Reportáž: DAC - Partizan 0:2 (0:1)

|
| št 29.7.2021, Milan Vrábeľ
'

Bojovali sme ako levy, pre postup sme spravili všetko, čo bolo v našich silách a dokonca aj kvalitnejšieho súpera sme na našom trávniku minimálne dorovnali. Skúsenejší Partizan však bol efektívnejší, a tak sa raduje z postupu. Nás teší, že sme opäť mohli na našom štadióne zažiť elektrizujúcu atmosféru, ktorú vedia vytvoriť len naši fanúšikovia. Ďakujeme!

V porovnaní s úvodným zápasom na pôde Belehradu nastali v našej jedenástke štyri zmeny. Na lavičke sa ocitol Balić, Fábry, Moumou a Taiwo. Namiesto nich dostali trénerovu dôveru Njie, Nebyla, Ciganiks a Sharani. Obrovským momentom stretnutia bol návrat našich fanúšikov na tribúny aspoň v obmedzenom množstve. Zimomriavky spôsobil azda každý ich chorál. Začali sme aktívne. Už v 3. minúte Divković prekvapil štipľavým pokusom z ostrého uhla, získal roh. Nebylov center nebol zlý, no predsa len nám ešte niečo chýbalo k zakončeniu. Pokračovali sme s prevahou v držaní lopty, no súper si už dával väčší pozor. Naše možnosti zaútočiť tak boli razom obmedzené. V devätnástej minúte nás po rohovom kope na Saničanina najprv parádnym zákrokom po rýchlom presune na vzdialenejšiu žrď zachránil Jedlička. Pri druhom rohu však už bol prikrátky, lopta sa dostala na nestráženého Pantića na hranici šestnástky, ktorý pri množstve priestoru nemal problém umiestniť loptu - 0:1. Vyrovnať sme mohli v 26. minúte, keď bol rýchlonohý Sharani vysunutý do samostatného nájazdu, v tutovke však štrbinku na skórovanie nenašiel. Po pol hodine leteli od Divkovića hneď dva rohy na Beskorovainyiho, v oboch prípadoch mu chýbal kúsok k ich skroteniu. V 42. minúte sme dali dokopy veľmi zaujímavú akciu, ktorú však stopol odmávaný azda milimetrový ofsajd, ak vôbec bol. V nadstavenom čase nás v tisícpercentnej príležitosti vystrašil Gomes, famózne vytlačene jeho pokusu na žrď Jedličkom znamenalo, že sme v postup mohli veriť aj v ďalšom dejstve. Pre prvých 45 minút to bolo všetko, a tak sme do kabín zišli smutní, pretože prehrávať sme si určite nezaslúžili.

Druhý polčas sme začali núteným vystriedaním Nebylu. Nahradil ho Balić. Aj v druhej polovici stretnutia sme bojovali ako levy, dreli sme a dúfali sme, že budeme odmenení. Naše príležitosti sme si však vytvárali veľmi ťažko. V 56. minúte zahral Divković rohový kop na Beskorovainyiho a brankár Popović loptu pomaly stiahol z jeho hlavy. V ďalšom priebehu súper prebral iniciatívu, držal loptu, kým nám plynul čas. V 69. minúte si Schäfer našiel streleckú pozíciu tesne pred pokutovým územím, jeho parádny pokus až teč poslal tesne nad. Hostia horeli aj po rohovom kope, lopta sa znovu dostala k aktívnemu Schäferovi, jeho hlavičku zastavila až ľavá žrď! Znovu sme prebrali iniciatívu a v 77. minúte sme si dokonca vybojovali nádej na zvrat v podobe penalty, keď bol Taiwo faulovaný Saničaninom. Loptu si na biely bod postavil Balić, poslal ju k pravej žrdi, no presne tento zámer odhadol brankár Popović. V osemdesiatej minúte dostal Divković parádny pas do nábehu od Balića, no predsa len bol prikrátky. V expresnom tempe nás súper aj potrestal. Zdjelar sa presadil na ľavom krídle, pred našou bránkou našiel nepokrytého Gomesa, a ten jemným dotykom zvýšil na 0:2. O čestný gól sme sa pokúsili aj o štyri minúty neskôr, keď sme získali priamy kop z ideálnej príležitosti. Balić ho aj bravúrne zahral, no jeho pokus skončil tesne nad brvnom. Bolo však už rozhodnuté, a zvyšok stretnutia sa tak iba dohral.

Postup cez legendárny Partizan sa, žiaľ, nepodaril. Smútiť však dlho rozhodne nemôžeme, keďže už v nedeľu 1. augusta o 18:00 na našom trávniku privítame nováčika z Liptovského Mikuláša. Tešíme sa, že sa opäť budeme môcť spoliehať aj na našich fanúšikov.

Antal Németh, DAC: „Je náročné teraz hocičo povedať. Je nám strašne ľúto, že sme nedokázali postúpiť po takom priebehu stretnutia. Napriek tomu, že sme prehrali 0:2, tak hráči na ihrisku bojovali a podaril sa im zmazať výkonnostný rozdiel. Som hrdý na svojich hráčov. Ľutujem, že sme nevylepšili slovenský koeficient UEFA. Dnes ešte máme čas smútiť, a od zajtra sa už však budeme sústreďovať na Fortuna ligu. Jeden zápas nám aj v lige ušiel, no verím, že od domáceho stretnutia proti Liptovskému Mikulášu začneme zbierať body. Verím, že proti nováčikovi začneme úspešnú časť sezóny.“
Alexander Stojanović, Partizan: „Som rád, že sme vyhrali, že sme v zápase využili naše šance. Bolo ich však menej ako v prvom dueli, kde sme mali 5 stopercentných príležitostí. Teraz sme naše zrealizované šance premenili. Aj domáci mali na druhej strane svoje príležitosti, ktoré keby využili, výsledok mohol byť iný. Sme veľmi šťastní, že sme v oboch zápasoch vyhrali a postúpili do ďalšieho kola.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Partizan kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK PARTIZAN BELEHRAD 0:2 (0:1)