Reportáž: Banská Bystrica - DAC 1904 1:3 (1:1)

|
Zápas
| ne 30.10.2022, Milan Vrábeľ
'

Nebolo to jednoduché, ale vyhrali sme a sme druhí! Banská Bystrica nás na vynovenom štadióne prevetrala. Hlavne v 2. polčase sme sa museli ubrániť mnohým nebezpečným akciám, no efektívni sme boli my, keď sme skórovali v 75. aj 81. minúte a bolo rozhodnuté. Ďakujeme našim skvelým fanúšikom, že nás až 188 prišlo povzbudiť na Štiavničky.

Oproti poslednému stretnutiu, v ktorom sme porazili Podbrezovú, nastali tri zmeny v našej základnej zostave. Szánthó vypadol pre chorobu, Fazlagić pre zranenie a Leginus začal na lavičke. Namiesto nich dnes dostali trénerovu dôveru Kružliak, Nebyla a po zlomenine ruky Gavrić.

Prvá vážnejšia gólová príležitosť prišla už v šiestej minúte. Nebyla vystrúhal parádny pas do nábehu na Pinta, na ktorého vybehol Hruška a do takej miery mu zmenšil strelecký uhol, že ho nedokázal prelobovať. O štyri minúty sme získali priamy kop z výbornej pozície, Krstović aj vypálil na bránku, no stál v nej pripravený Hruška. V 14. minúte sa po našej zle zahranej štandardke domáci pustili do rýchlej kontry, na konci ktorej Polievka len o vlások minul konštrukciu našej bránky. O štyri minúty dostal Krstović a teda najlepší strelec ligy parádnu loptu do pokutového územia, kde sa však tiesnený nedokázal presadiť. V 29. minúte sme pri rohu zahrali dobrý signál, keď si Veselovský vymenil loptu s Gavrićom, aby nebezpečne zakončil k bližšej žrdi a Hruška vyrážal až v poslednej chvíli. V 39. minúte najprv Rymarenko ušiel po pravom krídle cez Brunettiho, jeho prihrávku pred šestnástku ešte Petráš vyrazil, no presne na Faškovu nohu. Banskobystrický hráč sa nemýlil – 1:0. Na našu veľkú radosť sme odpoveď na inkasovaný gól našli do piatich minút. V 44. minúte Pinto ušiel brániacemu hráčovi na pravej strane ihriska, následne našiel pred bránkou osamoteného Andzouanu, ktorý sa ani v náročnejšej pozícii pred opustenou svätyňou nemýlil – 1:1. To bolo pre prvý polčas všetko. Boli sme o niečo aktívnejší a nebezpečnejší, no nerozhodný výsledok bol spravodlivý.

Do druhej polovici stretnutia sme sa pustili s dvojitým striedaním. Skončili Kružliak s Veselovským a namiesto nich nastúpili Ramadan a kapitán Kalmár. Domáci nás v druhom dejstve potrápili. Hneď v úvode po rohu hlavičkoval Záhumenský len tesne vedľa. Aj v 55. minúte hrozila Dukla. Najprv Polievka bol zablokovaný až v hodine dvanástej a následne pri snahe doraziť loptu Petráš vybehol a Záhumenskému do takej miery zmenšil strelecký uhol, že ten z dobrej pozície vypálil nad. Pred hodinou hry sa do tutovky dostal aj Faško, rozhodol sa však prihrať a nebol pri tomto pokuse presný. V 62. minúte sa v nebezpečnej pozícii ocitol Slávik, ktorý sa presadil na pravom krídle, no Petráš parádnym zákrokom zachytil prízemnú strelu. V 66. minúte sme sa odhodlali aj my, keď Pinto ani na dvakrát neprekonal Hrušku. O minútu zase Krstović hľadal prázdnu svätyňu z ostrého uhla, nebol úspešný. V 75. minúte najprv Nebyla vyslal nebezpečnú strelu po prihrávke do šestnástky. Loptu Hruška vyrazil, ale dostala sa ku Kalmárovi, ktorý namieril k pravej žrdi, kde domáci gólman siahol na loptu, no vytesniť ju nedokázal – 1:2. V 80. minúte bol ešte Gavrić nepresný, avšak o minútu pridal definitívu. Namieril si to do šestnástky, kde šikovne vystrelil spoza brániaceho hráča k ľavej žrdi, kde sa Hruška nestihol premiestniť – 1:3. Záver sme si postrážili, hra bola rozkúskovaná a navyše sa k zakončeniu dostali Ramadan a Gavrić, ktorí sa však už z ďalšieho gólu neradovali. Oslavy druhého víťazstva v rade tak mohli začať.

Zaknihovali sme ôsme víťazstvo v sezóne a ôsmy ligový duel v rade bez prehry. Vďaka tomu sme sa vyšvihli už na parádne 2. miesto a to máme ešte stretnutie k dobru. Po zápase v srdci Slovenska sa vraciame späť do našej MOL Arény, kde v sobotu 5. novembra o 15:00 privítame v krajskom derby trnavský Spartak.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo, pretože domáci boli húževnatí a nepríjemní. Tri body sú o to vzácnejšie, že sme zápas otáčali. Ukázala sa naša tímová práca, kvalitné výkony a systémové prvky. Som rád, že sa nám podarilo plynulo prejsť z rozostavenia 3-5-2 na štyroch obrancov. Ďakujem chlapcom za toto víťazstvo. Verím, že im po takýchto triumfoch zase porastie sebavedomie, a lepšie tak budeme čeliť súperom, ktorí na nás čakajú.
Michal Ščasný, Banská Bystrica: „Som plný dojmov a emócií. Vedeli sme, že proti nám nastúpi súper s obrovskou kvalitou, čo sa aj potvrdilo. My sme chceli hrať rovinu s Dunajskou Stredou, čo sa nám aj darilo. Škoda vyrovnávajúceho gólu minútu-dve pred koncom polčasu. V druhej polovici stretnutia sme mali slušné šance, a to najmä Timo Záhumenský a Aďo Slávik. Myslím si, že Aďova šanca bola dohraná faulom. Niektoré veci však nechcem povedať, lebo si vážim DAC aj Aďa (Guľu) a chcem sedieť proti Podbrezovej na lavičke.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Banská Bystrica - DAC kliknite SEM!!!

MFK BANSKÁ BYSTRICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:3 (1:1)