Reportáž: DAC - Zlaté Moravce 2:0 (0:0)

|
| so 13.3.2021, Milan Vrábeľ

Vytúžené tri body zostali zaslúžene doma napriek tomu, že až príliš dlllllho sa črtala bezgólová remíza. V stretnutí, v ktorom dominovali pozorné obranné valy, sme mali prevahu, ale až do 74. minúty sa nám nedarilo nájsť úspešný recept na súpera. O všetko sa však postaral kapitán Kalmár dychvyrážajúcim zakončením a bodku na i dal Ramirez. Nadstavbu o titul tak začíname na výbornú.

Po derby so Slovanom nastala v našej základnej jedenástke jediná zmena. Vrátil sa do nej definitívne uzdravený Davis, a tréner Storck tak na lavičku posadil Beskorovainyiho. Divkovič nastúpil na jubilejný stý ligový zápas v žlto-modrých farbách, a za to bol odmenený dresom s číslom 100. Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspešných zápolený v našich farbách! Oba tímy začali aktívne, snažili sa čo najskôr ujať vedenia, no na nádejnejšie príležitosti sme si dlhšie museli počkať. Prvá zaujímavejšia šanca sa črtala v osemnástej minúte, kedy sa Ramirez po kolmici uvoľnil po pravej strane šestnástky, poslal loptu pred bránku, no Kalmár tam bol až príliš krytý. O dve minúty zahral Ďubek rohový kop pred šestnástku na zabudnutého Pintéra, no ten z voleja nebol presný. Vo vyrovnanom polčase sme mali o niečo viac z hry my, no po pol hodine sme stále hľadali prekvapivý moment na prekonanie obrany ViOnu. V 35. minúte Čonka po nabití tvrdo vypálil, no Müller sa v hodine dvanástej obetavo hodil do jeho strely. V štyridsiatej minúte Ramirez napriahol tesne za pokutovým územím, jeho pokus letiaci k pravej žrdi bol nebezpečný, no Chovan ho dobrým zákrokom vytesnil. Polčas, ktorý sa odohral v prevažnej miere medzi šestnástky, sa skončil spravodlivou bezgólovou remízou.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na ihrisku, no s ešte výraznejšou prevahou na našej strane. Aj druhá polovica stretnutia odštartovala medzi šestnástkami, no v 58. minúte sme sa už postarali o rozruch pred súperovou bránkou. Zahrali sme rohový kop, z ktorého sme súpera ešte neohrozili, no v pokračujúcom útoku dostal výbornú loptu na hlavu Ramirez, neskrotil ju však dostatočne. O štyri minúty prijal nikým nekrytý Čonka pas do šestnástky, no v gólovej pozícii mu lopta na nohu rozhodne nesadla. V 68. minúte z ostrého uhla vypálil Balić, no na gól nemohol pomýšľať. Držali sme dlho loptu, no zo stredu, zľava, sprava, odnikiaľ sme sa nevedeli predrať cez zhustenú obranu. Prišla až 74. minúta, kedy si Balić šikovne vymenil loptu so Schäferom, aby finálny pas poslal Kalmárovi. Náš kapitán sa spoza šestnástky trafil grandiózne, neuveriteľný pokus doplachtil k vzdialenejšej žrdi, pri ktorej nemal Chovan absolútne žiadnu šancu - 1:0. Takto sa bojuje o kráľa strelcov. V 87. minúte sme mohli definitívne rozhodnúť, odrazený pokus zakončil Balić do protipohybu Chovana, no gólman loptu predsa len zachytil. Rozhodujúci zásah však prišiel o dve minúty, Davis poslal z ľavého krídla chirurgicky presný pas na Ramirezovu hlavu a na jeho koncovku do protipohybu už brankár ViOnu nemohol zareagovať - 2:0. Nebola to prechádza „ružovou záhradou“, no tri body zaslúžene zostávajú doma.

Štrnáste víťazstvo v ročníku pre nás v prvom rade znamená, že Žilinu a Trnavu si naďalej držíme v dostatočnej vzdialenosti. Nadstavba o titul nám ponúka 2. kolo o týždeň v nedeľu 21. marca o 16:00, kedy vycestujeme do Trnavy na krajské derby so Spartakom.

Bernd Storck, DAC: „Gratulujem môjmu tímu, že uspel v tomto náročnom zápase proti dobre organizovanom súperovi. Bolo veľmi ťažké dostať sa cez jeho defenzívu. Bol veľmi stiahnutý, v línii bránili až piati. Cez prestávku som prízvukoval svojim hráčom, aby zostali trpezliví, a tak sa aj dostávali bližšie a bližšie k bránke. Hlavne, keď sa súper ešte viac stiahol. Prišiel aj krásny gól Kalmára, ktorý sa skvele trafil a potom aj definitíva po krásnom centri od Davisa a hlavičke Ramireza. Dôležité je, že sme súperovi nenechali priestor na protiútoky. Oveľa lepšie sme bránili Zlaté Moravce ako v decembrovom zápase, ktorý sme prehrali 1:3. Keď mal súper loptu, tak sme boli lepšie organizovaní. Tri body nám po Slovane padli skutočne dobre. Pomôžu nám v ďalšom pokračovaní súťaže. Odteraz sa sústreďujeme na Trnavu.“
Ľuboš Benkovský, Zlaté Moravce: „Snažili sme sa hrať v strede a čo najviac organizovane. Boli aj úseky, kde sme vďaka tomu získavali lopty a potom sme hľadali v protiútoku voľné priestory, ktoré sa otvárali. Súper nám však častokrát okamžite odoberal lopty, a tak sme to nemali veľmi ľahké. Napriek tomu sme si vytvorili jednu dve príležitosti. Je veľmi náročné bodovať s kvalitným súperom, ktorý toľko drží loptu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Zlaté Moravce kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC VION ZLATÉ MORAVCE - VRÁBLE 2:0 (0:0)