|
| so 14.8.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Výsledkovo nevydarenému začiatku ročníka naďalej nie je konca. Oproti súboju so Sereďou sme sa herne zlepšili, boli sme aj nebezpečnejší, no nestačilo to. Draví domáci tiež bojovali, dostali sa aj k niekoľkým gólovým príležitostiam a jednu z nich premenili. Vzhľadom na priebeh stretnutia sa tak musíme uspokojiť aj s bodom.

Pri pohľade na predošlý ligový zápas nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Tréner Németh rozhodol o začiatku na lavičke pre Brunettiho, Njieho a Taiwa a svoju dôveru vložil do Nicolaescuho, Andzouanu a premiéru v našich žlto-modrých farbách zase mala najnovšia akvizícia, Dimun. Aktívnejšie začali domáci, no prvú vážnejšiu príležitosť sme si vypracovali my. Po útoku po ľavej strane sa lopta odrazila k Verovi, náš pravý obranca sa v dobrej pozícii netrafil ideálne. Opraty zápasu sme však postupne prevzali do svojej moci. Prišli tak ďalšie naše nádejné akcie, no tie často ukončovali nepresnosti. Prvé zakončenie domácich prišlo až v 18. minúte, aj to Twardek mieril len do bočnej siete. O štyri minúty sa Nicolaescu dostal na dostrel bránky tesne pred šestnástku, no jednalo sa o slabší pokus. V 26. minúte mal po presadení sa Šimčáka na ľavom krídle gól na hlave Sukisa, no chýbal mu kúsok k zakončeniu do prázdnej bránky. O minútu sme si zase zaujímavú akciu vypracovali my, Nicolaescu dostal pas do šestnástky, šikovnou pätičkou sa pripravil gólovú príležitosť Andzouanu, no pohotový zákrok domácich túto snahu predsa len ukončil. V poslednej chvíli sme v 32. minúte hasili aj my, a to konkrétne Ciganiks, keď Twardek pri nábehu do šestnástky našiel Svobodu, o ktorého blok nebezpečného zakončenia sa postaral až v poslednej chvíli. O päť minút už pri nás stála šťastena, Duda z rohového kopu našiel Sukisu, ktorý nebezpečne vypálil z prvej, no podržal nás až fantastický zákrok Jedličku. V 40. minúte našiel Ciganiks na hranici pokutového územia Schäfera, náš maďarský reprezentant sa pokúsil o veľmi rozumné, technické zakončenie, no žiaľ, aj tento pokus sa medzi tri žrde nedostal. O päť minút sme mohli vsietiť gól do šatne, Divković z pravého krídla našiel pred bránkou Nicolaescuho, ktorý nebezpečne zakončil z prvej, no jeho pokus len tesne nenašiel pravú žrď. V polčase, v ktorom oba tímy mohli skórovať, no prevahu sme mali my, ale gól diváci nevideli.

Druhé dejstvo sme začali so zmenou. Veru nahradil Davis, ktorý sa po návrate z reprezentácie Panamy na Gold Cupe ukázal v našom drese premiérovo v novej sezóne. V 52. minúte sa po našej kvalitnej akcii prebil do šestnástky Schäfer, po súboji spadol, ale rozhodca nedovolený zákrok nevidel. O štyri minúty sa Divković šikovnými kľučkami dostal k nebezpečnému zakončeniu z ostrého uhla, nastrelil len bočnú sieť. Aj v druhom polčase sme boli lepším celkom, dokonca sme lepšie kombinovali, podstatne viac sme dusili súpera, no dlhú dobu viazla finálna fáza. Veci sa začali diať až v druhej polovici 2. polčasu. V 72. minúte si Divković potiahol loptu až k šestnástke, z dobrej pozície aj zakončil, no priestor troch žrdí tesne minul. V podobnej situácii sa v tej istej minúte ocitol Nicolaescu, ktorý však tiež loptu tesne medzi tri žrde nedopravil. Trestuhodne sme však pri stupňujúcom sa tlaku zavraždili tisícpercentnú príležitosť v 74. minúte. Divković poslal loptu cez celé pokutové územie na absolútne voľného Moumouho, ktorý z necelých dvoch metrov trafil namiesto prázdnej bránky len pravú žrď! Trest pri zakončení Sukisu ešte o minútu neprišiel, keďže nebol dostatočne razantný, no v 78. minúte už bolo všetkému inak. Sukisa sa s ľahkosťou dostal cez brániaceho hráča, našiel pred bránkou stojaceho Niarchosa, a ten, na rozdiel od nás, priestor troch žrdí našiel až moc presne - 1:0. Po inkasovanom góle sme zostali zaskočení, kým súper ako keby dostal krídla navyše. Definitívu nám mohol dať v 83. minúte Sukisa, no po presnom centri od Šimčáka bránku hlavou nenašiel. Aktívny Šimčák mal aj strelu pod brvno a domácich sme dlhšiu dobu nevedeli vytlačiť spred našej bránky. Až minútu pred koncom riadneho hracieho času mal Dimun na kopačkách gólový debut, no z pár krokov netrafil ideálne loptu. Čestný a trochu šťastný gól sa podaril až v nadstavenom čase. Jeden z mnohých centrov poslal Moumou na Sharaniho hlavu, na ktorého nie príliš prudkú hlavičku Ravas siahol, no lopta predsa len skončila v bránke - 1:1. V absolútnom závere sa domáci mohli postarať o víťazný gól, no všetky snahy zastavil tesný ofsajd. Výsledkom bola deľba bodov.

Chceli a potrebovali sme tri body, no po vývoji stretnutia musíme byť vďační aj za jeden. Pozitívnu vlnu tak budeme hľadať v 2. kole Slovnaft Cupu. Náš premiérový zápas v novom ročníku slovenského pohára odohráme v stredu 18. augusta o 17:00 na pôde štvrtoligových Veľkých Loviec. Ligový zápas je zase na programe budúci týždeň v nedeľu, kedy na našom štadióne privítame Trenčín.

Antal Németh, DAC: „Myslím si, že po takomto zápase nie je vhodné, nie je jednoduché povedať, že sme hrali dobre. Nevyhrali sme totiž. Zápas sme mali v rukách, mali sme veľa šancí. Vedeli sme, čo máme očakávať od súpera. Vedeli sme, že je to bojovný súper, bude hrať na kontry a z jednej aj dal gól. My sme s trochou šťastia potom aspoň v závere vyrovnali. Chceli sme však tri body. Mali sme zápas v rukách a mali sme ho vyhrať.“
Pavel Šustr, Senica: „My sme dnes chceli súpera prekvapiť trochu iným rozostavením a dostať ho pod tlak. To sa nám aj podarilo. Vrátili sme sa k hre, ktorá je viac orientovaná na defenzívu. Futbal nám proti Trnave nejaký bod navyše dal, no teraz nám body vzal gólom v závere. Nezostáva nám nič iné, len ďalej pracovať a sústreďovať sa na naše výkony.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Senica - DAC kliknite SEM!!!

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:0)