Reportáž: Michalovce - DAC 1904 0:0

|
| so 29.7.2023, Milan Vrábeľ

Remíza na úvod ligovej sezóny. Nesmierne sme túžili odplatiť vypadnutie z Európskej konferenčnej ligy víťazstvom na Zemplíne, ale napriek obrovskej prevahe na ihrisku si domov berieme len jeden bod. Loptu sme mali v moci až v 76-percentách, ale proti súperovi stiahnutému v úplnom bloku to nestačilo na vytúžený zásah.

Oproti poslednému stretnutiu, ktoré sme odohrali v gruzínskom Gori, spravil náš tréner štyri zmeny v základnej zostave. Mimo nej sa ocitli Kaša, Pinto, Ramadan aj Kalmár a namiesto nich dostali dôveru Brunetti, Mendez, Vitális a Gavrić. Od úvodného hvizdu sme aktivitou hýrili my a k prvej vážnejšej šanci sme sa dostali v 8. minúte. Mendezov center nedokázal odpratať do bezpečia Bednár, a tak sa vo veľkej príležitosti objavil Trusa. Száraz v bránke bol dostatočne pozorný. O tri minúty už zakončoval autor predošlého kvalitného centra Mendez, ale domáceho gólmana ani on neprekvapil. Následne sa po peknej individuálnej akcii dostal k strele Gavrić, jeho prízemný pokus však Száraz pokryl. Naďalej sme „tvrdili muziku“, a tak v devätnástej minúte zakončil z vnútra šestnástky Krstović. Jeho pokus po jemnom teči len tesne minul pravú žrď. Ukázali sa aj domáci, ale po rohu z 23. minúty a Vaškovej hlavičke sa Petráš nezapotil. V 28. minúte zahral Gavrić rohový kop na vysoko skáčuceho Risvanisa. Chýbalo málo, ale k zakončeniu sa nakoniec predsa len nedostal. Prvýkrát v zápase a hneď poriadne pohrozili Michalovce v 38. minúte. Marcin dokázal nacentrovať na Žofčákovu hlavu a na našu radosť domáci kapitán z výbornej pozície mieril len do pripravených rukavíc Petráša. V prvom polčase sme boli lepší až na jeden malý úsek Michaloviec v závere. Bezgólová remíza tak bola podstatne vyhovujúcejší stav pre domácich.

Druhý polčas sa začal s jednou zmenou a bohužiaľ sa jednalo o nútené striedanie. Risvanis skončil pre zranenie a na jeho mieste nastúpil Csinger, pre ktorého sa jednalo o premiéru v našom drese. Aj v druhej polovici stretnutia sme pokračovali v našej aktivite. Trusa v 52. minúte našiel z pravého krídla Gavrića, ktorý z vnútra šestnástky z dobrej pozície prestrelil. Súper aj v druhom polčase zostal nesmierne stiahnutý. Mali sme tak jasnú dominanciu na lopte, ale s presadením sa vo finálnej fáze to už išlo podstatne horšie. Zaujímavejšia situácia nastala až v 71. minúte, kedy Krstovićova strela spoza šestnástky bola vytlačená na roh a následne Ramadanov pokus bol zablokovaný. O sedem minút sa Gavrić dostal k lopte po strele Krstovića, ale v dobrej pozícii nemieril presne. V 84. minúte už bol Krstović neskutočne blízku ku gólu. Loptu dostal do šestnástky, kde tvrdo vypálil, no mierne vychýlená muška sa postarala o strelu nad. V 90. minúte sa Ramadan šikovne uvoľnil popri Steinhübelovi, dostal sa aj k dobrej strele, ale asi o meter minul priestor troch žrdí. V štvrtej nadstavenej minúte to vyskúšal aj Mendez, ale prácu Szárazovi nenarobil strelou vedľa. Gól si však vyslovene pýtala akcia z piatej nadstavenej minúty. Kalmár nesmierne štipľavým pokusom opečiatkoval ľavú žrď, lopta sa odrazila do brankára a následne neuveriteľne skončila mimo ihriska. Keďže sme nepremenili ani poslednú šancu, tak sme sa museli začať zmierovať s remízou.

Do nového ročníka sme proti Michalovciam vstúpili deľbou bodov, čo nás neteší, a čaká nás tak náročná cesta do Dunajskej Stredy. Po premiérovom kole Niké ligy nás najbližšie čaká prvý ligový domáci zápas v sezóne, v ktorom 5. augusta o 18:00 privítame nováčika z Košíc.

Adrian Guľa, DAC: „Remíza je pre nás málo. Naše ambície sú vyššie. Napriek optickej aj hernej prevahe sme pri bránení súpera nemali veľa šancí, ale prišli. Bol však cítiť tieň z pohárového zápasu, a to musíme okamžite vyriešiť. Domáci poctivo bránili a z tých možností, čo sme mali, tak očakávam, že budeme produktívnejší. Chýbajúca ľahkosť a kľud vo finálnej fáze nás stáli víťazstvo. Preto máme len remízu, čo je málo pre nás aj pre fanúšikov. Ďakujem však za ich podporu, pri mužstve boli od prvej do poslednej minúty. Veríme, že vytrvalosťou finálnu fázu zlomíme. Najbližšie nastúpiem doma proti Košiciam a tam potrebujeme ísť za víťazstvom. Gratulujem domácim k obetavému výkonu.“
Marek Petruš, Michalovce: „Vážime si dnešný bod, pretože sme hrali proti veľmi silnému súperovi. Vedeli sme, že budeme skoro celý čas na vlastnej polovici ihriska. Smerom dopredu nám nevyšli niektoré veci, ktoré sme si plánovali. Na druhej strane nás teší defenzíva mužstva, každý išiel v obetavosti na hranicu svojich možností. Dnes si musíme bod veľmi vážiť, lebo súper bol fakt kvalitný a náš káder ešte nie je úplne kompletný. Do zápasu sme šli s hráčmi, s ktorými sa nám nedarili urobiť výsledky v prípravných zápasoch. Som spokojný a ďakujem chlapcom za obetavý výkon.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Michalovce - DAC kliknite SEM!!!

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0