|
Zápas
| so 4.12.2021, Milan Vrábeľ
'

Naďalej stopercentní! Po nástupe Joaa Janeira na našu lavičku aj po treťom zápase platí, že sme nestratili ani jeden bod a ani raz sme neinkasovali. V porovnaní s Pohroním sme boli nebezpečnejší aj aktívnejší. Zápas síce sprevádzalo viacero nepresností, no naše víťazstvo je zaslúžené. Tretí triumf v rade je výborným odkazom pred derby so Slovanom.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, v ktorom sme vyhrali v Trenčíne, nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Na lavičku sa posadili Vera s Ciganiksom a namiesto nich dnes dostali trénerovu dôveru Blackman a Moumou. Na naše prekvapenie začali aktívnejšie „pohronské osy“, no prvá strela bola naša. V piatej minúte si Veselovský pred šestnástkou spracoval ťažkú loptu a rovno aj vystrelil. Dobre ju však netrafil, a tak sa Slančík nezapotil. O štyri minúty vznikol poriadny závar aj pred našou bránkou, hostia sa dostali rovno k trom strelám, no zakaždým sme ich zablokovali. Obrovskú príležitosť na gól sme mali v 16. minúte, kedy sa Veselovský dokázal šikovne uvoľniť v šestnástke, nebezpečne aj vypálil k vzdialenejšej žrdi, ale Slančík svoje mužstvo podržal. Aj o päť minút sme hrozili my, konkrétne Balić vypálil z väčšej diaľky, no lopta mu nesadla dobre na kopačky. V 32. minúte sme sa už dostali do vedenia. Z ničoho nič sme zosnovali šikovnú akciu, ktorou sme úplne vyšachovali súpera. Andzouana poslal vo finálnej fáze cez celé pokutové územie parádnu prihrávku na úplne voľného Balića, ktorý loptu chladnokrvne zakončil popri bezmocnom brankárovi - 1:0. O tri minúty sme sa už radovali z dvojgólového vedenia, Adamec kvôli napádaniu od Veselovského nešikovne poslal malú domov a vysunul ňou Hahna. Ešte horšie na neho vybehol Slávik, a tak bez najmenších problémov poslal loptu za jeho chrbát - 2:0. Po dvoch góloch sme už bez väčších problémov strážili zvyšok polčasu, ktorý sme zaslúžene doviedli do úspešného konca.

Napriek dvojgólovému vedeniu sme sa do druhého dejstva pustili s netradičným dvojitým striedaním, keď Moumouho s Andzouanom nahradili Ciganiks so Sharanim. V 53. minúte sme mohli definitívne rozhodnúť o našom víťazstve. Davis zahral roh na vzdialenejšiu žrď, kde bol pripravený Ciganiks, ktorý ju umne vystrelil a opečiatkoval ňou aj pravú žrď. Loptu ešte dorazil Dimun, no stál v ofsajde. O tri minúty sa k strele dostali aj hostia a konkrétne Lásik pálil z ostrého uhla, Jedlička však stál na správnom mieste. V 57. minúte strielal z priameho kopu a takmer z bránkovej čiary Ściślak, loptu spod brvna náš gólman len tak-tak vyboxoval. Blízko tretieho gólu sme boli v 70. minúte, kedy Schäfer dostal výborný pas do útoku, dostal sa aj do gólovej pozície, kde pri fintičkách zakopol a prišiel o loptu. Zostali sme aktívni, a preto sme hrozili aj o štyri minúty. Po pohľadnej akcii dostal finálnu prihrávku Hahn, ktorý mohol doraziť loptu do prázdnej bránky, no chýbal mu necelý krok. V 78. minúte si po rohu najvyššie vyskočil Čmovš, ale v dobrej pozícii loptu nedokázal skrotiť. O štyri minúty Hahn vyskúšal v šestnástke „špicara“, ale ani takto neprekvapil Slávika. V 85. minúte Blahút v šestnástke tvrdo vypálil, no reflexívny zákrok Jedličku ani tentokrát gól nepripustil. V divokom závere s viacerými gólovými šancami mal ďalšiu Schäfer. V šestnástke dostal loptu od Krstovića, namiesto nahrávky lepšie postavenému Davisovi sa rozhodol vystreliť do rozháranej obrany, a výsledkom tak bola len tečovaná strela mimo troch žrdí. Čestný gól sa takmer podaril Mazanovi v deväťdesiatej minúte, no z dobrej pozície z toho bola len nepresná delovka.

Aj po deviatom víťazstve v ročníku zostávame naďalej štvrtí. Lepšie ako trojzápasovou víťaznou sériou sme sa však ani nemohli pripraviť na naše najväčšie derby, ktoré nás čaká budúci týždeň. V nedeľu 12. decembra cestujeme do Bratislavy, kde si o 17:00 zmeriame sily s domácim Slovanom.

Hodnotenie trénerov
Joao Janeiro, DAC: „Myslím si, že Pohronie hralo veľmi agresívne, čo je charakteristické pre jeho hru s loptou aj bez. Trvalo asi 30 minút, kým sme si na to zvykli. Za ten čas sme trpeli. Aj neskôr sa v našej hre objavilo viacero technických chýb, či už hovorím o prihrávke, technike spracovania lopty a podobne. Bol som z toho prekvapený, na také chyby sme neboli zvyknutí. O výsledku rozhodli 2-3 minúty. Góly sme dali potom, čo sme predviedli naše nacvičené situácie, a teda doplňovanie útočníkov stredopoliarmi. V druhom polčase sme mali ďalšie 2-3 šance, ktoré sme nevyužili. Na tom musíme popracovať. Dokázali sme sa dostávať do šestnástky, no nedokázali sme využiť ponúknuté príležitosti.“
Pablo Villar, Pohronie: „Myslím si, že úvodných 32 minút sme hrali dobrý futbal, no naše šance sme nepremenili. Potom prišla nešťastná trojminútovka, v ktorej sme inkasovali dva góly a tie nás „zabili“. Do druhého polčasu sme chceli dať všetko do vyrovnania, no naše šance sme nedokázali využiť. V dnešnom zápase bol rozdiel v šestnástke. Škoda prehry, prišli sme si minimálne po bod, ktorý sme chceli odviesť. Musíme však ísť ďalej a o tri body sa snažiť v ďalšom stretnutí.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Pohronie kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM/ DOLNÁ ŽDAŇA 2:0 (2:0)