Zápas
| so 27.8.2022, Milan Vrábeľ
'
'

Na šieste domáce víťazstvo v rade sme čakali márne. Po polčase, v ktorom mali šance oba tímy, viedol DAC o gól, no tesné vedenie sme si v druhom dejstve neudržali. Hosťom sa za tri minúty podaril dokonalý obrat, no čo sme nenašli odpoveď. Ďakujeme fanúšikom, že stáli pri nás aj dnes napriek nepriaznivému výsledku.

Po prvej ligovej prehre nastali v našej základnej jedenástke 4 zmeny. Kružliaka aj Risvanisa vyradilo zranenie a na lavičku sa posadili Dimun s Baloghom. Premiéru v žlto-modrom drese, a rovno v základe, si tak odkrútil Fazlagić. Trénerovu dôveru dostali aj Ciganiks, Brunetti a Szánthó. Pred začiatkom stretnutia bol náš ostrostrelec Nikola Krstović ocenený za gól mesiaca a zároveň sa stal aj hráčom mesiaca. Gratulujeme!

Od úvodných minút sa z oboch strán hral zaujímavý futbal s ofenzívnym poňatím hry. Prvú vážnejšiu príležitosť mali Trenčania v šiestej minúte. Demitra zostal nepokrytý Ciganiksom, a tak po centri zakončil z nebezpečnej pozície tesne vedľa. V 22. minúte si Demitra nabehol na dlhý pas k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ bol ešte bližšie ku gólu, Veszelinov zachytil loptu až v poslednej chvíli. My sme hrozili najmä zo štandardných situácii, no na vážnejšie zakončenie sme dlhšie čakali. Prišlo až v 25. minúte, kedy dal Káčer fantastickú kolmicu na Krstovića. Náš najlepší strelec však samostatný nájazd zakončil strelou vedľa. V 27. minúte sme našu šancu už premenili. Ramadan si v šestnástke vytvoril streleckú príležitosť a následne loptu tvrdo napálil k žrdi, kde sa Kukučka nestihol presunúť – 1:0. Gól nás nakopol, a hneď sme tak mali ďalšie príležitosti na druhý zásah. V tridsiatej minúte poslal Káčer netypicky trochu dlhší pas na Krstovića, loptu však dostal späť a Veselovského už našiel presne. Pokus do ľavého dolného rohu chytil Kukučka až v poslednej chvíli. V 32. minúte sa po rohu lopta odrazila k Ciganiksovi, ktorý bez prípravy z asi dvadsiatich metrov nastrelil brvno! Počas nadstaveného času 1. polčasu mal na kopačke vyrovnanie Letenay, no asi z jedenástich metrov prestrelil. Po úvodnej polovici stretnutia sme sa tešili z tesného vedenia, no bolo nám jasné, že výsledok mohol byť aj menej pozitívny. Šance totiž mali obe mužstvá.

Druhý polčas sme začali s núteným striedaním, v šatni zostal zo zdravotných dôvodov Káčer a nahradil ho Dimun. Už v 47. minúte bol potrebný kvalitný zásah Brunettiho na odzbrojenie Letenaya. Na druhej strane tvrdo pálil Ramadan, no Kukučka stál na správnom mieste. V 65. minúte mal Trenčín prvú väčšiu gólovú príležitosť v druhom polčase a hneď vyrovnal. Madu po výbornom centri z ľavého krídla našiel v šestnástke Bainovića, ktorý hlavou loptu šikovne umiestnil mimo dosah Veszelinova – 1:1. O tri minúty sme už prehrávali, Bainović dostal pred našou šestnástkou priveľa priestoru, čo využil na parádne umiestnenú strelu, na ktorú náš gólman opäť nemal nárok – 1:2. Po dvoch góloch sme zostali otrasení, no napriek tomu sa Nicolaescu dostal k nádejnému zakončeniu z ostrého uhla, ktoré presvišťalo tesne pred bránkovou čiarou. Okrem toho sme sa smerom dopredu ťažko prebíjali. Kalmár v 79. minúte zahral roh nakrátko a po ňom založili rýchlu kontru hostia, Soaresovu strelu Blackman odvrátil až v poslednej chvíli. V 85. minúte Ciganiks naservíroval loptu dlhým centrom na Nicolaescuho hlavu, ktorý ale z nádejnej pozície nemieril presne. Na viac sme sa už, žiaľ, nezmohli, domáca prehra sa stala nezvratnou.

Prehrali sme druhý zápas v rade, po čom sme sa prepadli na 5. miesto a zároveň sme sa nenaladili ideálne na najbližší zápas. Po týždňovej pauze navyše opäť naskakujeme na anglické týždne. Preto nás už v stredu 31. augusta o 20:30 čaká ligové pokračovanie a to rovno proti najväčšiemu rivalovi. So Slovanom si zmeriame sily na jeho pôde.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Myslím si, že sme napriek prehre odohrali slušný 1. polčas. Chýbala nám však vyššia produktivita napríklad pri Krstovićovej šanci, no šťastie sme zase mali po Demitrovom zakončení. Z našej strany sme solídne využívali priestor, ktorý sa otváral. V druhej časti sme sa museli vyrovnať z núteným odchodom, pretože Káčerovi nedovolil nastúpiť zdravotný stav. Stratili sme tým organizáciu v strede ihriska, kým Trenčín bol trpezlivejší, presnejší. Nie som spokojný, ako sme reagovali na nepriaznivý stav, nedodržiavali sme pokyny. Ani striedania nepriniesli kvalitu ani kľud. Som prekvapený, za tento dres sa bojuje s iným nasadením a entuziazmom. Očakávam tímového ducha, ktorého sme ukazovali v úvode ešte pred vypadnutím z pohárovej Európy. Budem pracovať s hráčmi, ktorí majú záujem pracovať a to je môj odkaz mužstvu. Chcem robiť s futbalistami, ktorí sú ochotní pracovať na plné obrátky. Musíme zistiť, či je tento výkon výsledkom zľaknutia po strate vedenia alebo chýba vnútorná motivácia tvrdšie pracovať za tento dres.“
Marián Zimen, Trenčín: „Odohrali sme dobrý zápas na štadióne kvalitného súpera. Z môjho pohľadu nám v úvode chýbala väčšia trpezlivosť, súperovi sme dali priveľa priestoru. Keď sme mali loptu pod kontrolou, tak sme neboli dostatočne efektívni. Po jednej akcii sa súper dostal do vedenia, kým my sme mali niekoľko možností, ktoré sme nedotiahli do konca. Mali sme do polčasu jednu veľkú šancu, ktorú sme nepremenili. Do druhého dejstva sme vstúpili ako sme plánovali, no niečo tomu ešte chýbalo. Až trojitým striedaním sme získali potrebnú kvalitu a efektivitu. Chcel by som pochváliť tímovosť mužstva a najmä striedajúcich hráčov. Bainović naskočil do zápasu až v jeho priebehu, no ukázal, že je správny kapitán. Som rád, že sme ukázali kvalitu aj po tom, keď sme po prvom polčase prehrávali.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - AS Trenčín kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 1:2 (1:0)