Reportáž: DAC 1904 - Slovan 3:1 (2:0)

|
| ne 17.9.2023, Milan Vrábeľ

Majster Slovenska a náš najväčší rival padol v MOL Aréne! Dvojzápasová séria prehier sa skončila a po víťazstve nad Slovanom ju rovno posielame do zabudnutia. Hrdinom zápasu sa stala naša najnovšia posila Goure, ktorý mal nohu v každom góle, a zaznamenal tak senzačný debut. Ďakujeme zároveň našim fanúšikom za elektrizujúcu atmosféru.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, ktorý sme odohrali v Trenčíne, urobil tréner Adrian Guľa štyri zmeny v základnej zostave. Risvanisa musel vynechať pre červenú kartu a na lavičku posadil Mendeza, Ramadana aj Niarchosa. Namiesto nich dnes dostali dôveru Kaša, Pinto, Čermák a premiéru v žlto-modrých farbách a rovno v základnej zostave si odkrútil Goure. Nástup hráčov na ihrisko sprevádzala krásna choreografia od našich fanúšikov s nápisom „Si našou kolískou a zároveň aj hrobom!“ Hneď v úvode stretnutia sme sa museli brániť. Konkrétne Čavrić prekvapil strelou spoza pokutového územia, ktorú Popović vyrazil až v poslednej chvíli. Po úvodnom tlaku Slovana ďalšia zaujímavá akcia už padla na vrub našej novej posily Goureho, ktorý v desiatej minúte zakončil tesne vedľa pravej žrde. O minútu to už bol iný príbeh. Goure prijal parádny pas do šestnástky od Káčera, loptu si ideálne pripravil a ľavačkou prenádherne zavesil do vzdialenejšieho horného rohu – 1:0. Slovanisti si v reakcii vybojovali niekoľko rohov, ale tie sme pracne a hlavne úspešne ubránili. Naopak, po polhodine sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Naša nová akvizícia Goure sa uviedla najlepším možným spôsobom, keď zobrala loptu vybehnutému Borjanovi, posunula ju Čermákovi, ktorému spoza pokutového územia stačilo len namieriť presne – 2:0. V 37. minúte mohli „belasí“ znížiť. Priestor v šestnástke dostal Kankava, čo využil na poriadne prudkú strelu, ktorú Popović vytlačil parádnym zákrokom až končekmi prstov. O štyri minúty sme zase neboli ďaleko od trojgólového vedenia. Trusa hlavičkoval v nesmierne náročnej pozícii, no napriek tomu jeho pokus opečiatkoval brvno! Pre zaujímavý prvý polčas to bolo všetko. Do kabín sme sa vďaka našej nesmiernej bojovnosti poberali s dvojgólovým vedením.

Hostia neboli spokojní s výsledkom, a preto do druhého polčasu vyrukovali s dvojnásobným striedaním. Pozor sme si už museli dávať na talentovanú dvojicu Marcelli-Strelec. Ani to súperovi nepomohlo, pretože prvú vážnejšiu akciu v druhej polovici stretnutia sme premenili na gól. V 57. minúte Čermák vysunul na kraj pokutového územia hrdinu dnešného zápasu Goureho, ktorý v poslednej chvíli nahral Gavrićovi a tomu už zostávalo len zakončiť do opustenej bránky – 3:0. Po treťom inkasovanom góle sa priaznivci Slovana začali pomaly, ale isto zdvíhať zo sedadiel a opúšťať štadión. Kým odchádzali, už spomínaná čerstvá dvojica Slovana zaúradovala. Najprv Marcelli tesne minul priestor troch žrdí a následne už nahral Strelcovi, ktorý sa šikovne zbavil obrancov a šancu nedal ani nášmu brankárovi – 3:1. Aj po góle „belasých“ fandili už iba žlto-modrí a teda najlepší fanúšikovia na Slovensku. Napriek tomu sme sa v 72. minúte museli báť. Najprv totiž Lovat vyprášil Popovićove rukavice a následne Tolić nastrelil spojnicu bránky! O tri minúty Čermák predviedol fintičku v šestnástke, keď pätičkou nabil Ramadanovi. Jemu však lopta na kopačku nesadla. Stále sme museli zostať v strehu. V 78. minúte napríklad dorážal Marcelli z výbornej pozície, no nedokázal poslať dostatočne razantnú strelu. Pri nesmierne zaujímavom futbale o štyri minúty Kaša nastrelil Bajrićov chrbát a následne lopta skončila len tesne vedľa pravej žrde. Poriadne nám tuhla krv v žilách aj v 85. minúte, v ktorej vznikol závar v našej šestnástke. Najlepšie sa v nej zorientoval Kankava, ale na naše šťastie o chlp prestrelil. Vo zvyšných minútach sme súpera držali presne tam, kde sme chceli, a tak sme pomaly, ale isto mohli začať s oslavami veľkého víťazstva.

Zaznamenali sme tretiu výhru v sezóne, ale aj po nej zostávame na piatom mieste. Ešte raz ďakujeme našim fanúšikom za senzačnú podporu. Po derby so Slovanom najbližšie vycestujeme do Skalice, kde na zápas nastúpime budúcu sobotu 23. septembra o 18:00.

Adrian Guľa, DAC: „Samozrejme, som rád za mužstvo aj fanúšikov, že sme dnes dokázali poraziť kvalitného súpera. Podarilo sa nám to vďaka tímovému výkonu, entuziazmu a túžbe. Preto sme zaslúžene zvíťazili. Zo vstupu do zápasu bolo cítiť, že nám chýbalo sebavedomie, ale to sa dá chápať vzhľadom predošlé výkony. Podržal nás však Popović a po góle Goureho sa obraz hry zmenil v náš prospech. Mali sme dobré protiútoky a boli sme produktívni. Ďakujem ešte raz hráčom aj fanúšikom za skvelú emóciu a verím, že tento moment nás nakopne a začneme víťaznú sériu. Na tom pracujeme, to je naša túžba.“
Vladimír Weiss, Slovan: „Videli sme výborný ligový zápas. Bohužiaľ pre nás však nie s dobrým koncom. Keď prehráte, tak nemôžete byť spokojní. Dunajská Streda vyhrala zaslúžene. Dala tri góly, my len jeden. Boli sme málo efektívni a zároveň sme urobili hrubé chyby vzadu. Vieme a musíme hrať lepšie, vpredu nebezpečnejšie, čo dnes nebolo. Góly si zanalyzujeme. Liga len začína, tieto straty vieme dobehnúť a uvidíme, či to bude aj so mnou. Ja mám rád tento klub, rád tu pracujem, ale keď to nepôjde, tak to nepôjde. Vo štvrtok máme prvú šancu na reparát. Niektoré veci nie sú náhoda, niektoré sa dajú zlepšiť, ale nie všetky. Dunajskej gratulujem k víťazstvu, čaká nás zaujímavá liga, v ktorej sa dobre javí Trnava, Žilina, Trenčín, Podbrezová, samozrejme Dunajská Streda aj my a niekto ešte môže vyskočiť.

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Slovan kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 3:1 (2:0)
Niké liga, 7. kolo, 17.9.2023, 17.30 h
Góly: 11. Goure 1:0, 30. Goure 2:0, 57. Gavrić 3:0, 60. Strelec 3:1
Rozhodovali: Gemzický - Hancko, Poláček, 8 866 divákov
ŽK: 14. Andzouana, 65. Borbély (asistent trénera) - 14. Barseghjan, 62. Bajrić, 64. Kašia
DAC: Popović - Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana - Dimun, Káčer (65. Herc), Čermák (79. Gruszkowski) - Trusa (79. Niarchos), Goure (65. Ramadan), Gavrić (K) (88. Brunetti)
Slovan: Borjan - Pauschek (67. Blackman), Kašia, Bajrić, Lovat - Kucka (K) (67. Tolić), Kankava, Savvidis (46. Marcelli) - Barseghjan (86. Sharani), Abubakari (46. Strelec), Čavrić

Držanie lopty: 40% - 60%
Priame kopy: 16:15
Strely: na bránu 6:5, mimo 4:7