|
| st 7.4.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Sneh, vietor, slnko, dážď! Zápas prebiehal pri absolútne šialených podmienkach, pri ktorých sa vystriedali azda všetky neduhy počasia. Podstatnejšie však bolo, že sme ho zvládli doviesť do víťazného konca, a to po prevahe na ihrisku a väčšom nebezpečenstve v pokutovom území. Postupom do štvrťfinále sme sa zároveň ideálne naladili na odvekého rivala - Slovan.

Oproti ligovému stretnutiu nastalo v našej základnej jedenástke päť zmien. Možnosť oddýchnuť si dostali Blackman, Müller, Christie-Davies, Andzouana a Ramirez. Namiesto nich dnes dostali možnosť prebojovať sa do základnej zostavy Beskorovainy, Moumou, Divković, Taiwo a Friede. Obom súperom záležalo na pozitívnom výsledku, a to bolo podľa predpokladov vidieť od začiatku stretnutia. Za snehovej fujavice sa hral opatrný futbal, pri ktorom ani jeden celok nechcel spraviť prvú chybu. Skutočne nebezpečnej príležitosti sme sa tak dočkali až v 27. minúte, kedy Divkovič dostal loptu na pravú stranu šestnástky, odkiaľ centrom našiel nekrytého Moumoua, no on v gólovej pozícii trestuhodne nenašiel súperovu bránku. Pokračovali sme s kontrolou lopty, no a v 34. minúte sme našli aj recept na prekonanie ružomberskej obrany. Loptu dostal opäť Divkovič, tentokrát našiel pred opustenou bránkou absolútne nekrytého Taiwa, ktorému loptu stačilo len doklepnúť - 0:1. O šesť minút sme sa opäť radovali pri parádnej efektivite, ktorá nám občas chýba. Sommerov nevinne vyzerajúci center Taiwo šikovne sklepol na Divkovičove kopačky a náš mladý útočník pohotovo umiestnil loptu k ľavej žrdi - 0:2. Takmer počas celého polčasu sme mali jednoznačnú prevahu, a preto sme ho určite zaslúžene vyhrali. Treba však povedať, že nám pomohla výborná efektivita. Vyhliadky do ďalšieho dejstva sme mali pozitívne. Vedeli sme však, že musíme zostať koncentrovaní.

Dobre sme začali aj druhú polovicu stretnutia, v ktorej sa ukázalo slnko, a do ktorej za Ružomberok nastúpili dvaja čerství hráči. Balić poslal dlhý pas takmer z vlastnej polovice na Divkoviča, ten teste spred šestnástky vypálil z prvej, no netrafil sa ideálne. V ďalšom priebehu sa hra rozkúskovala. My sme sa nikam neponáhľali. Po hodine hry si domáci vybojovali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Maslovi sa pri jeho zahraní podarilo obstreliť múr, no na loptu smerujúcu k pravej žrdi dokázal Jedlička dostatočne rýchlo zareagovať. V 66. minúte nám súper ponúkol gólovú príležitosť a my sme neváhali. Moumouho rohový kop Ružomberok nedokázal upratať do bezpečia, lopta sa odrazila presne na kopačky Kružliaka, a ten sa s ňou nemaznal, umiestnenou strelou k ľavej žrdi zvýšil na 0:3. Od 80. minúty sme opäť bojovali s „armagedonom“ v podobe vetra a sneženia. Andzouana prišiel na ihrisko v závere stretnutia a v nadviazaní na vydarený predošlí duel sa opäť snažil o svoje ekvibrilistické kúsky, ktoré ale ďalší gól nepriniesli. V 86. minúte sa snaživý Andzouna takmer predsa len dočkal, loptu si potiahol popri bránkovej čiare, šikovne vystrelil do protismeru gólmana, no tesne minul pravú žrď. To, čo nášmu hráčovi nevyšlo, súper potrestal. Ružomberok sa v 87. minúte dostal do šestnástky, najlepšie sa v nej zorientoval Regáli, ktorý tak využil našu miernu dezorientáciu strelou k pravej žrdi, kam sa náš gólman nestihol presunúť. Stanovil tak konečný výsledok na 1:3.

Záverečný hvizd definitívne spečatil náš postup. Po úspešnom pohárovom výsledku sa musíme rýchlo preorientovať na ligu, keďže so Slovanom, našim najväčším rivalom, sa stretneme o týždeň v nedeľu 11. apríla o 16:00, kedy ho privítame na našom štadióne. Štvrťfinále Slovnaft cupu zase pokračuje budúcu stredu. Meno najbližšieho súpera sa dozvieme zajtra o 10:00, kedy ku nám bude môcť byť vyžrebovaný ľubovoľný postupujúci celok.

Bernd Storck, DAC: „Pre nás bolo dôležité, aby sme čo najskôr dali prvý gól. Tím bol suverénny. Spravili sme niekoľko zmien oproti Žiline a náš výkon bol napriek tomu veľmi dobrý. Do najbližšieho súboja proti Slovanu tak pôjdeme s pozitívnymi pocitmi. Vieme teraz, že nemáme len jedenásť dobrých hráčov, ale šestnásť, sedemnásť a to je pre nás tiež dôležitý fakt.“
Ján Haspra, Ružomberok: „V prvom polčase mala Dunajská Streda prevahu, ktorú využila do dvoch gólov po našom nedôraze v osobných súbojoch. V druhej polovici stretnutia sme sa už súperovi vyrovnali. Mali sme nebezpečné situácie, ktoré sme však nepremenili a nakoniec sa zrodil výsledok, ktorý je pre nás smutný a pre súpera zaslúžený, pretože Dunajská Streda bola dnes lepšia.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Ružomberok - DAC kliknite SEM!!!

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:3 (0:2)