréne. Napriek tomu sa obe mužstvá snažili púšťať do kombinácii, snažili sa hrať futbal a to bolo pozitívne. Boli tam aj pasáže s taktickým vyčkávaním, a preto sme videli menej šancí na góly. Na druhej strane chlapci hrali zodpovedne a na 100 percent. Vysporiadali sa s podmienkami a dobrým súperom. Chýbali góly, remíza je spravodlivá.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Banská Bystrica - DAC kliknite SEM!!!

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0