Reportáž: DAC - Slovan 1:1 (0:0)

|
Zápas
| ne 12.9.2021, Milan Vrábeľ

Výborný zápas s trpkým koncom a s neuspokojivým ziskom bodu. Svedkami sme boli nadpriemerne kvalitného stretnutia, ktorému chýbala len víťazná bodka. Odvekého rivala a obhajcu titulu sme miestami prevýšili, mali sme viac šancí a o kúsok viac sme si pri debute troch hráčov a fenomenálnych fanúšikoch zaslúžili vyhrať. Záver v nás ale nechal pachuť...

Po víťaznom stretnutí proti Pohroniu a reprezentačnej prestávke nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Divković náš klub opustil a na lavičke sa ocitli Nicolaescu s Fábrym. Namiesto nich dostali trénerovu dôveru Andzouana, Sharani a premiéru v našich žlto-modrých farbách si odkrútil Lamkel Ze. Pred stretnutím sme boli svedkami zimomriavkovej hymny Nélküled a náš stredopoliar András Schäfer bol odmenený za najkrajší gól mesiacov júl/august. Gratulujeme! Zápas mal od úvodu veľké grády. V siedmej minúte sme aj šťastiu vďačili, že sme neprehrávali. Pauschek hľadal prihrávkou cez malé vápno unikajúceho Zmrhala, ktorému len krok chýbal k doklepnutiu lopty do prázdnej bránky. O dve minúty mal Lamkel Ze možnosť poslať gólový pas a na druhej strane pri rýchlej kontre skončilo Čavrićove zakončenie len tesne nad. Aktívnejší sme pokračovali my. V jedenástej minúte Lamkelovi chýbalo menšie doladenie mušky, kdežto Sharani po rohovom kope poslal loptu tesne nad. Aj o štyri minúty sme my boli bližšie ku gólu, po rohu Davisa si totiž takmer vsietil vlastný gól Pauschek. V 22. minúte sa Brunetti až príliš zahrával s osudom, Henty ho tak obral o loptu, no Jedlička tvrdé zakončenie z ostrého uhla dokázal pokryť. V 33. minúte dostal loptu do šestnástky Henty a aj keď sa od neho čakala prihrávka, tak z ostrého uhla vypálil na bránku a takmer nás aj zaskočil. O dve minúty Lamkel Ze vystrúhal parádny pas, no Ciganiks v nádejnej príležitosti nemieril presne. Nebezpeční sme boli aj v 37. minúte, v ktorej sa Andzouanovi po Davisovej finálke pokus len tesne nezmestil medzi tri žrde. V prvom polčase sme nepôsobili zlým dojmom a o niečo sme azda aj boli aktívnejší a nebezpečnejší, hostia zas mohli byť a aj boli nebezpeční vďaka ich značnej rýchlosti. Remíza bola spravodlivý rezultát.

Druhé dejstvo odštartovalo bez zmien na jednej i druhej strane. Aj druhú polovicu stretnutia sme začali vyššou aktivitou, ale napríklad aj fenomenálnou bubeníckou šou. Celkovo boli naši fanúšikovia fantastickí počas kompletného duelu. Prvá vážnejšia šanca v 2. polčase prišla v 56. minúte, kedy si Lamkel Ze pripravil streleckú príležitosť a aj tvrdo zakončil, bránku však minul asi o meter. O dve minúty si premiéru v našich farbách odkrútil Hahn, najlepší strelec maďarskej najvyššej súťaže za minulú sezónu, ktorý nahradil Ciganiksa. Hneď sa gólovo presadil, no nanešťastie gólu predchádzal tesný ofsajd. Hahn pálil v 62. minúte už bez postavenia mimo hry a zvnútra šestnástky, ale v gólovej pozícii nebol presný. O štyri minúty mal už šancu Lamkel Ze, výborný pas na neho poslal Andzouana a ešte lepšie si loptu prevzala naša nová akvizícia, len pri zakončení netrafila loptu podľa predstáv. Do necelých piatich minút na ihrisku mal Hahn aj tretiu šancu, centrom z ľavej strany ho našiel Davis, no v dobrej pozícii mu chýbala o kúsok presnejšia hlavička. Po našej ďalšej príležitosti Slovan založil rýchlu kontru s nebezpečnou strelou Rabiuho, ani tá však nebola presná. V 72. minúte sme sa dočkali absolútne zaslúženého gólu. Asistenciu si pripísal nováčik Lamkel Ze, no fantastickú strelu z vyše dvadsiatich metrov k bližšej žrdi mal Schäfer, súperov brankár sa nestihol presunúť - 1:0. Gólom sme sa až príliš nechali uniesť, o dve minúty sme Zmrhala nechali úplne voľného a ten zoči-voči Jedličkovi presne vedel, čo má robiť - 1:1. Na koňa sa dostali hostia, a Beskorovainyi si tak po priamom kope takmer vsietil vlastný gól hlavičkou, náš brankár ale našťastie zakončenie k žrdi vyrazil. V 90. minúte sme opäť boli blízko víťazného gólu, no Schäfer svoj štipľavý pokus poslal viac-menej do stredu, kde Chovan stihol zakročiť. Šialené veci sa začali diať v nadstavenom čase, kde po súboji Rabia s Hahnom v šestnástke náš hráč padol, bol tam kontakt, vyšetroval sa pomocou VARu vyše päť minút, no vytúženej - a dodajme, že aj zaslúženej - penalty sme sa nedočkali...

Po reprezentačnej prestávke sme sa vrátili s treťou remízou v ročníku, no s kvalitným výkonom, a tak netrpezlivo čakáme na ďalší duel, ktorý sa uskutoční budúcu sobotu 18. septembra o 18:00, kedy sa predstavíme v Ružomberku proti miestnej “Ruži”.

Hodnotenie trénerov
Antal Németh, DAC: „Vstup obom vyšiel, no možno Slovan mal zo začiatku o niečo viac šancí. Niektorí naši hráči akoby boli na začiatku nervóznejší, ale postupne sa ukľudnili, veci si sadli, zápas sa vyrovnal a vzápätí sme prebrali aj iniciatívu. Pre divákov to bol dobrý, pohľadný zápas. My sme boli o čosi bližšie k trom bodom. Chceli sme vyhrať a ľutujem, že to nevyšlo. Verím, že fanúšikovia napriek tomu odišli spokojní.“
Vladimír Weiss st., Slovan: „Myslím si, že nejako takto by mal vyzerať dobrý ligový zápas aj trávnik. Videli sme množstvo šancí na oboch stranách. Realizácia bola zaujímavá na našej aj domácej strane a miestami vynikali brankári. Jednalo sa o dobrý zápas, videli sme množstvo šancí, ktoré neboli využité. Domáci proti nám behali, boli iniciatívnejší a mali aj príležitosti, dali nádherný gól, ktorý sme im ale vrátili našim krásnym gólom a myslím si, že deľba bodov je spravodlivá. Som rád, že aj diváci nás prišli podporiť a ďakujem za korektný zápas. Na naše pomery to bol výborný duel. Vždy sú aj nedostatky, ale taký futbal sa páči.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Slovan kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:1 (0:0)