Reportáž: Partizan - DAC 1:0 (1:0)

|
| št 22.7.2021, Milan Vrábeľ
'

Pred odvetou je postup naďalej blízko. To je rozhodne najdôležitejšie konštatovanie po zápase. Môžeme byť však radi. Súper najmä v 1. polčase, kým sme si zvykali na tempo o obrovský pressing, dominoval, množstvo šancí však premrhal a excelentný výkon podal náš brankár Jedlička. Prehrali sme tak „len“ o gól a do odvety ideme s jasným cieľom. Postúpiť na úkor favorita!

Tréner Németh do zápasu nasadil totožnú zostavu, aká nastúpila do generálky proti Újpestu. Oproti poslednému súťažnému duelu nastalo v našej základnej jedenástke až päť zmien. Už v 2. minúte mal obrovskú šancu na skórovanie Pantić, keď naši hráči nezachytili prenikajúcu loptu do šestnástky, Jedlička však previedol ohromný zákrok. Horúco bolo pred našou svätyňou aj o dve minúty, po rohu vznikla v pokutovom území skrumáž, na konci ktorej Vujačić „nožničkami“ mieril, našťastie, len nad. V 7. minúte sme sa osmelili aj my, tesne pred pokutovým územím Divković nabil loptu Schäferovi a aj keď bola jeho strela menej presná, pokojne sa táto akcia mohla skončiť aj gólom. Cenným zákrokom sa Jedlička prezentoval aj v dvanástej minúte, Gomes dostal pred našou bránkou priveľa priestoru, vďaka tomu si pripravil loptu na tvrdý pokus, ktorý však naša „jednička“ bleskurýchlo lapala. Stále nekončiaci tlak sme v 19. minúte už neustáli, Pantić prenikol po ľavom krídle, našiel úplne voľného Markovića, ktorý s dostatkom priestoru umiestnil technický pokus presne do ľavého dolného rohu - 1:0. Húževnatí Srbi sa ani po góle neuspokojili, mali sme čo robiť, aby sme odrážali ich vysoký pressing. V 30. minúte zahral Jović v poradí už niekoľkú nebezpečnú štandardku, na vzdialenejšej žrdi sme si nepokryli Gomesa, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. V závere sme po vhadzovaní darovali šancu Jojićovi na gól do šatne, no na našu radosť nebol dôrazný, a tak sme boli radi, že po polčase sme ešte hrateľne prehrávali iba o gól, aj keď súper mal akcie aj na ďalšie kúsky.

Do druhého dejstva nastúpili oba celky bez zmeny. Prvou nebezpečnou akciou druhej polovice stretnutia sa prezentoval súper. V 51. minúte si Jović nabehol do našej šestnástky, no bol v miernom uhle, a tak promptne na neho vybehol Jedlička a ešte lepšie sa hodil pod jeho nohy, lopta sa tak dostala ešte na kopačky Pantićovi, a preto skvelý zákrok zopakoval. Aj v druhom polčase pokračovali domáci v tlaku. Mali sme čo robiť, aby sme ustáli šance Gomesa, Uroševića a ďalších, ktoré prebehli ešte do hodiny hry. V 61. minúte Moumouho vystriedal Ciganiks, ktorý tak v našich farbách nastúpil premiérovo. Už o tri minúty po výbornej práci Schäfera poslal práve Ciganiks šikovný center do šestnástky, no lopta k adresátovi nedoplachtila. Po striedaniach sme predviedli z našej strany najlepšiu pasáž, ktorá vyústila do prvého rohu v 70. minúte, no ten sme nevyužili. O dve minúty už hrozili domáci. Umiestnený Natchov pokus však Jedlička fantasticky vychytal a zahanbiť sa nenechal ani pri Gomesovej dorážke. Po našich dvojitých striedaniach sme boli v oboch prípadoch aktívnejší, v 79. minúte sa napríklad novic Nicolaescu dostal k streleckému pokusu, no z nádejnej pozície vypálil nepresne. V 88. minúte sme zahrali veľmi zaujímavú kontru, keď svoje kvality ukázali Nebyla, Sharani aj Schäfer, no tento útočný trojzáprah domáci predsa len zastavili. Druhý polčas bol z našej strane podstatne lepší, no výhra súpera je napriek tomu zaslúžená.

Sezóna 2021/22 napísala svoje prvé slová a vety, a to v nesmierne ostrom štarte proti srbskému veľkoklubu. Cez víkend nás však už v rýchlom slede čaká premiéra aj vo Fortuna lige, kde sa opäť predstavíme ďaleko od našej pôdy. V nedeľu 25. júla o 17:00 totiž na ďalekom východe preveríme Michalovce. Odveta EKL na našom ihrisku prebehne zase o týždeň vo štvrtok.

Antal Németh, DAC: „Už v úvode stretnutia sme spravili chyby, ktorými sme sebavedomému súperovi dali ešte viac sebavedomia. Vytvoril si aj nejaké šance, no našťastie sme pri väčšine ukázali, že naše srdce je na správnom mieste. Aj napriek tomu sme dostali gól, no naďalej sme zostali stabilní. Do druhého polčasu sme nešli len s tým, že chceme výsledok len udržať, ale chceme so zápasom ešte niečo spraviť. Dostali sme sa aj do šancí na gól, no nevyšlo nám to. Urobili sme však menej chýb a pre diváka to bola zrejme menej zaujímavá fáza. Teší ma, že hráči ukázali snahu vyrovnať. V závere sme boli odvážni, hráči dali najavo, že s výsledkom 1:0 nie sú spokojní.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Partizan - DAC kliknite SEM!!!

FK PARTIZAN BELEHRAD - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (1:0)