Reportáž: DAC - Sereď 1:3 (1:1)

|
| so 6.11.2021, Milan Vrábeľ

Druhý zápas v rade sme nečakane prehrali, a preto sme sa prepadli na 5. priečku. Juraj Jarábek proti nám naordinoval pevnú defenzívu so smrtiacimi protiútokmi, čím slávil úspech. Domov berie všetky tri body. Podstatne vyššie držanie lopty popri nepresných zakončeniach nestačilo na úspešný výsledok.

Po nezvládnutom poslednom ligovom zápase proti Liptovskému Mikulášu nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Vypadol z nej Hahn a zranený Blackman a naopak sa do nej vrátil Lamkel Zé a Nicolaescu. Na zápas sme pre uctenie pamiatky nešťastne zosnulých Adriána Nagya a Zoltána Marczella nastúpili v čiernych páskach. Nech odpočívajú v pokoji!

Už v druhej minúte sme sa po fatálnom zaváhaní brankára Yakubuho mohli dostať do vedenia. Nicolaescuovi však ani viac priestoru nestačilo na to, aby našiel opustenú svätyňu. V ďalších minútach mali náznaky šancí Andzouana a Dias, no ani jeden menovaný hráč sa jej nezhostil ideálne. V 17. minúte sa niekoľkí hráči Serede dokázali uvoľniť v šestnástke, a tak sa do tutovky dostal Haša, Jedlička nás však podržal. O tri minúty sa Muhamedbegovic nepochopil s Kružliakom, čím Morong získal priestor na nebezpečné zakončenie, pálil slepými. Ďalšie minúty už opäť patrili nám. V 24. minúte hlavičkoval Schäfer z nádejnej, no krkolomnej pozície, loptu ale nedokázal nasmerovať medzi tri žrde. O tri minúty sa lopta po rohu dostala na vzdialenejšiu žrď k Muhamedbegovicovi a ten ju poslal nad. V 32. minúte sme mali aj šťastie, išli sme mu však oproti, a tak sme sa zaslúžene dostali do vedenia. Andzouana v šestnástke našiel Krstovića, ktorý zakončil netradičným spôsobom. Mieril ale presne, a tak otvoril skóre tohto stretnutia - 1:0. Hneď po góle mohol našu radosť schladiť Haša, jeho štipľavý pokus však skončil na bočnej stieti. V 43. minúte si Lamkel Zé našiel streleckú príležitosť, no jeho zakončeniu chýbala väčšia razancia. O minútu na to súper vyrovnal, keď potrestal viaceré naše nedorozumenia v obrane. Radićov pokus ešte Jedlička vyrazil, no na dorážku nepokrytého Moronga už bol prikrátky - 1:1. Nepríjemný gól do šatne ukončil polčas. V tom čase sme ešte verili, že máme na víťazstvo.

Druhé dejstvo začali hostia so striedaním, ale zároveň s dvomi náznakmi šancí, s ktorými sme si poradili. Na druhej strane k žrdi hlavičkoval Krstović, ale Yakubu tento pokus stihol pokryť. V 55. minúte sa popri prehustenej obrane odrazila lopta k Dimunovi, no ten priestor troch žrdí nenašiel. O minútu na to sme pykali, Jureškin si na ľavom krídle našiel priestor na center, v šestnástke aj našiel Moronga a keďže Davis loptu nezvládol odkopnúť, tak dorážal do prázdnej bránky - 1:2. O tri minúty sa Haša snažil nachytať vybehnutého Jedličku na hruškách. Vypálil z vlastnej polovice a náš gólman loptu vyboxoval až v poslednej chvíli. Po inkasovanom góle sme sa dostali do kŕču, cez prehustenú obranu sme sa presadzovali veľmi ťažko. Hra tak prebiehala v prevažnej miere medzi pokutovými územiami. V 81. minúte sa Schäfer dostal k nádejnej palebnej pozícii, na našu smolu však prestrelil. Snažili sme sa zakončovať počas celého zápasu pomaly z každého uhla, no väčšina striel išla mimo, napríklad aj pokus Balića v 84. minúte. V ďalšej minúte to už bola iná káva, keď Chorvát napálil loptu pod brvno, Yakubu však svoje mužstvo podržal. Definitívnu bodku stretnutia napísal Korrica v deväťdesiatej minúte, kedy sa pustil do šestnástky, našiel si tam strelecký priestor a zakončením do protipohybu nedal šancu nášmu gólmanovi - 1:3. To bolo pre tento zápas všetko, a tak sme zostali smutní.

Po druhej nečakanej prehre v rade sa prepadávame na 5. miesto. Nasleduje reprezentačná prestávka, počas ktorej sa musíme pripraviť na zvyšok sezóny. Späť na ligové trávniky sa vrátime o dva týždne, 20. novembra, kedy na našom štadióne o 15:00 privítame Senicu.

Antal Németh, DAC: „V prvom polčase sme mohli tento zápas vyhrať. Podarilo sa nám dostať do vedenia a mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. V tejto fáze sme už mohli badať znaky toho, že nie všetko fungovalo podľa našich predstáv. Bolo pár vecí, ktoré sme potrebovali vyriešiť. Niektoré situácie sme nevedeli ukontrolovať. Na konci polčasu sme preto inkasovali. Potom sme chceli niečo zmeniť, chceli sme hrať inak. Nič sme však z našej snahy nevideli. Vrátili sme sa do stavu, kde sme skončili proti Liptovskému Mikulášu. Zápas sa inak nemohol skončiť, iba našou prehrou.“
Juraj Jarábek, Sereď: „V prvom rade sa tešíme z víťazstva, ale chcel by som poďakovať fanúšikom Dunajskej Stredy, pretože stalo sa mi druhýkrát v živote, a to je za mnou dlhá kariéra, aby zatlieskali za výkon hosťujúcemu tímu. Prvýkrát to bolo v Trnave po víťazstve 5:0 so Zlatými Moravcami. To znamená len to, že chalani odviedli kus dobrej práce. Na čo sme sa pripravovali, to všetko sedelo. Proti Dunajskej Strede sme hrali na protiútoky, ktoré nám vychádzali. V 20. minúte sme mohli vyhrávať aj 2:0. Do vedenia sa však gólom Krstovića dostal náš súper. Do druhého polčasu sme vstúpili nebezpeční. Dostali sme sa do niekoľkých pekných brejkových akcii. V druhej polovici stretnutia sme si povedali, že chceme pokračovať v tom, ako sme hrali úvodné dejstvo. Potom sme využili brejkovú situáciu, dostali sme sa do vedenia 2:1, potom 3:1 a mohli sme pridať aj štvrtý a piaty gól. Za mňa sme vyhrali úplne zaslúžene.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Sereď kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠKF SEREĎ 1:3 (1:1)