Reportáž: DAC 1904 - Michalovce 2:1 (1:1)

|
| so 28.10.2023, Milan Vrábeľ

Až do záverečných sekúnd nič nebolo isté, ale tri body zostávajú zaslúžene doma. Nad Michalovcami sme dominovali počas takmer celého stretnutia, boli sme nebezpečnejší, futbalovejší a vďaka tomu sa vraciame do hornej polovice tabuľky. Hrdinom duelu sa stal náš kapitán Andzouana, ktorý strelil oba naše góly.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu sme v našej základnej jedenástke videli dve zmeny. Pre trest z nej vypadol Kaša a Ramadan začal na lavičke. Namiesto nich dostali dôveru trénera Adriana Guľu Brunetti s Hercom. Od úvodného hvizdu sme boli aktívnejší a v štvrtej minúte aj blízko ku gólu. Trusa takmer od rohovej zastávky nacentroval loptu na voľného Čermáka, ktorý však z dobrej pozície hlavičkoval vedľa. V dvadsiatej minúte mal Čermák štandardku z ostrého uhla, no napriek tomu vystrelil priamo na bránku, čo Ružinskému narobilo ťažkosti. O päť minút sme sa už úplne zaslúžene dostali do vedenia, keďže Michalovčania dovtedy predviedli len kazenie hry s množstvom faulov. Andzouana najprv poslal center do šestnástky, lopta sa k nemu vrátila, a tak rovno nádherne vypálil pod brvno, čím z brankára Ružinského spravil len diváka – 1:0. Dlho sme sa ale neradovali. Už v tridsiatej minúte našiel Issa z pravej strany pokutového územia pred bránkou zabudnutého Marcina, ktorému zostalo už len trafiť sa do odkrytého priestoru – 1:1. V 37. minúte Shimamura vystrelil z prvej po prihrávke od Marcina. Gólu zabránil až fantastický Popovićov reflexívny zákrok. To bolo pre prvý polčas, v ktorom hostia opäť začali zdržovať všemožným spôsobom, všetko. Do kabín sme sa pobrali nespokojní, keďže sme sa dostali do vedenia po našej jasnej prevahe, kým hostia vyrovnali z prvej šance.

Remízový stav nám nevyhovoval a náš tréner sa nebál konať. Do druhého dejstva sme pre posilnenie ofenzívy namiesto Káčera nastúpili s Ramadanom. Druhú polovicu stretnutia sme začali najlepším možným spôsobom. V 48. minúte po závare v hosťujúcej šestnástke sa lopta dostala k Csingerovi, ten ju posunul pred pokutové územie Andzouanovi, ktorý sa druhýkrát v stretnutí fantasticky trafil, tentokrát strelou k pravej žrdi, a druhýkrát nás tak poslal do vedenia – 2:1. Andzouana v azda životnej forme mohol streliť hetrik v 57. minúte z pozície ľavého obrancu! Viackrát si narazil loptu so spoluhráčmi až sa preštrikoval do šestnástky, kde mieril k pravej žrdi. Ružinský mal čo robiť, aby „guľaté čudo“ vytesnil. Do dvojgólového vedenia sme mali možnosť dostať v 66. minúte. Goure šikovne sklepol loptu Čermákovi, ten si ju ešte pripravil a následne zakončil tesne vedľa ľavej žrde. K slušnej strele sa zase dostal Pavúk v sedemdesiatej minúte, kedy tvrdý pokus preletel len tesne nad brvnom. V 73. minúte sme museli riešiť nepríjemnosti, keďže pre podozrenie na otras mozgu nútene šiel dole Csinger a namiesto neho prišiel na ihrisko Risvanis. Záver stretnutia sme si však aj napriek tomu umne kontrolovali, nepúšťali sme sa do zbytočného rizika, no to si aktuálna situácia vyžadovala. Týmto spôsobom sme duel doviedli do záverečného hvizdu, po ktorom sme sa mohli radovať z plného bodového zisku.

Po šiestom víťazstve v sezóne sa v nedohranom 12. kole posúvame dopredu na priebežnú 5. priečku. Ďakujeme každému jednému z takmer 4 000 fanúšikov, že ste nás dnes prišli povzbudiť. Najbližší zápas nás prvýkrát v sezóne čaká už v piatok. Vycestujeme do metropoly východu, kde 3. novembra o 17:30 nastúpime proti Košiciam v ich novej aréne.

Adrian Guľa, DAC: „Pre nás to bol psychicky náročný zápas, pretože sme jednoznačne chceli odčiniť prehru z posledného duelu. Vstup do stretnutia bol solídny, mali sme dve veľké šance a potom strelil Andzouana krásny gól na 1:0. Súper však z prvej šance vyrovnal, čo nás mierne vyhodilo z rytmu. V druhom polčase sme šli hneď do vedenia 2:1, no namiesto toho, aby sme súpera dorazili, tak sme sa dostali do kŕču. Vo finálnej fáze sme sa neskoro rozhodovali, a preto sme nestrelili rozhodujúci gól. Michalovce zároveň za stavu 1:0, či 2:1 čakali, že duel môžu doviesť minimálne do remízy. Dosiahli sme cenné víťazstvo aj napriek tomu, že som napríklad nútene musel striedať Csingera. Risvanis však namiesto neho následne priniesol istotu. Chceme a musíme hrať krajšie a lepšie, no teraz bol prvoradý výsledok nad výkonom. Chlapci cítia, že vedia hrať lepšie a silnejšie. Ďakujem fanúšikom, že stáli pri chalanoch. Chlapci z lavičky nám moc nepomohli a to si musíme vysvetliť. Keď sa ale bavíme o výsledku, tak proti Michalovciam sa doma zrodilo štvrté víťazstvo o gól a aj preto treba brať dnešný výsledok s pokorou.
Peter Struhár, Michalovce: „Videli sme vyrovnané stretnutie aj napriek tomu, že nás Dunajská Streda strelecky predčila. Počas celého zápasu sme boli nebezpeční, hrali sme aktívne. Náš plán bol získavať lopty v stredovej zóne, no mrzí ma, že v prechodovej fáze sme neboli lepší. Chlapcov však musím pochváliť, že sme v prvom polčase mohli zvrátiť priebeh. Vyrovnali sme a mali sme ešte jednu veľkú šancu. Nepremenili sme ju a zároveň do 2. polčasu sme zle vstúpili, keď sme po štandardke nešli rýchlejšie do bloku a súper sa zároveň výborne trafil. Rozhodli dve excelentné strely spoza pokutového územia. My sme svoje šance nevyužili, no bojovali sme o každú loptu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Michalovce kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 2:1 (1:1)