Reportáž: DAC 1904 - Trnava 1:0 (0:0)

|
| so 5.11.2022, Milan Vrábeľ

Stretnutie odštartovala krásna choreografia vytvorená našimi skvelými fanúšikmi, postupne gradovalo elektrizujúcim povzbudzovaním až vyvrcholilo excelentným gólom a zdolaním nášho krajského rivala. MOL Aréna má za sebou nádherný večer, ktorý sledovalo takmer 7 000 našich oduševnených fanúšikov. Krstović strelil víťazný a celkovo 11. gól aj vďaka nim.

Oproti poslednému zápasu spravil náš tréner Adrian Guľa tri zmeny v základnej jedenástke. Na začiatku stretnutia tentokrát sedeli na lavičke Kružliak, Veselovský aj Nebyla, kdežto dôveru dostali Blackman, Kalmár a vyliečený Káčer. Pri úvodnom nástupe sme si z oboch strán mohli pozrieť parádnu choreografiu. Krajšia však bola, samozrejme, naša. Od úvodného hvizdu sa hral tvrdý taktický futbal vychádzajúci zo zabezpečených defenzív. Na tribúnach zas vládla elektrizujúca atmosféra. Prvú vážnejšiu gólovú príležitosť sme videli až v 21. minúte, kedy Kalmár po faule Savvidisa zahral priamy kop z nádejnej pozície. Jeho pokus len tesne minul pravý dolný roh. Hra pokračovala medzi šestnástkami, až si Gavrić v 39. minúte našiel streleckú pozíciu, no z vyše dvadsiatich metrov nemieril presne. Jednoznačne najväčšiu príležitosť sme v prvom polčase mali možnosť vidieť v 43. minúte. Kalmár a Gavrić odviedli výbornú prácu a po centri druhého menovaného sa Krstović dostal do tutovky. Najlepší strelec ligy tentokrát tesne prestrelil. Pre 1. polčas to bolo všetko. Gól do šatne sme nedali, zvyšok prebiehal v opatrnom režime, a tak bola bezgólová polčasová remíza pomerne spravodlivá.

Do druhej polovice stretnutia vstúpili hostia so striedaním, keď Daniela nahradil náš bývalý hráč Taiwo. Prví v nej pohrozili hostia. V 51. minúte získali priamy kop z nebezpečnej pozície. Loptu zahral Štetina, no jeho prudký pokus skončil nad. Prvú našu strelu do priestoru bránky sme zaznamenali v 66. minúte, no Krstovićov menej dôrazný pokus si Takáč postrážil. Na druhej strane zahral nebezpečný priamy kop Procházka, náš gólman však loptu zvládol vytesniť. V 74. minúte Procházka tentokrát na hranici pokutového územia vyslal obaľovačku, ktorá našu konštrukciu minula asi o meter. O dve minúty videl Savvidis po faule na Dimuna druhú žltú kartu a mohol ísť predčasne pod sprchy. V 80. minúte sa po striedaniach na oboch stranách ocitol v nebezpečnej pozícii Krstović. Loptu dostal do šestnástky, kde prudko zakončil tesne nad a to bol len začiatok záverečnej šou. O dve minúty sa Krstović presadil popri brániacom Kóšovi, tvrdo vypálil k ľavej žrdi aj napriek náročnej pozícii, no Takáč bol na správnom mieste. V 85. minúte našiel Andzouana v šestnástke Veselovského, ten bez prípravy vypálil k ľavej žrdi, ktorú len o vlások minul. Na druhej strane sme si museli dať pozor o minútu, kedy Bukata zakončil z prvej odrazenú loptu, Petráš mal čo robiť, aby sa nedostala za jeho chrbát. V 87. minúte poslal Ramadan ďalekonosný pokus, ktorý vôbec nebol zlý, Takáč ho krotil až na dvakrát. O minútu sme sa definitívne dočkali, v pokračujúcom tlaku sme si po dlhom pase a predĺžení Nebylom udržali loptu. Szánthó tak majstrovským centrom našiel v šestnástke Krstovića, ktorý vyhral hlavičkový súboj a excelentne loptu umiestnil za Takáčov chrbát – 1:0. Štadión vybuchol radosťou a keďže sme si záver postrážili, tak oslavy nemali konca kraja.

Deviate víťazstvo v sezóne, deviaty zápas bez prehry v rade a parádne potvrdenie 2. miesta. Presne to sme dosiahli po zdolaní Trnavy. Po krajskom derby nás čaká posledný duel v tomto roku na ihrisku súpera. Budúci týždeň v sobotu 12. novembra vycestujeme pod hrad Matúša Čáka, kde si o 15:00 zmeriame sily s miestnym Trenčínom.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC:
„Dosiahli sme mimoriadne cenné víťazstvo. Boli sme minimálne o gól lepší. Prvý polčas bol viac taktický z oboch strán a v druhej časti, keď sa zápas dostal do otvoreného priestoru, „box to box“, súper mal možno optickú prevahu, no prestriedali sme a čerstvé sily pomohli. Po červenej karte sme zavreli súpera a strelili sme vytúžený gól. Ďakujem fanúšikom a gratulujem mojim hráčom. Aj v prvom polčase sme mali jednu veľkú šancu, kým Trnavčania hrali na remízu.“
Michal Gašparík, Trnava: „Videli sme vyrovnaný remízový zápas. Obidve mužstvá eliminovali silné stránky súpera, a preto ani nebolo veľa šancí. V druhom polčase sme dostali zápas absolútne pod kontrolu a v čase, keď sa Dunajská Streda vytrácala z ihriska, tak prišla červená karta a tá rozhodla zápas.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 1:0 (0:0)