Reportáž: DAC 1904 - Podbrezová 2:1 (0:1)

|
| pi 14.4.2023, Milan Vrábeľ
'
'

Ďalší nezabudnuteľný večer v MOL Aréne! Prehra proti Slovanu, strata 18-zápasovej série bez prehry a ani nesmierna smola v 1. polčase nás nezastavili. Od 49. minúty s početnou výhodou, no počas celého zápasy s prevahou na ihrisku sme s dvojgólovým hrdinom Dimunom našu víťaznú mentalitu trikrát podčiarkli. Ďakujeme 5 548 fanúšikom, že ste aj v mizernom počasí prišli v tak fantastickom počte!

Po zápase s našim najväčším rivalom pauzoval pre trest Brunetti a Adrian Guľa tentokrát rozhodol, že na lavičke začnú súboj Kalmár s Mendezom. Namiesto nich dnes dostali príležitosť v základnej jedenástke Kružliak, Nebyla a Veselovský. Do stretnutia sme nevstúpili dobre. Už v tretej minúte Ďatko naservíroval loptu z pravého krídla na Pavúkovu hlavu a na jeho dobre umiestnený pokus k pravej žrdi Petráš nedokázal zareagovať – 0:1. Vyrovnať sme mohli o päť minút. Nebyla sa po prihrávke od Dimuna do šestnástky ocitol vo výbornej pozícii, no tesne minul ľavú žrď. V deviatej minúte sme dali gól, no radosť nám prerušil ofsajd Nebylu. Smola sa nám neprestávala lepiť na päty. Už v 14. minúte zišiel pre zranenie dole Niarchos a na jeho mieste nastúpil Ramadan. O päť minút vyslal Špyrka na klzkom povrchu nepríjemnú skackavú strelu, ktorú Petráš poslal len pred seba a Ďatko dorazil mimo troch žrdí. V 26. minúte sme mali štandardku z výbornej pozície. Ramadan ju nezahral zle, no vysoký obranný val Podbrezovej loptu predsa len odvrátil. V 33. minúte sme boli opäť blízko gólu. Andzouana vypálil spoza pokutového územia a jeho pokus prešmirgľoval ľavú žrď. Aj vo zvyšných minútach prvého polčasu sme bojovali o vyrovnanie, ale chýbal nám pokoj na kopačkách. Preto sme napriek jasne lepšiemu výkonu zišli do kabín za nepriaznivého stavu.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili hostia so striedaním. Ďatko mal hneď na začiatku šancu z nádejnej pozície, pri ktorej mu lopta nesadla dobre na kopačku. V 49. minúte dostal Faško druhú žltú kartu a my sme v podobe presilovky získali obrovskú šancu na otočenie výsledku. Hneď sme začali hostí bombardovať centrami do šestnástky, ale v nej sme už nedominovali. Všetko sa však zmenilo v 58. minúte. Ramadan z deviateho rohu DAC-u našiel na vzdialenejšej žrdi Andzouanu, ktorý vystrelil na bránku a keďže Ludha loptu nedokázal skrotiť, tak Dimun dorazil do prázdnej bránky – 1:1. Vyrovnávajúci gól nás nakopol a ešte viac sme sa tlačili za víťazstvom. Rozhodujúci moment prišiel v 72. minúte, kedy bola naša snaha odmenená zaslúženým zásahom, MOL Aréna takmer spadla. Szánthó potiahol loptu popri bránkovej čiare a aj keď dal Kalmárovi ťažší pas, tak si s ním poradil, loptu posunul Dimunovi a náš dvojgólový hrdina zápasu ju umiestnil k pravej žrdi – 2:1. Dve minúty po góle zahrali hostia nepríjemný roh, o ktorý sa Pinto postaral až v poslednej chvíli. V ďalších minútach sme zakladali jednu nádejnú kontru za druhou, ale k ďalšiemu gólu sme sa už nedostali. Nezúfali sme však, pretože ďalšie víťazstvo bolo definitívne naše.

Osemnásty triumf v sezóne znamená, že minimálne do nedele budeme na čele fortunaligovej tabuľky s krásnym 6-bodovým náskokom. V nadstavbovej skupine o titul nám po zápase s Podbrezovou zostala už len druhá polovica, na úvod vycestujeme do Trnavy na krajské derby, ktoré sa odohrá budúci týždeň v nedeľu 23. apríla o 17:30.

Adrian Guľa, DAC: „Videli sme kvalitný zápas na výbornej ploche vzhľadom na daždivé počasie a pred fantastickými fanúšikmi, ktorí nás dotlačili k víťazstvu, k čomu bola potrebná aj naša kvalita. Ukázali sme ostrú mentalitu, čo je veľmi cenný poznatok. Vstup do zápasu bol nevydarený nielen tým, že sme inkasovali, ale súper nás prekvapil príliš veľkým ihriskom. Mal roztiahnuté krídla a na to sme nereagovali dobre. Vypojili nám pressing. Po 25. minúte sme však ukázali kvalitu a silu, že vieme reagovať aj na to, keď súper otvorí skóre. A tak isto vieme reagovať aj na to, že nám opäť chýbali Krstović, Gavrić a v zápase sa zranil Niarchos. Podarilo sa nám oživiť mužstvo Veselovským a Nebylom. Rovnako nám pomohli Kalmár so Szánthóm z lavičky, v osi exkluzívny Káčer a mimoriadne disponovaný Milan Dimun. Takto sa nám podarilo krásne, veľmi cenné a dôležité víťazstvo. Ďakujem hráčom za výkon a snahu a ešte raz fanúšikom, že celý čas stáli pri chlapcoch.“
Roman Skuhravý, Podbrezová: „V ťažkých podmienkach si dovolím povedať, že sme videli veľmi zaujímavý zápas. Výborne sme do neho vstúpili a do 20. až 25. minúty sme hrali podľa nášho plánu. Potom sme začali nejakým záhadným spôsobom strácať lopty. Nešli sme cez otáčanie hry, či prihrávky a tým sme domácich dostali na koňa. Niečo sme si povedali v polčase, no pre mňa mal zápas dva kľúčové momenty. Prvý bola naša obrovská šanca pri vstupe do 2. polčasu a druhý bol smolný gól na 1:1. Červenú kartu sme nedostali prvýkrát, a tak sme sa s tým zvládli vysporiadať. Gól na 1:1 nás však paralyzoval a domáci už potom ukázali svoju kvalitu a možnosti pri striedaniach. Dali dva góly a vyhrali. Následne sme už nemali náboj, aby sme so zápasom čokoľvek spravili. Dunajskej Strede gratulujem k víťazstvu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Podbrezová kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 2:1 (0:1)