|
| ne 26.9.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Krajské derby sme prehrali krutým trojgólovým ortieľom, keď sme nedokázali zúročiť našu prevahu v držaní lopty. Rozhoduje sa v šestnástke a v nej mal dnes navrch Spartak, kdežto my sme sa cez trnavský obranný val nevedeli predrať. Prepadávame sa na 8. miesto, no zároveň ďakujeme našim skvelým fanúšikom, že nás dnes prišli podporiť v takom hojnom počte.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, v ktorom sme zdolali Ružomberok, nastali v našej základnej jedenástke až štyri zmeny a z toho dve nútené. Pre zranenie vypadli Njie s Brunettim a na lavičke sa zase ocitli Blackman s Hahnom. Namiesto nich dnes dostali trénerovu dôveru Fábry, Muhamedbegovic, Vera a Ciganiks. Vysporiadať sme sa museli aj so stále sa rozširujúcou listinou maródov. Zranení sú Kalmár, Kružliak, Balić, Moumou, Andzouana, Brunetti a Njie.

Nie, že od úvodného výkopu, ale už počas nástupu hráčov sa odštartovala famózna a nenapodobiteľná atmosféra, ktorá pokračovala aj po úvodnom hvizde. Sharani v tretej minúte po vyhranom bežeckom súboji s hosťujúcim brankárom nahral Schäferovi, ktorý však nestihol vystreliť do momentu, kým sa Takáč vrátil späť na svoju pozíciu. Od štvrtej minúty sme sa museli vyrovnať s veľmi rýchlo inkasovaným gólom. Lopta prepadla za obranu do ideálnej príležitosť pre Cabrala na zakončenie, chladnokrvne ju poslal k ľavej žrdi, kde náš gólman nemal nárok zakročiť - 0:1. Gól proti mimoriadne pevnej obrane nás chladil, naďalej sme však bojovali, čo to dalo. Mali sme ale čo robiť, aby sme sa dostali späť do zápasu. V pätnástej minúte bol hlavný rozhodca pozrieť údajnú Fábryho ruku v šestnástke, no usúdil, že sa penalta nemá kopať. Jedenástka sa posudzovala aj na našej strane v dvadsiatej minúte po páde Sharaniho. Smolák opäť usúdil, že sa z bieleho bodu kopať nebude. Našu druhú nádejnejšiu príležitosť mal Fábry v 26. minúte, pri jeho strele mu však chýbala vyššia presnosť aj razancia. V 33. minúte dostal Ciganiks dobrý pas na hranici pokutového územia, strela pod brvno nebola zlá, len škoda, že smerovala do stredu bránky, kde sa Takáč nenechal zaskočiť. V 42. minúte sa Spartak dostal do dvojgólového vedenia, Yusuf ušiel po ľavom krídle, nekrytý našiel Ristovskeho, ktorého si nepostrážil Muhamedbegovic, a tak bez problémov doklepol loptu - 0:2. V závere polčasu mal ešte Fábry možnosť znížiť, no jeho strela skončila tesne vedľa. Pre úvodný polčas, v ktorom sme síce mali prevahu na lopte, no súper bol nebezpečnejší, to bolo všetko.

Do druhej polovice stretnutia sme vstúpili so striedaním, keď namiesto Ciganiksa nastúpil Hahn. Prvú vážnejšiu gólovú príležitosť mali v druhom dejstve hráči Trnavy v 54. minúte. Jedlička najprv hasil Cabralovo zakončenie z pokutového územia a následne Ristovski na naše šťastie dorážal tesne vedľa. O dve minúty sme na druhej strane boli blízko ku góly my, Fábry našiel zo štandardky Beskorovainyiho hlavu a pri jeho umiestnenom pokuse mal Takáč čo robiť, aby loptu skrotil. V 60. minúte sa tréner Németh odhodlal k trojitému striedaniu a hneď sme ožili. Už o dve minúty Hahn parádne vypálil k ľavej žrdi, no výborný Takáčov zákrok ani v tomto prípade gól nepripustil. V ďalších minútach na jednej aj druhej strane zakončili Yusuf, respektíve Verlinden nepresne, no tvrdú ranu sme dostali až potom. V 66. minúte Beskorovainyi pri nesmierne riskantnom sklze nezastavil Cabralovi, ten tak s množstvom priestoru nahral Ristovski, čím bol Jedlička mimo hry a opäť už nebolo o čom - 0:3. V 83. minúte sme sa ešte po Davisovom rohu na bližšiu žrď snažili zakombinovať, no priestor pred nami bol príliš prehustený. Podstatne bližšie ku gólu bol v 85. minúte Hahn, nádejný pokus sa však medzi tri žrde tesne nezmestil. Definitívne sme sa tak v krajskom derby museli zmieriť s tvrdým trojgólovým ortieľom.

Tretia prehra v ročníku nás odsúva na nelichotivé 8. miesto. Ešte raz však ďakujeme za podporu od našich skvelých fanúšikov. Aj po krajskom derby zostávame na našom domácom štadióne, kde najbližší v piatok 1. októbra o 17:00 privítame Zlaté Moravce.

Antal Németh, DAC: „Po tomto náročnom zápase a výsledku 0:3 sa nedá ísť do analýzy taktických a herných elementov v tomto stretnutí. Je veľmi ťažké hodnotiť zápas, výsledok totiž hovorí za všetko a nám nezostáva nič iné, len sa ospravedlniť fanúšikom a začať sa pripravovať na piatkový duel.“
Michal Gašparík, Trnava: „My sme dnes chceli hrať z organizovanej obrany s rýchlym prechodom do ofenzívy. K tomu nám výrazne dopomohol rýchly prvý gól. Zápas sa potom vyvíjal podľa našich plánov. Chalani podali veľmi dobrý, behavý výkon. Počas celého zápasu sme boli organizovaní. Neskôr, keď súper už musel otvoriť, tak prišli ďalšie góly, s ktorými sme definitívne rozhodli. Máme za sebou veľmi dobrý výsledok, ktorý si vážime a sme spokojní.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC SPARTAK TRNAVA 0:3 (0:2)