Reportáž: DAC 1904 - Podbrezová 3:1 (3:1)

|
| ne 7.4.2024, Milan Vrábeľ

O všetkom rozhodol náš trojgólový uragán z úvodu stretnutia. Hostia sa gólom do šatne ešte snažili zdramatizovať duel, ale ten sme si napriek nižšiemu držaniu lopty bezpečne postrážili. Víťazstvo zároveň znamená, že pred súbojom so Slovanom sme sa vyšvihli na bronzový stupienok. Hráčom ďakujeme za výkon a našim fanúšikom za senzačné povzbudzovanie!

Oproti nášmu poslednému ligovému duelu proti Ružomberku sme mohli v našej základnej zostave badať dve zmeny. Po vyliečení sa do nej vrátil Trusa a po odpykaní kartového trestu zase Dimun. Na lavičku vytlačili Redzica a Kharatina. Do zápasu a nekončiaceho boja o pohárovú Európu sme vstúpili najlepším možným spôsobom. Mendez hneď v úvode naservíroval loptu priamo na nestráženého Koného, ktorý ju v 59. sekunde bez najmenších problémov umiestnil k pravej žrdi – 1:0. V šiestej minúte pre zmenu hlavičkoval autor predošlého gólového centra Mendez, ale Rehák sa nenechal nachytať. V 11. minúte sme napriek tomu vyhrávali o dva góly. Tentokrát Andzouana poslal loptu z pravého krídla pred bránku súpera, kde Trusa výborne predstihol brániacich hráčov, tesne pred Rehákom loptu na štýl kung-fu tečoval, čím gólmana hostí absolútne zmiatol – 2:0. To nebolo všetko. O päť minút predviedol Herc skvelý pressing, s ktorým získal loptu a následnou kolmicou vysunul do skvelej pozície Trusu. Náš útočník sa neulakomil, loptu nahral ešte lepšie stojacemu Konému a následne už nebolo o čom – 3:0. Po pol hodine Vitális z priameho kopu nacentroval loptu priamo na Dimunovu hlavu, ale náš stredopoliar ju nedokázal hlavou umiestniť podľa predstáv. V 38. minúte prvýkrát pohrozila Podbrezová. V šestnástke sme nedokázali odzbrojiť Kabonga, ktorý vďaka tomu mal možnosť zakončiť v nebezpečnej pozícií. Loptu našťastie z otočky napálil priamo do nášho gólmana. Približne od 30. minúte sme iniciatívu v polčase prenechali nášmu súperovi a to sa nám v závere vypomstilo. V tretej nadstavenej minúte sa Sanusi ocitol zoči-voči nášmu gólmanovi a v tejto pozícii vedel čo robiť – 3:1. Ani inkasovaný gól nám nezobral úsmev z tváre, keďže sme úvodnú polovicu stretnutia vyhrali o dva góly.

Hostia s priebehom stretnutia pochopiteľne neboli spokojní, a preto tréner Skuhravý spravil v prestávke rovno dve zmeny v základnej zostave. Ani tieto striedania, našťastie, nespôsobili, že by hostia začali byť výrazne nebezpečnejší. Naopak, v 56. minúte sa Andzouana po dlhom centri pokúsil prekabátiť mierne vybehnutého gólmana hostí, ale lopta sa medzi tri žrde nezmestila. O dve minúty sa o rovnaké prekvapenie pokúsil Herc z ešte väčšej diaľky, no tiež tesne minul. V 68. minúte sa k strele z ostrého uhla dostal Trusa, vypálil asi meter nad. O dve minúty to zase horelo na našej strane. Bajova strela bola tečovaná a vďaka tomu opečiatkovala naše brvno! Schyľovalo sa k nášmu pohodovému víťazstvu, keď v 81. minúte sa zranil a musel byť vystriedaný Brunetti. Následne hlavný rozhodca nariadil penaltu za údajnú ruku Kačarabu, ktorá však po VAR-e bola odvolaná, lopta trafila Ukrajincovu hlavu. Hostia zahrali aj tri rohy za sebou, všetky sme ubránili a nevyšiel im ani záverečný nápor. Väčšina striel letela mimo tri žrde, a tak sa stav 3:1 stal konečným.

Po zaváhaní Žiliny proti Slovanu sme sa dvanástym víťazstvom v sezóne predrali na 3. miesto. Po Podbrezovej sa tešíme na naše najväčšie derby, ktoré nás v Bratislave čaká proti Slovanu budúcu sobotu 13. apríla o 17:30. Naši fanúšikovia lepšiu pozvánku, ako víťazstvo 3:1, ani nemohli dostať.

Xisco Muñoz, DAC: „Myslím si, že to bol veľmi dobrý futbal z oboch strán. Zaznamenali sme neuveriteľne dobrý štart do zápasu. Súpera sme prekvapili vysokým pressingom, ktorý sme nacvičovali celý týždeň. Mali sme dobré zisky lôpt a prechody do útoku. Hrali sme v štýle, s ktorým sa chceme prezentovať doma. Vieme, aké silné stránky má náš súper, hrá veľmi dobre s loptou. Prvý polčas bol jednoznačne náš. V druhom sme už mali nejaké problémy, ale sme v nadstavbe a tu sú len kvalitní súperi. Odohrali sme zápas v takej kvalite, s akou sa chceme prezentovať a hrať. Už sa však začíname pripravovať na ďalší dôležitý zápas proti Slovanu.“
Roman Skuhravý, Podbrezová: „Prehrali sme 1:3, ale nechcem byť negatívny. Zaslúžene sme prehrali za direktívny začiatok. Viem však v akej fáze sme a viem sa po tejto prehre vcítiť do akéhokoľvek hráča. Po Slovane, Trnave a týchto rýchlych góloch viem, aké to je zlé. Kritický však nechcem byť preto, lebo sme v druhom polčase boli lepší a dostali sme sa aj do nejakých šancí. Súper zase umne bránil a kontroloval priebeh stretnutia. Gratulujem Dunajskej Strede k víťazstvu 3:1.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Podbrezová kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 3:1 (3:1)