|
| ne 22.8.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Atraktívneho ofenzívneho stretnutia a skvelej kulisy sme sa dočkali, no trojbodového zápisu, žiaľ, nie. Hostia boli lepší v prvom polčase, kdežto my sme v druhom siahali na víťazstvo. To nám v nesmierne napätom závere nebolo dopriate. Za enormné odhodlanie však hráčov po stretnutí naši fantastickí fanúšikova odmenili potleskom.

Pri porovnaní s posledným ligovým stretnutím sme v našej základnej jedenástke boli svedkami až štyroch zmien. Pre zranenie chýbajú Schäfer, Balić s kapitánom Kružliakom a na lavičke sa ocitol Vera. Namiesto nich dnes nastúpili Brunetti, Njie a prvýkrát v základe sa v lige predstavili po zranení Blackman a po Gold Cupe Davis. Pred úvodným výkopom bol ocenený už náš bývalý ostrostrelec Ramirez za najkrajší gól minulej sezóny. Gratuláciu posielame až do Kyjeva, kde hrá za miestne Dynamo.

Napriek fantastickej podpore z tribún vstúpili do zápasu lepšie Trenčania. V šiestej minúte musel najprv Jedlička predviesť fantastický reflex po teči Azanga, kdežto dorážku Kadáka odvrátil zastupujúci Davis na bránkovej čiare. Príležitosť zo 14. minúty patrila tiež hosťom, od bránkovej čiary dostal do šestnástky pas Rahim, no na naše šťastie priestor troch žrdí nenašiel. Aj v ďalších minútkach sme sa ťažko dostávali na súperovu polovicu, ale na druhej strane sme Trenčanov okrem dvoch spomenutých akcií nikam nepúšťali. Prišla však 24. minúta, v ktorej sme za našu pasivitu pykali. Po nie ideálnom pase od Brunettiho bol odzbrojený Dimun, hostia sa dostali do prečíslenia, na konci ktorého bol Kadák so strelou do protipohybu Jedličku - 0:1. Až po góle sme zapli plyn, ukázali sme našu aktivitu, ktorá na začiatok priniesla dva rohového kopy Davisa. Aj keď sme sa ešte nedostali k nebezpečnému zakončeniu, tak sme videli, že si náš dnešný kapitán skvelo „naleštil“ kopačky. V 33. minúte už zahral priamy kop priamo na Beskorovainyiho hlavu, ktorý loptu nechytateľne umiestnil - 1:1. V závere polčasu vyskúšal šťastie na vyrovnanie Divković, ktorý loptu napálil z ostrého uhla a spoza šestnástky, nebol to zlý pokus z jeho strany, no pravú žrď aj napriek tomu minul. Do kabín sme tak zišli za nerozhodného výsledku, keď až po vedúcom góle hostí sme zvýšili aktivitu a dokázali sme si, že máme na tri body.

Druhé dejstvo začalo bez hráčskych zmien. Úvod druhej polovice stretnutia sme mali takmer ako z rozprávky. Ciganiks v 48. minúte našiel v šestnástke nabiehajúceho Nicolaescuho, ktorý takmer zlomil brvno, gól však nepadol! O šesť minút spoluhráč ideálne nabil Lavrinčíkovi, ktorý vyslal nesmierne štipľavý pokus mierne nad. Po góle a aj v 56. minúte posudzoval VAR naše údajné previnenie, ruku, no opäť sme zostali čistí. O tri minúty sa snažil Davis prekvapiť štandardkou zahranou po zemi na Divkovića, no nakoniec sme prekvapili seba. Gaži sa spolu s Azangom pustili do rýchlej kontry s prečíslením, na konci ktorej druhý menovaný prudký pas pred odkrytú bránu nedokázal skrotiť. Zápas sa prelieval zo strany na stranu. Po hodine hry sme zase hrozili my. Dimun dostal pred šestnástku pas od Divkovića, našiel si aj streleckú parketu, poslal loptu popod súperove nohy, no menej dôrazný pokus Kukučka skrotil. V 64. minúte sme sa pre zmenu báli my, Zubairu posunul loptu Rahim, ktorý len tesne minul našu ľavú žrď. O minútu zahrali hostia roh, ktorý sa nebezpečne odrážal v našej šestnástke, no našťastie my sme boli prví, ktorí sme sa lopty dotkli a poslali sme ju do bezpečia. V 75. minúte sme premárnili obrovskú príležitosť, Blackman parádne našiel novica na ihrisku Rymarenka, ktorý sa šikovne uvoľnil, no z gólovej pozície hlavičkoval nad. O tri minúty sme opäť hrozili my, Divković využil svoju výbornú mrštnosť, ňou si pripravil ideálnu palebnú pozíciu, ktorú aj využil do tvrdého zakončenia pod brvno, Kukučka však loptu zvládol vytlačiť na roh. Dlhší časový úsek pôsobili hostia značne vyčerpaní, a tak sme od nich boli svedkami nekonečného zdržovania. V 87. minúte napriek tomu zahrali roh, po ktorom sa lopta odrazila k Lavrinčíkovi, jeho nebezpečné zakončenie odhlavičkoval až Beskorovainyi. Napätie však vygradovalo v nadstavenom čase. Náš „expres Sharani“ pri nábehu nedokázal Kukučka zastaviť inak, len tvrdým sklzom na nášho útočníka. Videl zaslúženú červenú kartu a keďže hostia už mali všetky striedania minuté, tak sa do bránky postavil obranca Madu. V nervóznom závere sme však už túto presilovku nedokázali využiť.

Aj napriek podstatne zlepšenej hre v 2. polčase sme si pripísali len tretiu remízu v ročníku namiesto trojbodového zápisu. Prepadávame sa tak na 8. miesto. Stretnutie pred krásne zaplnenými tribúnami je však už minulosťou. Najbližšie cestujeme do Žiaru nad Hronom, kde si v nevšedný deň, v piatok 27. augusta o 20:00, zmeriame sily s miestnym Pohroním.

Antal Németh, DAC: „Súhlasím s kolegom. V prvom polčase bol lepší Trenčín. My sme sa dopustili množstva chýb, najmä, čo sa týka výstavby útoku. V ofenzíve sme zaostávali za očakávaniami. Cez prestávku som sa snažil pomôcť, aby nastalo zlepšenie a mali sme potom aj veľké šance na vyrovnanie. Druhý polčas už bol náš. Veľa chýb sme odstránili. V prvom rade nám pomohli fanúšikovia, ktorí nás v celom stretnutí podporovali. Priznám sa, že aj ich faktor som cez prestávku použil ako motivačný. Naozaj nám pomohli. Som rád aj za mentalitu, ktorú ukázali hráči. Napriek množstvu chýb bojovali, ukázali odhodlanie, aké som očakával.“
Peter Hlinka, Trenčín: „Videli sme zaujímavý zápas. V prvom polčase jasne dominovalo moje mužstvo. Okrem súperovej príležitosti na vyrovnanie v tomto dejstve DAC veľa neukázal. My sme mali niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme však nedoviedli do úspešného konca. Zápas sa na začiatku druhého polčasu otočil. Bola fáza, keď dominovala Dunajská Streda, no aj my sme ukázali lepšiu fázu. Druhý polčas bol fifty-fifty, čo sa týka nebezpečných situácii. Mužstvo, ktoré by skórovalo, by zrejme vyhralo. Diváci videli zaujímavý duel, v ktorom sa hralo hore-dole. Bolo to ofenzívne otvorené stretnutie, v ktorom je remíza zaslúžená.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trenčín kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 1:1 (1:1)