Reportáž: DAC 1904 - Ružomberok 2:3 (1:2)

|
| ne 15.5.2022, Milan Vrábeľ
'
'

Boli sme aktívnejší, boli sme nebezpečnejší, no nezískavame ani jeden bod. Efektívnejší totiž dnes boli Ružomberčania, ktorí tvrdo trestali naše chyby. Pre nezávislého diváka sa hral atraktívny zápas po všetkých stránkach, no nás prehra zarmútila. Ďakujem našim fanúšikom, že ste boli opäť našou oporou.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu sme zaevidoval až 6 zmien v našej základnej jedenástke. Pinto z nej vypadol pre trest a mimo úvodnej zostavy sa ocitli aj Ciganiks, Szánthó, Krstović, Balogh a Verlinden. Namiesto nich po zaistení 4. miesta nastúpili Blackman, Davis, Andzouana, Moumou, Nebyla a Sharani. Pred úvodným hvizdom bol Ciganiks ocenený za najkrajší gól mesiaca apríl a my mu k tomu gratulujeme!

Stretnutie začalo poriadne divoko. Už v 2. minúte Blackman potiahol loptu popri pravej časti šestnástky, pri snahe Ružomberka poslať ju do bezpečia doletela presne na Dimuna, ktorý z prvej parádnou strelou pod brvno nedal šancu Krajčírikovi – 1:0. Ružomberok sa nám odplatil už o štyri minúty, kedy sa Bobček zbavil brániaceho hráča, prihrávkou pred bránku našiel nekrytého Regáliho, ktorému stačilo len doklepnúť loptu – 1:1. Naše vedenie sme rýchlo premrhali a od dvadsiatej minúty vyhrával dokonca už Ružomberok. Domonkos po rohu dostal späť loptu od Regáliho, po následnom centri na vzdialenejšiu žrď sa lopta vrátila pred bránku, kde vo vzduchu kraľovala „Ruža“ a konkrétne Mojžiš poslal loptu za chrbát Veszelinova – 1:2. Nádej na vyrovnanie sme mali v 27. minúte, kedy dobrú loptu do šestnástky dostal Nebyla, no chýbalo mu efektnejšie spracovanie. Po pol hodine mali hostia sériu rohov, ani jeden nezahral Domonkos vyslovene zle, no hráčov Ružomberka sme si postrážili. V 37. minúte dostal Nebyla pas do šestnástky, ale nepresadil sa. Podstatne nebezpečnejší sme boli v 42. minúte, kedy Dimun vypálil z prvej k pravej žrdi, kde mal Krajčírik čo robiť, aby loptu vytesnil. Regálimu bol v závere polčasu odpískaný ofsajd a to bolo všetko pre úvodnú polovicu stretnutia, po konci ktorej sme do kabín zišli za nepriaznivého stavu.

Do druhého dejstva sme vstúpili s dvojnásobným striedaním, keď Sharaniho s Njiem nahradili Krstović s Ciganiksom. Začali sme aktívnejšie a jasnú prevahu sme mali až do konca stretnutia. V 55. minúte sa Davis fantasticky presadil na ľavom krídle, aby nakoniec našiel v šestnástke Moumouho, ktorý ale poslal málo dôraznú strelu. O minútu na to sa predviedol ďalší náš obranca, konkrétne Brunetti vyslal ohromný ďalekonosný pokus, ktorý spod brvna Krajčírik vytlačil až končekmi prstov. Približne po hodine hry si mušku vyskúšali aj Moumou s Dimunom, ale ani v jednom prípade sa nejednalo o úspešnejší pokus. V 64. minúte sme mali ďalšiu šancu na vyrovnanie, Blackman našiel v malom vápne Moumouho, no jemu sa lopta zamotala pomedzi nohy. Následne VAR posudzoval Bobčekovu ruku v šestnástke, no verdikt bol pre nás negatívny – penalta nebol nariadená. V 76. minúte rozvinul Ružomberok jeden z mála druhopolčasových útokov a hneď sa dostal do dvojgólového vedenia. Na konci kvalitnej akcie Fabiš našiel v šestnástke Bobčeka, ktorý efektnou aj efektívnou pätičkou prekvapil všetkých – 1:3. Bobček mohol pribiť definitívny klinec do našej rakvy v 80. minúte, kedy nestrážený dostal ideálny pas na hlavu, no na naše šťastie nebol presný. O štyri minúty platilo pravidlo, „ak nevieš, čo s loptou, tak vystrel,“ viac ako kedykoľvek predtým. Krstović sa daným pravidlo rozhodne riadil, keď z ostrého uhla vystrelil priamo na Krajčírika, no jemu nečakane prepadla lopta a na našu radosť rovno do bránky – 2:3. Po kontaktnom góle sme ešte viac pritlačili na súpera a po dlhom dobiedzaní prišla aj ďalšia šanca na vyrovnanie. V 90. minúte Krstović vypálil z ostrého uhla tvrdo pod brvno, no Krajčírik si s týmto pokusom poradil. Napriek enormnej snahe sme proti Ružomberku nezískali ani jeden bod.

Napriek deviatej prehre v ročníku zostávame na 4. mieste. Po poslednom domácom zápase v nadstavbovej skupine o titul odohráme posledný duel na ihrisku súpera. Naň vycestujeme do Trnavy, kde si so Spartakom zmeriame sily v sobotu 21. mája o 17:00. Následne na nás čaká už play-off o Európsku konferenčnú ligu.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Gratulujem Ružomberku k druhému miestu. Mužstvo, ktoré strelí viac gólov, si zaslúži vyhrať. Ružomberok potvrdil, že má silné štandardné situácie a viac nechcem dodať, pretože nechcem dostať trest.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Ružomberok kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK RUŽOMBEROK 2:3 (1:2)
Fortuna liga, 9. kolo, nadstavbová skupina o titul, 15.5.2022, 20.00 h
Góly: 2. Dimun 1:0, 6. Regáli 1:1, 20. Mojžiš 1:2, 76. Bobček 1:3, 84. Krstović 2:3
Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Poláček, 5 068 divákov
ŽK: 24. Kružliak, 71. Janeiro (hlavný tréner) - 45. Luterán, 62. Krajčírik, 87. Bobček, 90. Domonkos, 90+1 Gerec, 90+3 Struhár (hlavný tréner)
DAC: Veszelinov – Blackman, Kružliak (K), Brunetti, Davis – Njie (46. Ciganiks) – Dimun (76. Andrezinho), Moumou (72. Verlinden), Nebyla – Andzouana (58. Balogh), Sharani (46. Krstović)
Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, Maslo (K), Mojžiš, Madleňák - Luterán (89. Múdry), Lichý - Regáli (61. Gerec), Domonkos, Rymarenko (66. Ďungel) - Bobček

Držanie lopty: 66% - 34%
Priame kopy: 15:10
Strely: na bránu 8:5, mimo 13:4