Reportáž: DAC - Zlaté Moravce 4:2 (2:0)

|
| pi 1.10.2021, Milan Vrábeľ, foto: Lelkes Ernő
'

Tri body zostávajú doma. Do reprezentačnej prestávky ideme opäť s víťazstvom, čo je pre nás nesmierne dôležitý moment. Pozitívne je, že výhru dvojgólovým rozdielom sme si po jasnej prevahe zaslúžili. Zaručene nám dodá potrebné sebavedomie. Ďakujeme fanúšikom, že aj napriek nezdarom zostali naďalej pri mužstve.

Po prehre so Spartakom nastali v našom kádri výraznejšie zmeny. Tréner Németh vymenil až päť hráčov. Mimo základnej jedenástky sa ocitli Vera, Beskorovainyi, Ciganiks, Fábry aj Sharani. Namiesto nich dnes dostali dôveru Blackman, Malý, Andzouana, Krstović a Hahn. Naďalej nás zároveň trápila širšia maródka.

Zmeny v kádri priniesli svoje ovocie. Začali sme totiž najlepšie ako sme mohli, gólom. V piatej minúte Hahn šikovnou pätičkou v šestnástke nahral loptu Krstovićovi, jeho umiestnenú strelu k ľavej žrdi ešte Lukáč vyrazil, no na Hahnovu dorážku nemal nárok - 1:0. O štyri minúty sme potvrdili rozprávkový štart do stretnutia, Krstovićova strela z ostrého uhla sa odrazila ku Hahnovi, ten ju nahral výborne postavenému Andzouanovi a nebolo o čom - 2:0. Už v trinástej minúte mohol Lamkel Zé zvýšiť na trojgólový rozdiel, v pokutovom území sa najprv po technickej paráde pohral s Mondekom, no jeho strelu z ostrého uhla Lukáč pokryl. Hostia nás prvýkrát výraznejšie ohrozili v 26. minúte, kedy sme najprv Yilmazov štipľavý pokus zablokovali v poslednej chvíli, aby pri dorážke ukázal výborne vybehnutie Jedlička. O dve minúty sme už mali šancu na ďalší gól, pri výbornej akcii Krstović vysunul Andzouanu na ľavú žrď, ten z prvej nahral k druhej časti bránky a tam Blackman v obrovskej gólovej príležitosti zakončil po zemi. Dal tak šancu Lukáčovi na výborný zákrok a gólman hostí ju využil. V 33. minúte dostal Gamboš prihrávku tesne pred šestnástku, no tiesnenému sa pokus medzi tri žrde nezmestil. O päť minút našu útočnú akciu založil Jedlička výborným pasom na Blackmana, náš pravý obranca si našiel aj streleckú pozíciu, no a s jeho štipľavým pokusom mal Lukáč nemalé problémy. V nadstavenom čase nám na nervy zabrnkal Yilmaz tečom tesne pred Jedličkom, dostatočne však nedokázal zmeniť smer lopty, a tak sme do kabíny išli za zaslúženého dvojgólového vedenia.

Druhý polčas začal bez zmien na ihrisku. Tak ako sme výborne začali prvú polovicu stretnutia, tak zle sme odštartovali druhú. V 51. minúte poslal Malý nešťastným odkopom loptu rovno na Ďubekove kopačky, ten ju výborne umiestnil asi z dvadsiatich metrov k ľavej žrdi a keďže pálil spoza našich obrancov, tak Jedlička nemal šancu zareagovať - 2:1. O tri minúty sme dosmútili, k strele sa dostal Krstović, jeho menej razantný pokus tečoval Mondek a Lukáč tak nemal nárok - 3:1. V 56. minúte sa do Davisovho centra vrhli hneď dvaja naši hráči, no kúsok im predsa len chýbal k dorážke. O štyri minúty sa novic na ihrisku Ciganiks mohol postarať o ďalší gól. Jeho center totiž ľahučko tečoval hlavou Lamkel Zé a gólman hostí loptu len tak-tak vyrazil robinzonádou. V 62. minúte už Lukáč po obrovskej chybe Zlatých Moraviec gólu nezabránil. Najprv nahral loptu Gambošovi, ktorého menej razantnú spätnú prihrávku odhadol Hahn, stihol zablokovať Lukáčov výkop, a tak už bolo definitívne rozhodnuté - 4:1. V 74. minúte sa Yilmaz snažil prekvapiť Jedličku, od pravého krídla si nabehol do šestnástky, našiel streleckú pozíciu, nepríjemne zakončil k pravej žrdi, kde sa už ale Jedlička nenechal zaskočiť. V ďalších minútach sme nesmierne búšili do súpera, do šestnástky letel jeden center za druhým a uchytil sa až dlhý nákop na Malého zo 77. minúty. Náš odchovanec od vzdialenejšej žrdi hlavičkoval do protismeru a gólu zabránil až zastupujúci Čögley. V závere stretnutia, v ktorom sme sa bavili futbalom a napriek trojgólovému vedeniu sme neprestajne búšili do súpera. Sharani v 87. minúte pozval obrancu súpera na poriadny „kolotoč“. Po ňom nacentroval loptu na Szendreiovu hlavu, ktorý ale bol v príliš náročnej pozícii na gólovú koncovku. V závere stretnutia sa súper predsa len postaral o miernu pachuť z víťazstva. V nadstavenom čase totiž Fábry, pri snahe poslať malú domov, nahral loptu pred bránku Čögleyovi a ten ponúknutú príležitosť zúročil - 4:2. To bolo pre piatkové stretnutie všetko, tri body zostali doma.

Predohrávka 10. kola priniesla naše štvrté víťazstvo v ročníku, ktoré nás vynieslo na predbežnú 3. priečku. Do reprezentačne prestávky ideme rovnako s výhrou ako tomu bolo v septembri. Ešte lepšie je, že ideme po viacgólovom rozdiele a takmer celozápasovej prevahe. Po pauze sa vidíme v sobotu 16. októbra, kedy zavítame do Žiliny na zápas proti miestnym “šošonom”.

Antal Németh, DAC: „Dva rýchle góly, ktoré sme dali v úvode, padli vo veľmi dobrom čase a nám veľmi pomohli. Zápas mal pre nás hneď iný priebeh, keď sme po dvoch pekných situáciách, po dvoch pekných akciách, dali dva góly. Potom sme spravili niekoľko chýb a súperovi sa aj podarilo znížiť. Veľmi rýchlo sme však zareagovali tretím streleným gólom. Vrátili sme sa do zápasu, postupne sme mali veľa ďalších gólových šancí, ktoré sme ale presným zásahom nezakončili. Pre divákov to však bol dobrý zápas. Mali sa na čo pozerať. V tejto situácii ma teší, že sme vyhrali.“
Ľuboš Benkovský, Zlaté Moravce: „Zápas otvorili dva súperove góly po dvoch prehraných súbojoch. Brankár síce chytil jednu strelu, no po odrazenej lopte a dorážke sme inkasovali aj druhýkrát. Stretnutie bolo potom otvorenejšie z našej strany, mali sme motiváciu na ďalšie góly. Nejaké šance sme si aj vytvorili, na začiatku druhého polčasu sa nám zápas podarilo skorigovať. Chceli sme hrať ofenzívnejšie a vďaka tomu sme aj znížili. Keď sme sa však nadychovali, tak sme dostali tretí aj štvrtý gól. Potom sa už veľmi ťažko otáča zápas proti tak silnému súperovi.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Zlaté Moravce kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC VION ZLATÉ MORAVCE VRÁBLE 4:2 (2:0)
Fortuna liga, 10. kolo, 1.10.2021, 17.00 h
Góly: 5. Hahn 1:0, 9. Andzouana 2:0, 51. Ďubek 2:1, 54. Krstović 3:1, 62. Hahn 4:1, 90+3 Čögley 4:2
Rozhodovali: Ziemba - Štrbo, Vitko, 4017 divákov
DAC: Jedlička - Blackman, Malý, Muhamedbegovic, Davis (K) - Andzouana (59. Ciganiks), Dimun (69. Nebyla), Schäfer, Lamkel Zé (82. Fábry) - Krstović (59. Sharani), Hahn (69. Szendrei)
Zlaté Moravce: Lukáč - Mondek, Chren, Tóth (63. Švec), Čonka - Čögley (K), Gamboš - Kolesár, Ďubek, Kyziridis - Yilmaz

Držanie lopty: 56% - 44%
Priame kopy: 11:16
Strely: na bránu 12:6, mimo 9:11