Reportáž: DAC 1904 - Trnava 0:1 (0:0)

|
| ne 1.10.2023, Milan Vrábeľ

Po víťazstve v našom najväčšom derby proti Slovanu sme na tento výkon o dva týždne neskôr v krajskom derby nedokázali nadviazať. Trnava strelila jediný gól stretnutia na začiatku druhého polčasu a naň sme v bojovnom stretnutí nedokázali reagovať. Ďakujeme fanúšikom, že aj pri tomto nezdare ste pevne stáli za nami.

Tréner Adrian Guľa po dvoch ligových víťazstvách za sebou aj do tretice nominoval rovnakú zostavu. Pri nástupe na ihrisko sme si mohli pozrieť zaujímavú choreografiu od našich fanúšikov a už v piatej minúte sme sa mohli dostať do vedenia. Čermák dostal loptu do šestnástky, vystrelil nártom a keďže tento pokus bol tečovaný Koštrnom, tak Takáč mal čo robiť, aby loptu zachytil. Nepríjemnosti sme zase museli riešiť v 16. minúte, v ktorej pre zranenie musel nútene skončiť Čermák. Namiesto neho nastúpil Ramadan. Rýchlo sme sa otriasli a už o tri minúty Andzouana nacentroval loptu na Trusovu hlavu. Jeho pokus sa následne snažil doraziť Goure a chýbal mu len krok. V 21. minúte už hrozili Trnavčania, spoza šestnástky po štandardke tvrdo vypálil Daniel a loptu v poslednej chvíli zablokoval Csinger. V 28. minúte najprv Daniel predviedol ďalekonosný pokus, ktorý sa nepríjemne odrazil pred našim s istotou chytajúcim brankárom. O dve minúty zase prudký a dobre umiestnený pokus vyslal Ramadan, gólman Trnavy mal čo robiť, aby loptu vytesnil. Pre prvý polčas bol príznačný behavý futbal zo strany na stranu, ale dobre pracovali aj obrancovia na oboch stranách. Preto sme sa na prestávku pobrali za spravodlivej bezgólovej remíze. Aj keď o kúsok, predsa len sme boli lepší.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na jednej, či druhej strane. Už v 50. minúte Trnavčania prekonali nášho gólmana, ale našťastie sa tak udialo po tesnom ofsajde. O dve minúty sa už ale o postavenie mimo hry, bohužiaľ, nejednalo. Po centri od Daniela zostal v šestnástke nestrážený Ďuriš. Nevyšla nám ofsajdová pasca, a preto bez problémov dorazil loptu zoči-voči Popovićovi – 0:1. Po góle sme sa snažili viac zatlačiť na súperove obranné rady, ale k prvej strele sme sa dostali až v 62. minúte, kedy Ramadan pálil nad. V 70. minúte sa hostia mohli dostať do dvojgólového vedenia. Ofori dostal v našom pokutovom území priveľa priestoru, čo využil na strelu tesne vedľa pravej žrde. Niečo podobné zopakoval aj o štyri minúty, kedy sa k streleckej pozícii tentokrát preštrikoval a opäť tesne minul. Najväčšiu nádej na vyrovnanie sme mali v 81. minúte. K odrazenej lopte sa v šestnástke dostal Herc, no v nebezpečnej pozícii pálil nad. Ani záver nám nevyšiel podľa predstáv. Nedokázali sme zatlačiť na súpera, ako sme si predstavovali, a preto sme sa museli zmieriť s prehrou.

Po tretej prehre v sezóne sa pred DAC dostal aj dnešný súper a odsunul nás na 7. miesto. Najbližší zápas na nás čaká o týždeň v nedeľu 8. októbra o 17:30 a opäť ho odohráme v domácej MOL Aréne, kde privítame Podbrezovú.

Adrian Guľa, DAC: „Nešťastná prehra doma po solídnom prvom polčase. Boli sme v ňom rýchli, dobre sme využívali priestory. Nevyužili sme však dve zaujímavé možnosti. V druhej časti nás vystrašil neuznaný gól, následne sme aj inkasovali a už sme neboli tak precízni a kľudní. Nedržali sme šírku v strede ihriska. Za mňa som mal skôr striedať. V takom zápase, keď sa v šestnástke ocitnete v takej príležitosti ako Herc, to treba premeniť. Potom sme riskovali a súper nás mohol doraziť. V tej pasáži sme neboli presní aj keď sme v pokutovom území mali troch útočníkov. Neboli sme kľudní a aj preto sme nedosiahli víťazstvo. Hrali sme proti kvalitnému súperovi s dobrou organizáciou hry, ktorú sa nám nepodarilo otvoriť.“
Michal Gašparík, Trnava: „Videli sme výborný prvý polčas, v ktorom bolo cítiť, že obidve mužstvá chcú hrať na víťazstvo. Druhý polčas sme už boli jednoznačne lepší od prvej minúty. Aj neuznaný gól nás nakopol. Chlapci si po ňom ešte viac verili. Jediné mínus je, že sme nepridali druhý a tretí gól. Zápas však bol takto otvorený, o to kvalitnejší a dramatickejší. Víťazstvo takto viac chutí a najmä u tak kvalitného súpera. Futbal nás bavil, dobre sa mi naň pozeralo. V defenzíve sme nerobili chyby, mali sme zaujímavú prechodovú fázu, pri ktorej sme sa dostali do otvorených priestorov. Dunajská Streda nás nechala za krajnými obrancami a to sme mali riešiť efektívnejšie. Všetci jedenásti dnes na ihrisku podali nadštandardný výkon, a preto berieme domov všetky tri body.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 0:1 (0:0)