Reportáž: DAC 1904 - Podbrezová 2:1 (0:0)

|
| ne 23.10.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

Víťazstvo srdca! DAC otočil skóre proti výborne hrajúcemu nováčikovi vďaka duple Nikolu Krstovića a upevnil si tretie miesto v ligovej tabuľke.

Trénerovi Adrianovi Guľovi dnes chýbali zranení Gavrić, Káčer, Davis, Balić a nastúpiť nemohol ani kapitán Kalmár, ktorý mal trest za 5 žltých kariet. Naopak, v základnej zostave sa objavil Szánthó, ktorého štart bol otázny, veď v týždni absolvoval jediný tréning deň pred zápasom.

Hralo sa vo vysokom tempe a postupne pribúdali strelecké pokusy na oboch stranách. V prvom polčase však siete zostali nedotknuté.

V 52. sa hostia ujali vedenia, keď rýchlu akciu zakončil center Kováčika do šestnástky a zakončenie Cobnana z prvej - 0:1. DAC po tomto momente zapol na vyššie obrátky, hostia však vytrvalo hrozili. Do streleckej listiny sa však zapísal už iba náš najlepší strelec Nikola Krstović. Najskôr v 69. minúte poslal hlavou do siete center Ramadana z rohu (1:1) a v 86. minúte potom zakončil z otočky prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi - 2:1. Bol to jeho 9. a 10. gól v tejto ligovej sezóne, čím si upevnil postavenie na čele kanonierov.

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 2:1 (0:0)