|
| ne 7.5.2023, Milan Vrábeľ
'
'

Maximálne možné nasadenie, obrovská nervozita, góly, karty aj neskutoční fanúšikovia tvorili náš zápas storočia v MOL Aréne. Do duelu sme dali všetko, možný bol akýkoľvek výsledok, no nakoniec sa musíme zmieriť s prehrou. Na našich hráčov aj fanúšikov sme napriek negatívnemu výsledku nesmierne hrdí. Nemáme sa za čo hanbiť a ďakujeme!

Náš tréner Adrian Guľa v porovnaní s predošlým stretnutím spravil päť zmien v zostave. V piatej minúte sme mali úvod ako z veľkej futbalovej knihy. Tábor Slovana zadymil priestor okolo Trnovského. Popri bránkovej čiare sa však zorientoval Kalmár, v šestnástke našiel Krstovića, ktorý mal množstvo času, aj vďaka tomu fantasticky umiestnil loptu do brvna a do bránky – 1:0. V jedenástej minúte sme však museli riešiť nepríjemné starosti. Zranil sa Andzouana, ktorý nútene striedal, no nahradil ho miláčik tribún Davis. Nasledoval roh, po ktorého zahraní Abubakari vyrovnal, no na našu radosť VAR preukázal ruku De Marca. Gól preto neplatil. V ďalších minútach sa nám darilo držať hru prevažne medzi šestnástkami. Až v 35. minúte sa Kucka dostal k nebezpečnej hlavičke, avšak Petráš pri umiestnenej lopte k pravej žrdi vytiahol fantastický zákrok. O tri minúty zase vznikol poriadny závar pred bránkou Trnovského, lob Krstovića vyrazil a doklepnúť loptu sa takmer podarilo Blackmanovi, či Veselovskému. Polčas sme do víťazného konca, bohužiaľ, nedoviedli. V 42. minúte napriahol Lovat z rohu šestnástky, loptu aj s tečom poslal k protiľahlej žrdi, kde sa Petráš márne naťahoval – 1:1. V závere nadstaveného času sme čelili ešte rýchlej kontre Slovana s prečíslením, ktoré Lovat uzavrel strelou vedľa. Po prvom dejstve sme po góle do šatne schádzali do kabín smutní. Zároveň bolo všetko otvorené, a teda sme boli plní odhodlania.

Druhú polovicu stretnutia sme odštartovali s našim druhým striedaním, keď Blackmana nahradil Ramadan. Úvod druhého polčasu patril nám. Po Kalmárovom aj Ramadanovom rohu horelo v šestnástke súpera, ale nakoniec sa nenašiel hráč, ktorý by loptu dopravil do siete. V ďalších minútach sme zase boli ohrození my. Najprv osamoteného Greena vychytal Petráš. Po centri Slovana si zase Nebyla takmer vsietil vlastný gól a po ďalšej akcii Čavrič trafil našu ľavú žrď. Po hodine hry sme azda sedem minút čakali na posúdenie jasnej ruky Slovana v šestnástke, rozhodca však penaltu neodpískal. V 71. minúte zahral Čakvetadze roh na bližšiu žrď, tá po centri nebezpečne preletela našou šestnástkou, no nenašiel sa nik, kto by ju dorazil. O tri minúty sme sa ešte pri Greenovom zakončení ubránili, ale následne po Čakvetadzeho rohu Petráš skončil na zemi a anglický krídelník sa pri odkrytej bránke nemýlil – 1:2. V 80. minúte Krstović parádne vypálil v šestnástke, no gólman Slovana loptu zvládol vytiahnuť spod brvna. Získali sme roh, Kalmár loptu nacentroval na vzdialenejšiu žrď a odtiaľ Ramadan poslal do protipohybu Trnovského nechytateľnú hlavičku – 2:2. Vyrovnávajúci gól ešte viac nabudil hráčov aj fanúšikov, robili sme maximum, aby sme strelili víťazný gól, mali sme množstvo rohových kopov, ďalších centrov, ale vytúženého zásahu sme sa nedočkali. V 89. minúte Krstović dostal loptu do šestnástky, mal aj priestor, ale z ostrejšieho uhla prestrelil. V nadstavenom čase získali hostia penaltu po ruke Káčera. Pri tejto situácii rozhodca Glova ani na chvíľu nezaváhal. Loptu si na biely bod postavil Weiss, poslal ju k pravej žrdi, kým Petráš kryl ľavú. Po góle jeho autor videl za vyzlečenie dresu druhú žltú kartu. Ani to mu nebránilo v tom, aby sa dopustil viacerých nemiestnych provokácií. Robili sme naďalej, čo sme mohli v snahe získať aspoň jeden bod, ale vyrovnania sme sa nedočkali.

Po piatej prehre v ročníku sa naše šance na titul dve kolá pred koncom výrazne znížili. Slovan totiž tabuľku vedie o 5 bodov. Najbližšie hráme prakticky netradične v sobotu 13. mája o 16:30, kedy vycestujeme do Žiliny na zápas proti miestnym „šošonom“.

Adrian Guľa, DAC:
„Jeden z najväčších rešpektov, ktoré mužstvo môže mať, je, keď ho vytlieska štadión po prehre s najväčším rivalom. To naši chlapci dnes dokázali. Napriek tomu, že prehrali v zápase, na ktorý sa tešil celý štadión. Videl mužstvo Dunajskej Stredy, ktoré maká od prvej do poslednej sekundy. To, že po takom súboji sa musíme baviť o rozhodcoch, to je hanba, je to neskutočné. Viem, že sa to deje aj na najvyššej úrovni, aj v Lige majstrov, ale choďte sa pozrieť na ten záznam. To je brutal. Hlavne, keď máme VAR a on sa na to príde pozrieť a povie, že nie, tak to je hanba. Spravil sa precedens z rozhodcu Dohála, ktorý je podľa mňa v Alcatraze zavretý alebo neviem kde. Z jedného človeka sa spravil precedens a teraz v tak výbornom zápase, s tak výbornými hráčmi, ktorí boli na ihrisku a tú situáciu rozhodne VAR takým spôsobom. Ale nie VAR, ale jeden človek, je to obrovská škoda. Nikto nehovorí, že by sme boli majstri, ak by sme zápas zvládli, sezóna ešte nekončí. Toto je situácia, o ktorej treba diskutovať, treba ju pomenovať, netreba ju zamiesť pod koberec. Treba si záznamy pozrieť, ktoré sa nepúšťajú na Voyo alebo v iných televíziách, keď hrá náš najväčší rival. Nepúšťajú sa záznamy z týchto situácií. Ja čakám, že bude čierno-biela televízia, že budeme pozerať čierno-biely futbal a toto je to, čo mi vadí napriek tomu, že to bol dobrý zápas. Som presvedčený, že my to sem raz prinesieme, keď budeme ďalej tak pracovať, ale dnes vieme, že musíme byť lepší o šesť-sedem bodov. Mužstvo napriek absenciám Risvanisa a Gavrića a neskôr zraneného Andzouanu urobilo maximum. Neviem, čo sme mali urobiť viac, možno trochu viac pomôcť mužstvu. Naši fanúšikovia ukázali, že milujú futbal v Dunajskej Strede. Ukázali, že milujú tento štadión, milujú DAC a ja verím, že to urobíme, že do toho dáme všetko.“
Vladimír Weiss st., Slovan: „Bol to zápas roka pre obe mužstvá. Vyhrali sme, a tak som spokojný. Uspeli sme v ťažkom dueli, v ťažkom prostredí, kde Dunajská Streda hrala dobre. My sme spravili prvú chybu, po ktorej sme inkasovali, no do stretnutia sme sa dostali vyrovnaním na 1:1. Lovat odčinil chybu pred prvým gólom. Potom sme trochu zmenili rozostavenie. Zo 4-4-2 sme prešli na 4-3-3, Čakvetadze išiel do stredu a útočníci mali viac priestoru vpredu. Ďakujem za skvelú kulisu a výborný zápas. Toto bolo nesmierne kvalitné vyvrcholenie ligy. Boli v ňom aj veci, čo nemuseli byť, ale to všetko patrí k futbalu. Vyhrali sme, ale ešte nie je koniec. Futbal je nevyspytateľný, môže sa stať všetko, no verím, že to nedopustíme. Bol to výborný zápas. Skvelá kulisa, skvelé emócie a to všetko patrí k futbalu. Vladova červená karta bola zbytočná. Poslal som ho na niekoľko minút s rizikom, pretože nie je v stopercentnom stave. Dávam mu kompliment, že v tak ťažkom momente premenil penaltu, no záver s červenou kartou si musíme vysvetliť.

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Slovan kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2:3 (1:1)
Fortuna liga, 8. kolo, skupina o titul, 7.5.2023, 17.30 h
Góly: 5. Krstović 1:0, 42. Lovat 1:1, 75. Green 1:2, 81. Ramadan 2:2, 90+6 Weiss (11m) 2:3
Rozhodovali: Glova - Bednár, Poláček, 12 211 divákov
ŽK: 37. Kalmár, 90+3 Hrnčiarik (tréner brankárov) 90+3 Káčer, 90+3 Pinto 90+6 Davis, 90+9. Krstović  - 27. Kašia, 75. Weiss (mimo ihriska), 90+4 De Marco
ČK: 90+6 Weiss
DAC: Petráš - Pinto, Kružliak, Brunetti, Andzouana (11. Andzouana) - Nebyla, Káčer, Kalmár (K) - Blackman (46. Ramadan), Krstović, Veselovský (79. Niarchos)
Slovan: Trnovský - Medveděv (82. Zmrhal), Kašia, De Marco (K), Lovat - Kankava, Čakvetadze (89. Weiss ml.), Kucka - Čavrič, Abubakari (89. Barseghyan), Green

Držanie lopty: 55% - 45%
Strely: na bránu 3:3, mimo 7:8