Reportáž: Košice - DAC 1904 0:3 (0:2)

|
Zápas
| pi 3.11.2023, Milan Vrábeľ

Historické víťazstvo v metropole východu! V nej sme nastúpili proti viacerým košickým klubom, ale ligový zápas sme v druhom najväčšom meste na Slovensku vyhrali premiérovo. Aj s 95 našimi fantastickými fanúšikmi sme dnes ťažili z ohromnej efektivity. Nedali sme sa zaskočiť ani zvýšenou aktivitou súpera v druhom polčase, a tak zaslúžene berieme domov všetky 3 body.

Po víťazstve proti Michalovciam nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Na lavičke začínali Káčer s Pintom a namiesto nich dnes nastúpili Romero s Gruszkowskim. Po úvodnej oťukávačke Andzouana z ľavého krídla nacentroval loptu priamo na Goureho hlavu. Náš útočník nebol v ľahkej pozícii, no napriek tomu výborne umiestnil loptu presne k pravej žrdi, čím aj vďaka klzkému trávniku zaskočil Putnockého – 0:1. Domáci o päť minút reagovali nebezpečne zahraným rohom, po ktorom hrozil Fabiš, no z päťky sme loptu úspešne odvrátili. V 16. minúte sme sa vďaka senzačnej efektivite dostali už do dvojgólového vedenia. Trusa tentokrát z pravého krídla nacentroval loptu na vzdialenejšiu žrď, kde si na ňu výborne nabehol Andzouana a pri zakončení sa nepomýlil – 0:2. Ďalšie minúty už prebiehali prevažne medzi šestnástkami. Ani jeden tím nebol prehnane stiahnutý, ale obe defenzívy si svedomito plnili svoje úlohy. Loptu na kopačkách a podstatne väčší záujem o hru sme však preukazovali my. V nadstavenom čase prvého polčasu Čermák z rohu naservíroval loptu na Trusovu hlavu, ten ju predĺžil, no Dimun už bol pri snahe doraziť ju prikrátky. To bolo pre prvý polčas všetko. Pri maximálnej efektivite sme ho vyhrali. Boli sme však aj aktívnejší a súpera sme k ničomu nepustili.

Do druhej polovice stretnutia sme sa pustili bez zmeny na jednej, či druhej strane. Prvý v nej pohrozil Andzouana v 48. minúte, ale Putnocký sa nenechal nachytať. Následne Košičania pritlačili. V druhom polčase boli aktívnejší. Cítili, že ešte niečo môžu spraviť s výsledkom. V 54. minúte nás vystrašil Golikov, ktorý ale hlavičkoval tesne nad. Domáci boli blízko ku kontaktnému gólu po hodine hry. Postranný rozhodca však odmával tesný ofsajd a ten následne potvrdil aj VAR. Pozor sme si museli dať aj v 65. minúte. Medvedov priamy kop z nádejnej pozície Popović vyrazil len pred seba, no našťastie sa nenašiel hráč, ktorý by loptu dorazil. Po dlhšej dobe sme pohrozili v osemdesiatej minúte, kedy Gruszkowski nacentroval loptu priamo na Goureho hlavu. Ten bol v šestnástke osamotený, no v ťažšej pozícii nedokázal umiestniť loptu. O štyri minúty Čermák zahral roh, po ktorom lopta nebezpečne presvišťala pokutovým územím a azda trom hráčom chýbal len kúsok k dorážke. V 85. minúte sme definitívne rozhodli o našom triumfe! Hovorí sa, že keď nevieš, čo s loptou, tak vystrel. Teraz to v prípade Andzouanu platilo šesťnásobne. Nachádzal sa v pozícii, v ktorej sa góly skutočne nedávajú, no nenašiel spoluhráča na konštruktívnu prihrávku, loptu tak vyslal na bránku a tá parádne zapadla do vzdialenejšieho horného rohu – 0:3. Víťazstvo bolo jasne v našich rukách, v závere sme nedovolili domácim ani trochu pokaziť nám ho a vďaka tomu nás čaká príjemná cesta domov.

Po siedmom víťazstve v ročníku sa po predohrávke dostávame na 4. miesto. Spolu s pohárom sme zároveň zaknihovali tretiu výhru v rade a druhú na východe Slovenska. O to radšej sa na druhú časť republiky vrátime už v utorok, keďže nás 7. novembra o 13:00 čaká v Spišskej Novej Vsi osemfinále Slovnaft Cupu. V Niké lige zase budúci týždeň v sobotu v našej MOL Aréne privítame Ružomberok.

Hodnotenie trénerov
Adrian Guľa, DAC: „Naše veľmi cenné víťazstvo sa zrodilo po kvalitnom výkone. V celom prvom polčase sme boli dominantní, kým v druhom mužstvo na určitý čas stratilo iskru a to bolo cítiť hlavne okolo 60. minúty, kedy jednu dôležitú situáciu musel riešiť aj VAR. V tom čase sme vedeli, že treba zasiahnuť a striedania nám pomohli. Definitívne rozhodol krásny gól Andzouanu, pre domácich je to možno krutý výsledok. Pre nás je výsledok nesmierne cenný, zrodil sa po kvalitnej podpore fanúšikov.“
Ján Kozák ml., Košice: „Máme svoje problémy. Tri dni sme pracovali na organizácii, lebo inkasujeme veľa zbytočných gólov. Napriek tomu sme hneď v 5. minúte dostali gól po hlavičke z dvanástich metrov. Také strely musí brankár chytať. Potom prišla pekná akcia pred druhým gólom, ale vieme ako hrá Dunajská Streda, a tak sme ju mohli v troch, štyroch situáciách prerušiť. Súper po góle ožil, bol sebavedomejší, v prvom polčase bol lepší. V druhom sme však pridali my, čo sa väčšinou deje pri takom stave. Boli tam nejaké náznaky, na ktorých môžeme stavať. Budeme pracovať na tom, aby sme zlomové momenty lepšie riešili. Mohli sme dať gól na 2:1, tým ožiť, no nestalo sa. Následne sme inkasovali tretíkrát, kde mala Dunajská Streda aj šťastie na vietor. DAC vyhral zaslúžene, k čomu gratulujem. Verím, že sa budeme zlepšovať a odvrátime od seba aj smolu, musíme na tom pracovať.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Košice - DAC kliknite SEM!!!

FC KOŠICE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:3 (0:2)