Reportáž: DAC 1904 - Zlaté Moravce 3:0 (1:0)

|
| ne 31.7.2022, Milan Vrábeľ
'
'

Veselovského dvojstý gól v MOL Aréne, Krstovićove pokračovanie série gólov v každom zápase sezóny a Kalmárov výstavný kus do pravej šibenice. Náš dnešný dominantný výkon sme napriek siedmemu stretnutiu v porovnaní s tretím zlatomoraveckým korunovali tromi senzačnými gólmi. Naďalej tak platí, že v aktuálnom ročníku nepoznáme chuť prehry.

Oproti súboju v Európskej konferenčnej lige spravil tréner Guľa štyri zmeny v základnej jedenástke. Na lavičku posadil Muhamedbegovica, Andzouanu a Moumouho, kdežto Kružliak dostal voľno na oddych. Namiesto nich dnes nastúpili Risvanis (prvýkrát v základe), Ciganiks, Balogh a Szánthó. Už v tretej minúte sme sa mohli dostať do vedenia. Szánthó z pravého krídla luxusne nacentroval loptu na Balogha, ktorý z bezprostrednej blízkosti tesne netrafil priestor troch žrdí. Nemusel však nič ľutovať. Po niekoľkých centroch súpera sme udreli my. V 9. minúte začal akciu Káčer, pokračoval Balogh a loptu do šestnástky potiahol Krstović. Napriek zastavenému prieniku sa dostala na Veselovského pravačku, ktorou vystrúhal fantastickú obaľovačku do ľavého dolného rohu, kde Lukáč nemal nárok zakročiť – 1:0. Výborný úvod sme mohli prikrášliť o tri minúty. Balogh po šikovnej zasekávačke na pravej strane šestnástky našiel voľného Veselovského, ktorého pokus bol v poslednej chvíli odvrátený na roh. Po výbornom úvode, v ktorom sme mohli vyhrávať viacgólovým rozdielom, ukázal parádne momenty Krstović. Pokusy preniknúť k bránke však boli viackrát zastavené v poslednej chvíli. V 28. minúte si po Szánthóovom centri takmer vsietil vlastný gól Pintér, ale hlavičku spod brvna nakoniec pohotový Lukáč vytesnil. V 41. minúte prekvapili hostia najväčšou a v podstate jedinou ich šancou 1. polčasu. Mondek z ničoho nič poslal z hranice pokutového územia tvrdý a umiestnený pokus, ktorý ale pozorný Veszelinov zneškodnil. To bolo pre prvý polčas všetko. Fanúšikovia mohli byť po ňom nesmierne spokojní, pretože sme ukázali aktívny futbal napriek tomu, že my sme v tomto mesiaci hrali už siedmy zápas.

Zlaté Moravce na nepriaznivý vývoj reagovali dvojitým striedaním. My sme do 2. polčasu nastúpili v totožnej zostave. Prvá zaujímavejšia príležitosť v druhom dejstve prišla v 52. minúte, kedy Krstović potiahol loptu do rýchlej kontry a prečíslenia, no nie v ideálnej pozícii sa rozhodol zakončiť. O dve minúty sa už Krstović rozhodol správne, výborne vysunul do šestnástky Blackmana, ktorý v obrovskej príležitosti nenašiel priestor na prestrelenie Lukáča. Po hodine hry už s Kalmárom na ihrisku Krstović prepasíroval loptu na Balogha, ktorého strela po otočke skončila po teči len tesne nad. V ďalších minútach sme sa my tlačili pred bránku súpera, ale Ciganiksovi zakončenia nevyšli a po Krstovićovej paráde chýbalo Kalmárovi málo k dorazeniu lopty. Výborný výkon sme vystupňovali v závere. V 74. minúte sa predviedol náš ofenzívny poklad. Krstović sa pred šestnástkou uvoľnil, našiel si streleckú pozíciu a famózne umiestnil loptu k žrdi - 2:0. Naďalej tak platí, že skóroval v každom tohtosezónnom dueli. O šesť minút sa MOL Aréna opäť otriasala v základoch. Vybojovali sme totiž priamy kop z nebezpečnej pozície, ktorý bol priamo šitý na mieru Kalmárovi. Náš kapitán sa aj postavil k rozohraniu a zhruba z osemnástich metrov sa exportným kúskom trafil do pravého horného rohu - 3:0. Ako keby šestnásťmesačné zranenie ani nemal. O štyri minúty bol náš kapitán blízko ďalšieho gólu, Blackman po šikovnej zasekávačke našiel v šestnástke úplne voľného Kalmára, ktorý z prvej vypálil tesne nad. V závere nám hostia chceli trochu pokaziť radosť, ale Brenkusov pokus z priameho kopu Veszelinov vyrazil. Už nič nebránilo k začiatku veľkolepých, no zaslúžených osláv.

V novej sezóne sme naprieč súťažami naďalej neporazení. V lige sme zase po dvoch výhrach a remíze predbežne PRVÍ! V tomto pozitívnom duchu sa tešíme na úvodný súboj 3. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom privítame rumunský FCSB už v stredu 3. augusta o 20:30. Na zápase Fortuna ligy sa zase po prehodení termínu predstavíme v Podbrezovej v nedeľu 7. augusta o 18:00.

Adrián Guľa, DAC: „Solídny výkon podalo celé mužstvo. Gratulujem chlapcom a ďakujem fanúšikom. Do zápasu sme mali veľmi dobrý vstup. Dali sme gól a mali sme ďalšie dve šance. Potom sme trochu vyskočili z tempa, hrali sme trochu komplikovane do bloku, ale to je len cieľ do budúcna aj na tom popracovať. V druhom polčase, keď prišiel Kalmár, sme spresnili hru a hlavne sme kontrolovali zápas. Teším sa z Kalmiho gólu, rovnako sa teším z Krstovićovho gólu a spomenúť musím aj Veselovského prvý gól v lige. Po solídnom výkone sme zaknihovali dôležité víťazstvo.“
Ján Kocian, ViOn: „Gratulujem Dunajskej Strede k víťazstvu a zároveň jej prajem všetko dobré v stredajšom zápase. Vidno, že domácim chutí futbal. My sme v defenzíve chceli spraviť zmeny. Aj sme začali hrať v rozostavení 5-4-1, ale keď rýchlo dostanete gól, tak sa plány narušia. Po polčase sme prestriedali. Pintéra som dal dole, lebo mal žltú kartu a zdalo sa mi, že má u rozhodcu zarobené aj na ďalšiu. Aby sme neprišli k problémom, tak sme okrem striedania prešli na 4 obrancov. Akonáhle sme sa vymanili z tlaku a dostali dopredu, tak sme paradoxne dostali druhý gól, ktorý nás zabil a zápas sa už len dohrával. Našou nevýhodou bolo, že v ofenzíve nemáme takého rozdielového hráča ako je napríklad Krstović alebo Kalmár. Potom prehráme aj takýmto rozdielom.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Zlaté Moravce kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC VION ZLATÉ MORAVCE 3:0 (1:0)