Reportáž: DAC 1904 - Michalovce 1:0 (0:0)

|
| so 3.9.2022, Milan Vrábeľ
'
'

Trojzápasová séria bez víťazstva je minulosťou! Proti Michalovciam sme boli lepším celkom, no nesmierne dlho sme si nevedeli dať rady s mužstvom, ktoré bolo primárne zamerané na defenzívu. Najlepší strelec ligy Krstović však v 83. minúte rozhodol, že rozlúčka s trávnikom MOL Arény bude predsa len trojbodová. Ďakujeme fanúšikom, že nás opäť tlačili dopredu aj v ťažších chvíľach.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny, aj to vynútené. Na lavičku náhradníkov sa posadil Blackman, ktorý po Kankavovom zásahu na jeho členok dva dni netrénoval a príležitosť v úvodnej zostave dostal Szánthó. Počas rozcvičky sa zase zranil Fazlagić, a tak od začiatku nastúpil aj náš kapitán Kalmár. Začali sme aktívnejšie. V ôsmej minúte Ramadan výborným dlhým pasom vysunul do útoku Szánthóa, ten si našiel palebnú pozíciu a po tvrdom umiestnenom pokuse mal Száraz čo robiť, aby zabránil gólu. V 18. minúte zase vypálil Slebodník spoza pokutového územia, jeho pokus tesne minul pravú žrď. Väčšina polčasu prebiehala medzi šestnástkami, pretože náš súper betónoval takmer so všetkými hráčmi, no zároveň hrozil z nebezpečných protiútokov. Bolo veľmi náročné sa cez tento obranný val prebiť. V 28. minúte Pinto našiel v šestnástke Krstovića, ktorý z dobrej pozície vystrelil z prvej, no loptu poslal nad brvno. My sme zase mohli inkasovať o minútu, kedy Jánošík zakončoval pätičkou, loptu poslal popri bránkovej čiare a zároveň sa dopustil faulu na nášho Petráša. V 37. minúte po dlhom obliehaní súperovej šestnástky poslal Kalmár výborný center na Krstovića, ktorý v gólovej pozícii hlavou tesne minul bránku Michaloviec. Blízko ku gólu sme boli aj o dve minúty, kedy obrana hostí pochybila a Szánthó pred bránkou hľadal azda štyroch spoluhráčov. Ani jeden loptu nezvládol doklepnúť. V závere polčasu našiel Jánošík z rohu výborne nabiehajúceho Vaška, ktorý ale prudký center nedokázal skrotiť. Pre prvý polčas to bolo všetko. Boli sme o niečo lepší, no nedokázali sme vsietiť ani jeden gól.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na jednej či druhej strane. Nezmenil sa ani obraz hry. Michalovce boli do maximálnej možnej miery stiahnuté a my sme sa cez železobetón mimoriadne ťažko presadzovali. Až po hodine zahral Szánthó výborný priamy kop, loptu z vyše dvadsiatich metrov parádne umiestnil k ľavej žrdi, no Száraz stihol zakročiť. V 67. minúte Veselovský potiahol loptu po pravom krídle, v šestnástke našiel Krstovića, ten ešte ďalej Ramadana, ktorého strela z dobrej pozície už bola zablokovaná. Po viacerých striedaniach sme sa k ďalšej nádejnej príležitosti dostali až v 81. minúte, kedy Krstović potiahol loptu do šestnástky a svoj nájazd zakončil tiesnený tesne vedľa. Dlho nám to nešlo podľa predstáv, nebolo to ideálne, no bojovali sme a predsa len sme sa dočkali. V 83. minúte Káčer našiel v šestnástke Nebylu, ten šikovne preloboval Száraza a náš najlepší strelec Krstović loptu už len dorazil do prázdnej bránky – 1:0. V deväťdesiatej minúte sme mohli definitívne rozhodnúť o našom víťazstve. Loptu do prečíslenia potiahol Veselovský, posunul ju Káčerovi, ktorý sa však cez vybehnutého Száraza nedokázal presadiť. Viac sa už v zápase neudialo, a tak sme predsa len mohli sláviť ťažko vybojované, ale o to cennejšie víťazstvo.

Aj po štvrtej výhre v ročníku zostávame na 4. mieste. Dôležité však je, že sme ukončili trojzápasovú sériu bez výhry. Michalovce sú teda za nami a prvýkrát v sezóne Slovnaft Cup pred nami. Po troch bodoch sa naň podstatne viac tešíme. V utorok 6. septembra o 15:30 zavítame na pôdu piatoligovej Ladomírskej Viesky. Liga zase pokračuje v sobotu, kedy sa predstavíme v Skalici.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Gratulujem mužstvu a ďakujem fanúšikom, že stáli pri nás aj keď výkon dlho nebol nadštandardný. Bol takej strednej úrovne. Mužstvo sa však učí aj takéto zápasy vyhrávať. Raz vyhráte ľahšie po dominantnom výkone a inokedy si víťazstvo musíte odmakať, pričom je dôležitý aj prínos striedajúcich hráčov. Víťazstvo je cenné, súper bol dobre pripravený. Vážim si, že chlapci šliapali, boli pri sebe a prišla jednogólová odmena. Díky moc a ideme pracovať ďalej.“
Norbert Hrnčár, Michalovce: „Bolo vidieť, že sme boli na domácich perfektne pripravení. Zápas sme znepríjemnili súperovi z horných častí tabuľky a myslím, že sme mali odísť minimálne s bodom. Nechcem komentovať niektoré situácie, pokiaľ som ich nevidel. Boli sme kompaktní, kolmí, rýchli, dostali sme do šancí, no mali sme ich premeniť. Rád by som pozval niektorých pánov do šatne, aby videli, aké emócie a pocit skrivodlivosti teraz prežívajú moju hráči. Domácim samozrejme gratulujem k víťazstvu. Pre mňa bolo cenné, že sme proti kvalitnému mužstvu ukázali kopec kvalitných vecí. Som zvedavý, kedy sa VAR bude používať na všetkých štadiónoch ligového kola. Mal by byť všade, na každom zápase. Situácie by boli jasné.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Michalovce kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 1:0 (0:0)