Reportáž: Banská Bystrica - DAC 3:2 (1:1)

|
| st 14.4.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Nezvládnutý koniec vystavil definitívu našim pohárovým nádejam. Po rozháranom úvode sme takmer celopolčasovú dominanciu využili len na vyrovnanie. Druhé dejstvo sa už nieslo ťažšie v našom podaní s oživeniami po striedaniach. V závere však domáci dostali priveľa priestoru a preto nečakane končíme už vo štvrťfinále.

Oproti ligovému duelu nastalo v našej základnej jedenástke až sedem zmien. Mimo nej sa ocitli Jedlička, Blackman, Kružliak, Balić, Ramirez, Andzouana a Nebyla a namiesto nich sa v úvodnej zostave objavili Száraz, Müller, Schäfer, Divkovič, Friede, Moumou a Nicolaescu. Do zápasu sme vstúpili veľmi zle. Už v úvodnej minúte zahral náš bývalý hráč Polievka štandardku do šestnástky na Kupčíka, naša obrana nezareagovala, a tak sa domáci poľahky ujala vedenia - 1:0. O tri minúty zakončovali opäť Banskobystričania, no Migaľa pre zmenu našu bránku nenašiel. V ôsmej minúte sme prvýkrát pohrozili aj my, parádne vysunutý Schäfer poslal z ľavého krídla dobrý center na Nicolaescuho, ktorému však k dorazeniu lopty chýbal krok. Líder druhej lige nás na začiatku prekvapil aktívnym napádaním, s čím sme sa vyrovnali okolo pätnástej minúty, odkedy sme prebrali obraty duelu. V osemnástej minúte Moumou šikovne našiel nabiehajúceho Friedeho, ktorý bol z dobrej pozície vychytaný. Aj o minútu bol v akcii Moumou, jeho strelu k ľavej žrdi však Baláž zvládol vytesniť. V dvadsiatej minúte sme sa pri stupňujúcom tlaku dočkali zaslúženého vyrovnania. Divkovič z rohového kopu našiel Müllera, ktorý získal aj využil prevahu hlavičkou z bezprostrednej blízkosti, nemohol minúť - 1:1. V 34. minúte si dobre vyhliadol odrazený pokus Willwéber, jeho pokus z prvej sa však medzi tri žrde nezmestil. V 41. minúte sa po Davisovom priamom kope dostal k odrazenej lopte Schäfer a jeho expresné zakončenie Baláž len tak-tak vytlačil na roh. Polčas, v ktorom na úvod prekvapila Banská Bystrica aktivitou, ale ktorý sme časom ovládli, sa skončil nerozhodným stavom. Spravodlivejšie by však bolo naše vedenie.

Do druhej polovice stretnutia sme sa pustili s Andzouanom, ktorý nahradil Divkoviča. V päťdesiatej minúte sme mali poriadne kusisko šťastia. Lopta od Staršieho len tak-tak prešla na Vujoševića, aby jeho slabší pokus Száraz len vyrazil pred seba a Kvocerov pokus skončil na ľavej žrdi! Po hodine hry sme pre nepriaznivý stav striedali už druhýkrát a novic na ihrisku Ramirez jasne vedel, že čo je jeho úlohou. Vypálil loptu približne z dvadsiatich metrov k ľavej žrdi, no Baláža predsa len neprekvapil. V 67. minúte sme sa prvýkrát v stretnutí dostali do vedenia, kedy roh Christieho-Daviesa takmer vonku zo šestnástky poslal Kupčík nepochopiteľne smerom na vlastnú bránku a to využil nekompromisne Beskorovainyi, teda aj náš druhý stredný obranca - 1:2. Dlho sme sa neradovali, už o dve minúty Willwéber našiel na kraji našej šestnástky Frimmela, ktorý ponúknutý priestor výborne využil tvrdou strelou do protiľahlej strany bránky - 2:2. Po ďalších striedaniach trénera Storcka naša hra ožila, no k nebezpečným príležitostiam sme sa naďalej ťažko dostávali. V 87. minúte poslal Andzouana nádejný center na Taiwovu hlavu, ten však tiesnený nedokázal hlavičkovať dostatočne razantne. V absolútnom závere riadneho hracieho času sme súperovi nechali priveľa priestoru. Najprv pohrozili po našom rohu z rýchlej kontry, potom z ich štandardky, no našim pomyselným klincom do pohárovej rakvy bol priamy kop z necelých dvadsiatich metrov. Ten v štvrtej nadstavenej minúte zahral prekvapivo Frimmel namiesto Polievku a trafil sa výborne do ľavej žrde. Odtiaľ sa lopta odrazila medzi bojujúcich hráčov oboch tímov a najlepšie zorientovaným Tóthom, ktorý nám dal definitívu pod brvno, podľa záberov spoza bránky lakťom - 3:2. Nekončiaca eufória na strane domácich a trpkosť u nás tak ukončili naše pohárové nádeje.

Nezvládnutý záver nám už vo štvrťfinále Slovnaft Cupu priniesol nečakanú stopku. Napriek nášmu smútku z vypadnutia musíme veľmi rýchlo preladiť na ligu, v ktorej v sobotu 17. apríla o 17:00 na našom štadióne privítame Trenčín.

Bernd Storck, DAC: „Sme nesmierne sklamaní, pretože sme inkasovali rozhodujúci gól v záverečnej minúte, čo je obrovská škoda. Je ťažké teraz pre mňa hľadať správne slová. Pred záverečným gólom bol podľa mňa faul, navyše na videu vidieť, že ho domáci hráč dosiahol lakťom. Každopádne, gól v závere stretnutia nesmierne mrzí.“
Stanislav Varga, Banská Bystrica: „Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas proti silnému súperovi. Chlapcom patrí vďaka, že takto pristúpili k duelu a že ho vyhrali už v riadnom hracom čase.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Banská Bystrica - DAC kliknite SEM!!!

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:2 (1:1)
Slovnaft cup, štvrťfinále, 14.4.2021, 13.30 h
Góly: 1. Kupčík 1:0, 20. Müller 1:1, 67. Beskorovainyi 1:2, 69. Frimmel 2:2, 90+4. Tóth 3:2
Rozhodovali: Dohál - Galo, Košecký, 0 divákov
ŽK: 43. Nosko, 52. Willwéber, 87. Vajda, 89. Lukáčik - 89. Ramirez
DAC: Száraz - Sommer, Müller, Beskorovainyi, Davis (K) - Schäfer (83. Njie), Christie-Davies, - Divković (46. Andzouana), Friede (58. Ramirez), Moumou (83. Taiwo) - Nicolaescu (70. Balić)
Banská Bystrica: Baláž (90+2 Krejčí) - Migaľa (90+2 Gonda), Nosko, Kupčík, Lukáčik - Willwéber (76. Tóth), Snitka - Starší, Polievka (K), Kvocera (64. Vajda) - Vujošević (64. Frimmel)

Držanie lopty: 38% - 62%
Strely: na bránu 5:9, mimo 8:5
Priame kopy: 22:18